Knobby Swedish Youth Enduro Championship 170916 - LiveResults by NTS-Timing

        Visa brutna & uteslutna sekunder.

Start 10:00
USM3 kör 15 SP
USM1/USM2/USM D2/Öppen Dam kör 12SP
USM D1 kör 10SP

Totalresultatlista
Pl.
tot.
Pl.
kl.
Nr Namn Klubb Klass SP1
SP13
SP2
SP14
SP3
SP15
SP4 SP5 SP6 SP7 SP8 SP9 SP10 SP11 SP12 Körtid Prick Totaltid Diff
föreg
Diff
tot
1 1 303 Lucas Vågberg Göta MS USM3 08:39.11
09:11.87
04:03.45
03:51.97
07:36.55
07:25.05
08:56.42
04:03.53
07:48.56
09:06.39
04:03.52
07:43.68
09:13.65
04:04.65
07:45.41
01:43:33.81 0 01:43:33.81 +0:00.00 +00:00.00
2 2 302 John Salomonsson FMCK Skövde USM3 08:22.88
09:12.42
04:01.55
03:57.35
07:30.54
08:32.91
08:56.89
04:08.49
07:43.92
08:56.25
03:59.92
07:54.91
09:22.24
04:02.64
07:52.85
01:44:35.76 0 01:44:35.76 +1:01.95 +01:01.95
3 3 305 Tobias Carlsson Norrahammars MK USM3 08:45.87
09:42.80
04:05.82
04:14.36
07:58.98
08:11.72
09:19.85
04:05.20
08:06.44
09:30.83
04:02.54
07:52.09
09:29.50
04:09.80
08:21.01
01:47:56.81 0 01:47:56.81 +3:21.05 +04:23.00
4 4 304 Henrik Appelqvist Kortedala MK USM3 09:07.34
09:52.88
04:15.44
04:13.97
07:53.35
08:20.03
09:27.50
04:10.97
08:05.69
09:23.57
04:14.49
08:09.74
09:33.57
04:14.02
08:06.11
01:49:08.67 0 01:49:08.67 +1:11.86 +05:34.86
5 5 377 Max Ahlin Falköpings MK USM3 08:54.34
09:47.75
04:07.68
04:08.43
07:53.97
08:31.25
09:42.47
04:10.53
08:10.85
09:23.39
04:06.26
08:13.64
09:31.16
04:08.66
08:29.71
01:49:20.09 30 01:49:50.09 +0:41.42 +06:16.28
6 6 394 Marcus Vestman ÖMK Motocross & Enduro USM3 09:09.36
09:42.01
04:19.22
04:19.38
07:55.10
08:08.24
09:25.80
04:19.49
08:27.19
09:48.22
04:22.92
08:07.03
09:50.79
04:21.16
08:10.96
01:50:26.87 0 01:50:26.87 +0:36.78 +06:53.06
7 7 321 Albin Norrbin Varbergs MK USM3 09:25.20
10:00.57
04:09.81
04:06.63
08:13.44
08:34.13
09:38.44
04:04.25
08:12.77
09:49.04
04:01.93
08:24.44
09:44.58
04:05.30
08:25.48
01:50:56.01 0 01:50:56.01 +0:29.14 +07:22.20
8 8 319 Simon Dahlén Uppsala MCK USM3 09:13.30
10:16.14
04:21.62
04:20.66
08:13.19
08:21.53
09:40.24
04:29.27
08:18.53
10:00.35
04:21.74
08:28.22
09:53.42
04:18.03
08:27.66
01:52:43.90 0 01:52:43.90 +1:47.89 +09:10.09
9 9 388 Lukas Wärn Göta MS USM3 09:10.29
09:51.45
04:25.10
04:13.74
08:30.66
08:35.58
10:16.12
04:16.18
08:32.37
09:58.25
04:13.35
08:19.90
09:56.40
04:14.24
08:16.38
01:52:50.01 0 01:52:50.01 +0:06.11 +09:16.20
10 10 325 Rasmus Sandsborg Vimmerby MS USM3 09:31.22
10:32.61
04:22.48
04:22.99
08:13.76
09:06.24
09:50.68
04:15.12
08:15.93
09:53.60
04:15.21
08:20.48
10:20.36
04:25.41
08:36.42
01:54:22.51 0 01:54:22.51 +1:32.50 +10:48.70
11 11 316 Axel Andersson SMK Östgöta MC-Förening USM3 09:44.42
10:09.06
04:25.32
04:22.10
08:22.51
08:30.80
09:41.14
04:18.59
08:48.91
09:55.99
04:30.85
08:24.25
10:10.48
04:25.11
08:34.88
01:54:24.41 30 01:54:54.41 +0:31.90 +11:20.60
12 12 330 Ludvig Kylstam Finspångs MS USM3 09:29.45
10:18.89
04:39.83
04:38.86
08:36.52
09:14.23
09:50.18
04:36.06
08:20.80
09:41.08
04:38.44
08:20.43
09:57.99
04:32.02
08:43.55
01:55:38.33 0 01:55:38.33 +0:43.92 +12:04.52
13 13 373 Erik Johannesson Bengtsfors MCC USM3 09:18.56
10:30.04
04:21.96
04:41.15
08:10.44
08:54.82
09:58.47
04:16.27
08:13.59
10:31.69
04:33.98
08:25.14
10:45.99
04:18.48
08:37.93
01:55:38.51 0 01:55:38.51 +0:00.18 +12:04.70
14 14 368 Anton Rosendal SMK Gävle USM3 09:39.74
10:16.07
04:23.02
04:23.72
08:24.43
08:57.23
09:53.40
04:22.87
08:40.08
09:58.16
04:27.87
08:49.59
10:11.82
04:22.35
08:51.56
01:55:41.91 0 01:55:41.91 +0:03.40 +12:08.10
15 15 326 Viktor Eriksson Västerås MK USM3 09:29.96
10:39.51
04:27.76
04:22.89
09:09.49
10:10.33
09:51.89
04:19.50
09:07.73
10:06.18
04:24.36
08:49.85
10:41.15
04:22.98
09:01.42
01:59:05.00 0 01:59:05.00 +3:23.09 +15:31.19
16 16 384 Linus Vestergren Vimmerby MS USM3 10:08.80
11:20.50
04:46.34
04:54.51
08:42.16
09:01.32
10:25.17
04:29.07
08:49.84
10:31.75
04:33.55
08:39.48
10:40.16
04:31.31
08:52.40
02:00:26.36 0 02:00:26.36 +1:21.36 +16:52.55
17 17 360 Fredrik Carlsson MK Orion USM3 10:13.90
10:58.17
04:20.40
04:24.07
08:47.25
09:36.34
10:35.87
04:15.87
09:12.58
10:55.50
04:28.06
09:15.03
11:08.17
04:24.81
09:25.96
02:02:01.98 0 02:02:01.98 +1:35.62 +18:28.17
18 18 353 Lukas Rönning Försvarsmaktens EK USM3 10:22.69
11:42.08
04:40.48
04:43.29
09:17.88
09:44.88
10:59.17
04:40.77
09:17.48
11:06.99
04:41.34
09:18.30
11:32.42
04:40.53
09:25.28
02:06:13.58 0 02:06:13.58 +4:11.60 +22:39.77
19 19 361 Emil Skretting Stenungsunds MS USM3 09:56.82
11:17.88
04:45.13
04:45.24
09:04.39
09:40.17
11:13.12
04:57.99
09:32.48
11:08.85
04:49.63
09:29.48
11:09.88
04:44.12
10:12.34
02:06:47.52 180 02:09:47.52 +3:33.94 +26:13.71
20 20 343 Nisse Gustavsson MX Stockholm MCK USM3 10:14.43
11:43.26
04:46.50
04:46.19
11:01.01
10:39.96
12:34.97
04:55.87
10:21.39
13:03.24
04:49.09
10:39.65
12:19.03
05:13.08
10:59.52
02:18:07.19 300 02:23:07.19 +13:19.67 +39:33.38
21 1 205 Kalle Hindström Laxå MK USM2 09:20.26
04:19.10
08:17.38
10:03.75
04:18.67
08:21.34
09:52.26
04:17.38
08:20.49
10:00.34
04:35.49
08:24.02
01:30:10.48 0 01:30:10.48
22 2 208 Hannes Appelqvist Kortedala MK USM2 09:15.00
04:16.57
08:11.35
09:46.85
04:18.16
08:18.71
09:51.35
04:18.21
08:34.59
10:19.09
04:20.94
08:51.40
01:30:22.22 0 01:30:22.22 +0:11.74
23 3 220 Oscar Rooth Haninge MK USM2 09:33.13
04:18.72
08:29.91
10:07.58
04:21.17
08:35.28
09:53.07
04:17.17
08:42.04
10:53.20
04:14.65
08:30.16
01:31:56.08 0 01:31:56.08 +1:33.86
24 4 204 Melvin Bernström Carlsborgs MK USM2 09:24.24
04:18.53
08:57.13
10:05.42
04:19.48
08:48.70
10:01.40
04:24.14
08:39.42
10:51.00
04:20.06
08:48.47
01:32:57.99 0 01:32:57.99 +1:01.91
25 5 206 Hampus Görl Göta MS USM2 09:47.44
04:27.17
08:45.14
10:24.98
04:25.48
08:51.40
10:36.52
04:30.57
08:34.05
10:25.38
04:32.19
09:05.91
01:34:26.23 0 01:34:26.23 +1:28.24
26 6 222 Nisse Bengtsson FMCK Skövde USM2 10:27.20
04:24.96
08:55.43
10:35.60
04:28.27
09:20.69
10:15.02
04:25.06
08:58.43
11:08.43
04:27.07
09:20.92
01:36:47.08 0 01:36:47.08 +2:20.85
27 1 172 Kalle Björk SMK Värnamo USM1 10:07.02
04:38.38
08:56.49
10:39.73
04:25.61
09:02.51
10:48.55
04:33.26
09:25.02
10:54.96
04:28.25
09:17.37
01:37:17.15 0 01:37:17.15 +0:30.07
28 7 210 Jakob Thor Göta MS USM2 10:32.93
04:33.98
09:09.71
10:57.16
04:31.48
09:13.81
10:55.70
04:33.62
09:21.97
10:52.24
04:31.36
09:17.96
01:38:31.92 0 01:38:31.92 +1:14.77
29 8 214 Karl Bengtsson SMK Dala Falun USM2 10:33.15
04:47.82
09:06.52
11:02.97
04:53.61
09:09.73
11:02.00
04:50.33
09:05.08
10:58.19
04:48.12
09:18.16
01:39:35.68 0 01:39:35.68 +1:03.76
30 9 207 Marcus Eisner FMCK Skövde USM2 10:31.87
04:42.06
09:16.39
10:37.18
04:40.05
09:32.63
10:50.43
04:51.94
09:18.06
11:07.67
05:01.68
09:27.87
01:39:57.83 0 01:39:57.83 +0:22.15
31 2 106 Arvid Modin MX Stockholm MCK USM1 11:27.91
04:24.98
09:12.96
10:50.42
04:33.01
09:15.28
11:28.43
04:28.76
09:24.73
11:17.89
04:26.19
09:24.39
01:40:14.95 0 01:40:14.95 +0:17.12
32 10 231 Oliver Thorén Botkyrka MK USM2 10:15.56
04:54.17
09:19.45
11:09.32
04:56.99
09:24.15
11:19.33
04:47.96
09:22.07
11:01.71
05:02.01
09:21.67
01:40:54.39 0 01:40:54.39 +0:39.44
33 11 263 Oscar Jonsson Timrå EK USM2 10:33.82
04:54.12
09:31.67
11:07.14
04:49.14
09:14.12
11:25.74
04:39.67
09:31.28
11:23.83
04:46.16
09:32.72
01:41:29.41 30 01:41:59.41 +1:05.02
34 12 249 Leo Aaltonen Åsätra MK USM2 10:32.68
04:47.93
09:36.59
11:03.89
04:39.74
09:42.57
11:08.34
04:46.32
10:03.14
12:14.39
04:41.12
09:25.94
01:42:42.65 0 01:42:42.65 +0:43.24
35 3 152 Oscar Edestedt Vimmerby MS USM1 10:55.82
04:55.73
09:36.03
11:39.77
04:51.48
09:19.22
11:27.23
04:44.82
09:22.43
11:47.40
04:56.85
09:33.70
01:43:10.48 0 01:43:10.48 +0:27.83
36 13 244 Albin Sjölin Timrå EK USM2 10:17.98
04:43.07
08:54.93
11:26.99
04:51.49
09:25.38
11:36.68
04:59.24
09:30.99
12:08.39
05:08.06
10:08.58
01:43:11.78 0 01:43:11.78 +0:01.30
37 4 107 Olle Häger Kilsbergens Motorklubb USM1 10:29.81
04:20.89
09:41.50
12:01.68
04:36.41
10:01.40
11:32.91
04:39.05
09:52.86
11:17.59
04:43.99
09:59.04
01:43:17.13 0 01:43:17.13 +0:05.35
38 14 267 Joakim Fransson SMK Vingåker USM2 10:33.57
04:54.95
09:15.70
11:07.87
04:58.57
09:50.75
11:35.29
04:47.91
10:29.01
11:20.37
04:57.46
10:19.04
01:44:10.49 0 01:44:10.49 +0:53.36
39 15 246 Karl Eriksson Sala MSK USM2 10:12.35
04:40.99
09:51.81
10:53.12
04:44.82
10:28.86
11:43.41
04:44.17
10:26.59
11:44.83
04:42.37
10:57.68
01:45:11.00 0 01:45:11.00 +1:00.51
40 5 120 Neoh Andersson MK Orion USM1 11:37.54
04:38.80
09:27.59
11:35.89
04:47.21
09:36.36
11:28.45
04:47.64
09:35.52
12:49.55
04:51.06
10:36.14
01:45:51.75 0 01:45:51.75 +0:40.75
41 6 119 Emil Carell FMCK Malmö USM1 11:21.32
04:59.35
09:58.38
11:42.71
05:04.96
10:14.91
11:49.48
05:01.37
10:02.56
12:18.53
04:58.50
10:13.89
01:47:45.96 0 01:47:45.96 +1:54.21
42 7 128 Gustav Mähler Solshesters MCK USM1 11:36.30
05:25.36
10:14.90
11:58.06
05:18.90
10:23.68
12:10.51
05:03.05
10:26.23
12:00.54
04:57.88
10:35.14
01:50:10.55 0 01:50:10.55 +2:24.59
43 8 171 Alexander Eriksson Morgongåva MF USM1 11:36.08
05:05.78
10:21.13
12:31.87
04:57.46
10:16.34
12:25.16
04:48.49
10:46.54
12:32.89
04:42.84
10:28.93
01:50:33.51 0 01:50:33.51 +0:22.96
44 16 212 Melker Hedmark Rättvik Boda MK USM2 11:55.48
04:32.68
09:30.74
12:15.22
04:43.20
09:53.85
12:02.61
05:11.04
09:57.61
14:57.06
04:51.18
10:51.24
01:50:41.91 0 01:50:41.91 +0:08.40
45 17 215 Arvid Karlsson Vimmerby MS USM2 11:06.65
04:56.43
09:40.01
12:15.35
05:03.53
10:20.26
12:29.14
05:22.11
10:32.24
13:31.92
05:11.05
11:38.20
01:52:06.89 0 01:52:06.89 +1:24.98
46 18 248 Marcus Bennerstam MX Stockholm MCK USM2 12:10.05
05:14.47
10:22.78
12:21.46
04:57.85
10:42.66
13:22.21
05:01.15
10:27.91
15:50.36
06:12.16
10:52.66
01:57:35.72 0 01:57:35.72 +5:28.83
47 9 173 Oscar Svensson Solshesters MCK USM1 11:37.06
04:58.44
11:03.56
14:01.29
05:03.48
11:29.47
14:05.85
05:00.70
11:12.66
13:36.16
05:03.41
11:36.50
01:58:48.58 0 01:58:48.58 +1:12.86
48 19 268 Kevin Andersson Linköpings MS USM2 12:24.56
04:47.74
10:59.42
13:10.16
05:17.72
12:01.09
13:04.84
05:00.16
11:18.16
13:15.67
05:24.97
12:21.00
01:59:05.49 0 01:59:05.49 +0:16.91
49 10 151 Ludvig Gladewitz FMCK Eksjö USM1 12:29.43
05:13.08
10:46.22
13:08.99
05:13.55
11:17.16
14:46.46
05:14.15
11:29.11
12:28.31
05:12.94
11:47.83
01:59:07.23 0 01:59:07.23 +0:01.74
50 11 154 Ludvig Nykvist FMCK Eksjö USM1 12:22.69
05:17.68
11:12.71
12:52.25
06:10.20
11:32.00
13:36.72
05:31.70
11:02.61
13:24.72
05:13.10
11:18.47
01:59:34.85 0 01:59:34.85 +0:27.62
51 12 129 Tobias Widén Sala MSK USM1 11:57.71
05:07.29
12:18.59
13:10.98
05:26.66
11:34.17
14:57.33
05:34.85
11:17.14
13:38.92
05:17.75
10:42.88
02:01:04.27 0 02:01:04.27 +1:29.42
52 20 277 Lukas Zander FMCK Skövde USM2 11:32.82
04:51.53
10:20.01
11:44.74
05:05.46
10:26.50
18:04.79
05:26.30
11:25.37
14:47.62
05:21.71
14:31.89
02:03:38.74 0 02:03:38.74 +2:34.47
53 13 111 Victor Lundin SMK Tierp USM1 11:14.36
05:12.29
12:40.80
13:32.72
05:14.79
11:29.14
18:12.33
05:17.11
12:51.45
14:43.64
05:03.09
12:57.69
02:08:29.41 0 02:08:29.41 +4:50.67
54 21 235 Wilmer Olofsson Göta MS USM2 12:55.24
07:07.70
15:34.93
12:36.83
05:08.80
10:56.92
15:36.67
05:37.45
12:04.97
14:10.27
05:41.50
13:20.32
02:10:51.60 0 02:10:51.60 +2:22.19
55 14 179 Alfons Lindström Sala MSK USM1 13:36.35
05:37.02
12:36.96
14:45.06
06:21.15
12:20.65
15:46.16
05:32.60
13:01.01
14:35.26
05:19.97
12:46.69
02:12:18.88 0 02:12:18.88 +1:27.28
56 15 130 Sebastian Olsen Botkyrka MK USM1 12:59.36
05:29.06
11:38.40
20:00.46
06:07.49
12:12.32
16:09.96
05:30.39
13:11.92
14:56.60
06:11.36
13:18.56
02:17:45.88 0 02:17:45.88 +5:27.00
57 16 141 André Blohmé FMCK Hässleholm USM1 13:12.11
05:42.21
11:55.35
13:04.35
05:17.93
17:00.12
16:55.88
05:36.04
21:16.85
14:56.49
05:29.49
16:02.61
02:26:29.43 150 02:28:59.43 +11:13.55
58 1 801 Mimmi Gustafsson MK Orion Öppen Dam 15:31.79
06:06.74
13:26.92
16:08.16
06:06.58
16:39.12
24:52.81
06:20.86
18:09.46
16:10.31
08:50.40
16:42.78
02:45:05.93 930 03:00:35.93 +31:36.50
59 1 1 Linnéa Åkesson FMCK Skövde USM D1 12:14.96
05:15.25
10:28.39
12:47.43
05:15.04
10:50.09
12:52.69
05:12.15
10:53.24
13:03.31


01:38:52.55 0 01:38:52.55
60 2 2 Rebecka Svensson FMCK Skövde USM D1 15:52.31
06:32.46
15:24.70
17:19.44
06:17.69
16:32.12
17:09.14
06:47.98
16:16.57
19:48.62


02:18:01.03 180 02:21:01.03 +42:08.48
61 3 4 Emma Johansson FMCK Hässleholm USM D1 18:18.61
13:04.02
22:19.44
21:28.88
07:38.57
19:04.35
22:19.75
07:41.62
18:52.02
23:48.68


02:54:35.94 990 03:11:05.94 +50:04.91
62 21 312 Lukas Largén Norrahammars MK USM3 09:26.95
09:35.15
04:40.72
08:27.93
09:43.29
04:21.57
08:33.80
10:02.13
04:18.20
09:04.18
10:03.02
04:25.42
08:42.10
01:41:24.46 0 01:41:24.46
63 22 340 Philip Gunnari SMK Ockelbo USM3 11:01.20
04:24.34
10:04.92
11:47.97
04:33.80
10:14.31
13:00.34
07:38.35
11:42.08
14:32.38
04:51.34
12:54.79
01:56:45.82 0 01:56:45.82
64 17 126 Alvin Ceder Götene MK USM1 11:03.58
04:48.77
10:21.04
11:28.41
05:16.60
10:42.94
12:21.21
05:06.30
11:25.58



01:22:34.43 0 01:22:34.43
65 23 315 Ludvig Putkuri Folkare MK USM3 08:56.03
04:19.12
08:20.97
09:22.90
04:22.00
08:07.17
09:34.23
05:10.10




00:58:12.52 0 00:58:12.52
66 18 132 William Hjertstedt Hällefors MK USM1 13:27.26
05:20.72
10:41.03
12:27.72
05:11.32
10:32.88
16:20.22
06:00.98




01:20:02.13 0 01:20:02.13 +21:49.61
67 24 399 Hugo Rosenquist SMK Kolmården USM3 09:39.12
04:19.71
08:28.06
10:06.15
04:25.20
08:19.23
11:00.27





00:56:17.74 0 00:56:17.74
68 25 355 Robin Högberg SMK Söderhamnsavdelning USM3 10:47.58
05:05.78
09:26.80
11:52.98
04:52.00
10:11.84
16:08.04





01:08:25.02 0 01:08:25.02 +12:07.28
69 26 369 David Stolpe Uppsala MK USM3 11:35.40
04:48.67
10:20.69
12:02.54
04:48.22
11:10.28
15:03.38





01:09:49.18 0 01:09:49.18 +1:24.16
70 19 186 Jimmy Bragge Botkyrka MK USM1 12:30.20
05:29.29
11:06.44
14:59.33
05:26.12
12:29.58
19:46.20





01:21:47.16 0 01:21:47.16 +11:57.98
71 20 175 Olle Larsson Laxå MK USM1 13:42.91
06:41.04
12:50.62
16:55.75
06:16.51
17:13.67
17:33.59





01:31:14.09 30 01:31:44.09 +9:56.93
72 21 191 Simon Eriksson MK Orion USM1 14:00.10
06:30.61
13:11.34
16:37.16
05:30.29
16:24.64
23:39.83





01:35:53.97 0 01:35:53.97 +4:09.88
73 27 331 Alexander Björck Uppsala MK USM3 10:25.57
04:16.58
08:52.40
10:20.02
04:22.81
08:58.27






00:47:15.65 0 00:47:15.65
74 22 209 Wiktor Ahlquist Tibro MK USM2 10:05.20
04:26.31
08:36.36
10:24.98
04:28.62
09:59.29






00:48:00.76 0 00:48:00.76 +0:45.11
75 23 219 Robin Olsson Karlskoga EK USM2 11:07.48
05:08.14
09:35.71
12:20.72
05:20.22
12:16.90






00:55:49.17 0 00:55:49.17 +7:48.41
76 22 147 Lucas Robinsson Falköpings MK USM1 12:11.81
05:38.88
11:14.81
13:51.67
06:01.48
13:35.92






01:02:34.57 0 01:02:34.57 +6:45.40
77 1 482 Julia Hettström Linköpings MS USM D2 20:01.85
07:10.71
23:14.63
20:54.84
07:39.53







01:19:01.56 360 01:25:01.56
78 23 135 Axel Hovelius SMK Ljungby USM1 11:28.82
05:08.11
10:11.80
15:07.13








00:41:55.86 0 00:41:55.86
79 24 194 Kevin Bogren FMCK Skövde USM1 12:21.61
05:11.35
11:34.76
15:10.88








00:44:18.60 0 00:44:18.60 +2:22.74
80 28 357 Karl Anderberg Botkyrka MK USM3 11:21.41
04:51.15
12:15.17









00:28:27.73 0 00:28:27.73
81 24 234 Valter Åkesson FMCK Eksjö USM2 11:24.57
00:00.00










00:11:24.57 0 00:11:24.57