Mittendurocupen 180616 - LiveResults by NTS-Timing

        Visa brutna & uteslutna sekunder.

Ungdom och Dam Start 11:00
E1U/Dam kör 7SP, E0U kör 6SP
Övriga start 13:00
Bredd Kör 16SP, Junior och Motion kör 12SP

Totalresultatlista
Pl.
tot.
Pl.
kl.
Nr Namn Klubb Klass SP1
SP13
SP2
SP14
SP3
SP15
SP4
SP16
SP5 SP6 SP7 SP8 SP9 SP10 SP11 SP12 Körtid Prick Totaltid Diff
föreg
Diff
tot
1 1 5 Joakim Grelsson Fältjägarna EF Bredd 09:18.26
09:38.23
02:35.97
02:36.25
09:51.93
09:47.01
02:45.68
02:38.36
09:59.63
02:38.83
09:40.42
02:38.33
09:46.95
02:38.56
09:29.53
02:38.86
01:38:42.80 0 01:38:42.80 +0:00.00 +00:00.00
2 2 2 Marcus Vestman ÖMK Motocross & Enduro Bredd 10:10.59
10:36.14
02:51.30
02:56.20
10:52.33
10:34.25
03:09.51
02:49.59
10:50.65
02:59.53
11:01.57
02:56.99
10:47.26
03:02.49
10:36.36
02:53.68
01:49:08.44 0 01:49:08.44 +10:25.64 +10:25.64
3 3 20 Nilas Fogelberg Hudiksvalls MCK Bredd 10:37.91
11:27.28
02:57.46
03:00.30
11:10.16
11:37.89
03:06.35
03:05.67
11:20.47
03:03.88
11:21.49
03:03.87
11:43.49
03:05.47
11:18.86
03:02.80
01:55:03.35 0 01:55:03.35 +5:54.91 +16:20.55
4 4 3 Lars Isaksson Timrå EK Bredd 10:53.65
11:33.10
03:04.26
03:11.59
11:27.44
11:42.57
03:05.39
03:10.25
11:31.30
03:07.74
11:33.44
03:12.22
11:30.46
03:11.65
11:55.24
03:12.49
01:57:22.79 0 01:57:22.79 +2:19.44 +18:39.99
5 5 7 Ola Nordin Timrå EK Bredd 10:47.76
11:41.61
02:59.02
03:12.08
11:26.28
11:51.74
03:08.77
03:07.24
11:40.12
03:12.10
11:43.62
03:12.79
11:48.52
03:13.02
11:36.44
03:09.34
01:57:50.45 0 01:57:50.45 +0:27.66 +19:07.65
6 1 119 Mikael Larsson Bollnäs MK Motion -39år 10:17.13
02:54.28
10:57.94
03:04.49
11:10.87
03:06.39
11:13.20
03:04.62
10:59.00
03:04.72
10:58.05
03:03.99
01:23:54.68 0 01:23:54.68
7 1 251 Per Jansson Bollnäs MK Motion 40år- 10:53.33
03:00.84
11:03.42
03:05.35
11:15.13
03:04.91
11:09.98
03:12.78
11:11.55
03:08.00
11:38.37
03:08.29
01:25:51.95 0 01:25:51.95 +1:57.27
8 2 101 Niclas Karlsson Hudiksvalls MCK Motion -39år 10:22.91
03:05.30
11:00.20
03:03.26
11:10.48
03:08.24
11:27.56
03:05.70
11:33.38
03:10.50
11:34.14
03:16.33
01:25:58.00 0 01:25:58.00 +0:06.05
9 3 132 Erik Bruneskogh VCK Ånge Motion -39år 11:14.51
03:08.69
12:07.64
03:06.48
11:05.13
03:09.33
11:26.53
03:13.88
11:30.19
03:04.37
11:22.40
03:04.24
01:27:33.39 0 01:27:33.39 +1:35.39
10 2 202 Mats Bertilsson Bollnäs MK Motion 40år- 11:10.08
03:08.45
11:29.44
03:13.82
11:24.78
03:07.64
11:31.37
03:14.71
11:16.59
03:13.69
11:48.55
03:16.83
01:27:55.95 0 01:27:55.95 +0:22.56
11 6 27 Niclas Norman Umeå AK Bredd 10:57.26
03:09.02
12:25.34
03:18.39
12:16.86
03:20.94
11:32.47
03:09.36
11:01.28
03:01.73
10:58.48
03:00.38
01:28:11.51 0 01:28:11.51 +0:15.56
12 4 104 Pär Karlsson ÖMK Motocross & Enduro Motion -39år 10:53.13
03:11.66
11:21.46
03:40.46
11:15.62
03:15.00
11:25.67
03:22.32
11:45.65
03:16.87
11:36.77
03:19.34
01:28:23.95 0 01:28:23.95 +0:12.44
13 3 205 Robin Larsson Njurunda MK Motion 40år- 11:07.91
03:23.13
12:04.10
03:13.07
11:51.27
03:12.51
11:20.09
03:07.07
11:25.02
03:14.00
11:23.91
03:06.02
01:28:28.10 0 01:28:28.10 +0:04.15
14 1 52 Simon Brisland Fältjägarna EF Junior 10:52.98
03:01.94
11:39.75
03:12.75
11:39.24
03:10.18
11:52.52
03:16.05
11:55.49
03:11.31
11:43.38
03:19.40
01:28:54.99 0 01:28:54.99 +0:26.89
15 4 210 Marcus Bruneskogh VCK Ånge Motion 40år- 11:24.54
03:12.66
12:00.39
03:15.25
12:01.05
03:14.83
12:07.05
03:13.46
12:05.79
03:12.24
11:55.19
03:11.41
01:30:53.86 0 01:30:53.86 +1:58.87
16 5 208 Mattias Mårtensson Ljusdals MK Motion 40år- 11:30.54
03:10.56
11:38.20
03:20.21
12:02.45
03:19.00
12:02.35
03:20.71
12:06.62
03:20.12
12:02.92
03:20.71
01:31:14.39 0 01:31:14.39 +0:20.53
17 6 314 Per Johansson Umeå AK Motion 40år- 11:34.03
03:15.19
12:12.58
03:16.04
11:55.24
03:22.79
12:28.87
03:17.59
11:43.64
03:19.01
12:00.29
03:27.48
01:31:52.75 0 01:31:52.75 +0:38.36
18 2 96 Hampus Modin Fältjägarna EF Junior 11:13.33
03:10.18
12:07.16
03:16.69
12:18.18
03:16.29
12:20.31
03:35.98
12:31.36
03:28.87
12:14.57
03:13.75
01:32:46.67 0 01:32:46.67 +0:53.92
19 5 189 Erik Frykholm Lycksele MK Motion -39år 11:21.64
03:16.77
12:21.84
03:32.68
12:08.33
03:25.58
12:24.79
03:31.41
12:09.47
03:22.92
11:51.57
03:23.76
01:32:50.76 0 01:32:50.76 +0:04.09
20 7 317 Alf Johansson Umeå AK Motion 40år- 11:45.85
03:18.30
11:58.63
03:25.38
12:04.48
03:30.71
12:19.76
03:30.35
12:24.55
03:22.50
12:37.34
03:25.95
01:33:43.80 0 01:33:43.80 +0:53.04
21 8 206 Lars Linderdahl Hudiksvalls MCK Motion 40år- 11:32.25
03:20.26
12:33.41
03:52.64
12:20.67
03:28.30
12:36.48
03:30.82
12:27.13
03:23.11
12:09.65
03:26.15
01:34:40.87 0 01:34:40.87 +0:57.07
22 9 300 Jonas Persson Bollnäs MK Motion 40år- 12:02.56
03:25.27
12:20.88
03:28.21
12:29.84
03:18.54
12:25.42
03:28.85
12:20.74
03:28.88
12:28.42
03:31.48
01:34:49.09 0 01:34:49.09 +0:08.22
23 10 322 Per Englundh Hudiksvalls MCK Motion 40år- 11:56.66
03:32.80
12:44.81
03:29.75
12:13.36
03:25.15
12:28.72
03:30.17
12:35.03
03:29.94
12:12.95
03:22.82
01:35:02.16 0 01:35:02.16 +0:13.07
24 11 216 Stefan Melarti Njurunda MK Motion 40år- 12:01.98
03:18.65
12:36.08
03:31.16
12:25.87
03:28.60
12:43.10
03:30.55
12:30.17
03:35.12
12:28.32
03:27.98
01:35:37.58 0 01:35:37.58 +0:35.42
25 6 186 Magnus Söderlund FMCK Umeå Motion -39år 12:02.75
03:22.37
13:09.58
03:26.80
12:34.31
03:24.16
12:44.34
03:30.92
12:35.12
03:29.30
13:01.54
03:45.64
01:37:06.83 0 01:37:06.83 +1:29.25
26 12 295 Peter Hultgren FMCK Härnösand Motion 40år- 11:50.76
03:45.43
12:38.92
03:32.55
12:42.60
03:38.17
12:57.21
03:30.26
12:51.17
03:34.01
13:10.07
03:37.23
01:37:48.38 0 01:37:48.38 +0:41.55
27 13 209 Lennart Paulson Fältjägarna EF Motion 40år- 12:04.52
03:21.83
12:41.99
03:35.23
12:54.86
03:30.20
12:59.15
03:32.74
13:12.47
03:35.63
13:01.34
03:32.35
01:38:02.31 0 01:38:02.31 +0:13.93
28 7 108 Christian Hellberg Hudiksvalls MCK Motion -39år 11:55.81
04:58.11
13:12.79
03:29.41
12:40.41
03:36.42
12:54.87
03:35.17
12:34.62
03:30.25
12:31.27
03:26.90
01:38:26.03 0 01:38:26.03 +0:23.72
29 14 233 Mikael Karlsson Umeå AK Motion 40år- 12:28.30
03:26.78
13:43.21
03:30.52
12:59.40
03:30.18
12:53.89
03:30.55
12:50.32
03:25.25
12:50.24
03:20.38
01:38:29.02 0 01:38:29.02 +0:02.99
30 15 277 Tobias Lindström Umeå AK Motion 40år- 12:11.85
03:54.09
13:25.95
03:39.00
12:58.18
03:41.12
13:06.90
03:38.33
12:56.76
03:36.55
13:07.87
03:32.23
01:39:48.83 0 01:39:48.83 +1:19.81
31 16 229 Jim Eriksson FMCK Härnösand Motion 40år- 13:07.31
03:40.61
13:28.54
03:56.18
13:20.70
03:41.54
13:32.06
03:35.74
13:12.76
03:35.08
13:16.09
03:35.70
01:42:02.31 0 01:42:02.31 +2:13.48
32 8 116 Anders Nordin Hudiksvalls MCK Motion -39år 12:40.80
03:31.19
13:21.22
03:42.00
13:25.87
03:35.73
13:31.50
03:49.87
13:51.60
03:47.66
13:09.88
03:46.18
01:42:13.50 0 01:42:13.50 +0:11.19
33 17 256 Roger Strandberg Njurunda MK Motion 40år- 13:02.63
03:41.35
13:56.07
03:54.71
13:14.76
03:55.97
13:51.64
03:35.11
13:25.60
03:47.92
12:56.99
03:39.31
01:43:02.06 0 01:43:02.06 +0:48.56
34 18 238 Mats Vestman ÖMK Motocross & Enduro Motion 40år- 13:07.42
03:47.09
13:48.33
03:50.04
13:39.54
03:42.41
13:54.03
03:51.50
13:24.79
03:43.83
13:26.37
03:36.93
01:43:52.28 0 01:43:52.28 +0:50.22
35 19 287 Per Bohlin Timrå EK Motion 40år- 13:09.39
03:45.09
13:39.59
03:49.72
13:39.48
03:51.75
13:45.99
03:44.18
13:39.16
03:47.41
13:34.09
03:43.88
01:44:09.73 0 01:44:09.73 +0:17.45
36 9 118 Jonas Brunnström Timrå EK Motion -39år 12:55.51
03:36.71
13:44.53
03:40.47
14:01.30
03:45.65
14:03.05
03:49.98
13:41.92
04:13.59
13:27.67
03:51.68
01:44:52.06 0 01:44:52.06 +0:42.33
37 20 324 Mats Backlund Njurunda MK Motion 40år- 13:06.24
03:37.83
14:17.95
03:45.06
13:58.30
03:52.85
14:01.17
03:41.74
14:00.98
03:45.57
13:34.88
03:43.01
01:45:25.58 0 01:45:25.58 +0:33.52
38 21 350 Johan Norling Nordanstigs MK Motion 40år- 13:36.60
03:42.94
15:33.74
03:40.31
13:26.49
04:09.28
13:54.91
03:43.58
13:26.54
03:44.97
13:08.85
03:37.15
01:45:45.36 0 01:45:45.36 +0:19.78
39 10 113 Marcus Nilsson Fältjägarna EF Motion -39år 13:38.27
03:50.86
14:28.96
03:46.94
13:38.84
03:42.93
13:47.48
03:38.01
13:54.68
03:50.67
13:47.14
03:51.09
01:45:55.87 0 01:45:55.87 +0:10.51
40 22 221 Mikael Karlsson Timrå EK Motion 40år- 13:13.54
03:43.57
14:12.03
03:53.67
14:00.51
03:54.05
13:58.27
04:01.43
13:43.83
03:48.89
13:47.78
03:45.16
01:46:02.73 0 01:46:02.73 +0:06.86
41 23 285 Ulf Norling Nordanstigs MK Motion 40år- 13:28.14
03:48.46
14:29.71
03:53.70
14:09.53
03:49.64
14:10.42
03:51.21
14:12.08
03:42.44
13:42.57
04:13.36
01:47:31.26 0 01:47:31.26 +1:28.53
42 24 286 Fredrik Bergsten Hudiksvalls MCK Motion 40år- 12:26.06
03:30.40
13:37.46
03:47.07
13:57.20
04:00.24
13:34.68
03:56.76
13:37.45
04:00.70
16:14.35
05:01.32
01:47:43.69 0 01:47:43.69 +0:12.43
43 25 345 Daniel Myrgren Hudiksvalls MCK Motion 40år- 13:56.75
03:52.17
15:04.79
03:56.84
14:25.93
04:13.35
14:36.93
03:58.21
13:45.90
04:00.65
14:08.82
03:58.69
01:49:59.03 0 01:49:59.03 +2:15.34
44 3 58 Simon Frändén Sme Motorklubb Junior 13:54.43
03:54.41
15:13.69
03:54.72
14:24.80
03:49.03
14:31.95
04:02.07
14:55.95
03:52.54
14:57.91
03:35.62
01:51:07.12 0 01:51:07.12 +1:08.09
45 26 311 Stefan Olsson Bollnäs MK Motion 40år- 13:38.99
03:49.86
14:51.60
04:51.27
15:26.35
04:07.95
15:24.94
03:53.74
14:32.34
03:54.93
13:53.09
03:45.71
01:52:10.77 0 01:52:10.77 +1:03.65
46 11 140 Olov Persson Nordanstigs MK Motion -39år 14:13.01
04:03.76
17:24.86
03:59.84
15:02.05
04:06.27
14:30.40
03:50.82
13:50.42
03:54.29
13:31.28
03:51.55
01:52:18.55 0 01:52:18.55 +0:07.78
47 27 294 Ove Norman Timrå EK Motion 40år- 14:44.13
04:14.50
14:47.81
04:01.52
15:05.13
04:08.32
14:20.66
04:12.04
14:49.11
03:57.89
14:49.16
03:45.20
01:52:55.47 150 01:55:25.47 +3:06.92
48 12 114 Thomas Karlsson Fältjägarna EF Motion -39år 14:43.10
03:42.65
16:03.82
04:08.77
15:26.10
04:05.89
14:47.63
03:44.00
14:20.63
03:44.71
14:41.56
03:42.06
01:53:10.92 300 01:58:10.92 +2:45.45
49 28 278 Jörgen Johansson Ljusdals MK Motion 40år- 14:55.10
04:21.13
15:16.61
04:10.05
15:44.70
04:32.98
16:08.99
04:38.25
16:11.32
04:27.37
16:21.23
04:28.64
02:01:16.37 0 02:01:16.37 +3:05.45
50 29 247 Roland Forsström Timrå EK Motion 40år- 14:53.04
04:33.83
16:08.47
04:31.84
16:32.25
04:16.82
16:14.13
04:23.68
16:20.42
04:23.09
16:32.76
04:17.98
02:03:08.31 0 02:03:08.31 +1:51.94
51 30 220 Thomas Espell Fältjägarna EF Motion 40år- 14:20.65
03:54.29
15:20.14
04:15.14
14:58.90
04:02.67
16:18.38
04:51.37
15:39.22
04:12.45


01:37:53.21 0 01:37:53.21
52 31 280 Andreas Carlsson Njurunda MK Motion 40år- 14:58.25
04:43.62
15:02.68
04:47.01
15:19.91
04:10.23
15:30.74
04:24.98
15:56.20
04:15.28


01:39:08.90 0 01:39:08.90 +1:15.69
53 1 351 Albin Sjölin Timrå EK E1U 10:33.71
02:50.65
10:53.69
02:56.48
10:58.61
03:06.31
11:33.37





00:52:52.82 0 00:52:52.82
54 2 381 Viktor Salomonsson Lycksele MK E1U 11:03.56
03:08.04
11:04.88
03:10.00
11:20.77
03:12.19
11:18.70





00:54:18.14 0 00:54:18.14 +1:25.32
55 3 399 Gustaf Larsson Njurunda MK E1U 11:05.80
03:06.68
11:31.41
03:12.93
11:29.86
03:15.08
11:34.81





00:55:16.57 0 00:55:16.57 +0:58.43
56 32 301 Anders Sahlin Hudiksvalls MCK Motion 40år- 11:25.65
03:07.86
11:42.79
03:17.17
11:54.64
03:13.81
11:53.26





00:56:35.18 0 00:56:35.18 +1:18.61
57 4 357 Oskar Norberg Fältjägarna EF E1U 12:16.91
03:21.21
13:43.98
03:32.73
12:57.65
03:35.69
13:07.20





01:02:35.37 0 01:02:35.37 +6:00.19
58 1 421 Wilma Tiger Lycksele MK Dam 13:13.36
03:36.26
13:09.96
03:47.93
13:10.02
03:45.80
12:43.36





01:03:26.69 0 01:03:26.69 +0:51.32
59 5 365 Raviphon Sutjai Hudiksvalls MCK E1U 12:31.55
03:19.94
13:01.42
03:37.58
13:48.36
03:49.77
14:01.98





01:04:10.60 0 01:04:10.60 +0:43.91
60 2 411 Anna Wiberg Hudiksvalls MCK Dam 13:14.28
03:31.16
13:03.29
03:45.07
14:18.48
04:45.09
15:13.77





01:07:51.14 0 01:07:51.14 +3:40.54
61 3 410 Jeanette Tjäder Bollnäs MK Dam 14:24.49
03:38.24
13:26.51
04:25.10
14:04.58
04:15.38
14:03.89





01:08:18.19 0 01:08:18.19 +0:27.05
62 4 414 Sanna Tiger Lycksele MK Dam 13:51.66
03:47.77
14:26.00
04:04.48
15:13.08
04:10.58
15:10.32





01:10:43.89 0 01:10:43.89 +2:25.70
63 5 408 Martina Bergström Hudiksvalls MCK Dam 13:43.45
03:45.13
14:58.72
04:06.44
15:05.35
04:23.02
14:56.50





01:10:58.61 0 01:10:58.61 +0:14.72
64 6 407 Anna Hedin Timrå EK Dam 14:34.95
03:49.67
14:36.69
04:03.69
15:22.99
04:02.14
15:23.56





01:11:53.69 0 01:11:53.69 +0:55.08
65 7 401 Annica Karvonen Hudiksvalls MCK Dam 14:37.46
03:53.70
14:36.32
04:47.57
14:57.47
04:16.10
16:11.71





01:13:20.33 0 01:13:20.33 +1:26.64
66 8 406 Stina Lange Timrå EK Dam 14:40.00
03:57.65
15:23.14
04:37.88
15:23.02
04:23.96
16:01.07





01:14:26.72 0 01:14:26.72 +1:06.39
67 9 402 Johanna Stavenfors Hammarstrands Enduro Klubb Dam 17:05.92
04:07.11
16:06.59
04:12.71
16:53.44
04:14.45
16:13.82





01:18:54.04 0 01:18:54.04 +4:27.32
68 10 419 Rosel Tjäder Bollnäs MK Dam 15:44.56
05:11.12
16:33.52
04:40.60
16:55.81
04:42.26
17:22.69





01:21:10.56 30 01:21:40.56 +2:46.52
69 1 338 Albin Berglund Hudiksvalls MCK E0U 11:43.68
03:14.07
11:53.06
03:22.28
11:59.14
03:31.06






00:45:43.29 0 00:45:43.29
70 2 303 Liam Englundh Hudiksvalls MCK E0U 12:32.02
03:17.06
12:50.49
03:27.09
12:33.84
03:29.65






00:48:10.15 0 00:48:10.15 +2:26.86
71 3 313 Dennis Sahlin Hudiksvalls MCK E0U 13:08.53
03:33.90
13:38.78
03:55.04
15:42.12
04:06.12






00:54:04.49 0 00:54:04.49 +5:54.34
72 4 117 Stefan Karlsson Timrå EK Junior 17:11.80
05:09.45
18:28.02
05:04.16
20:42.65
05:58.22






01:12:34.30 0 01:12:34.30 +18:29.81
73 11 404 Lovisa Stavenfors Hammarstrands Enduro Klubb Dam 17:18.92
05:09.73
19:18.38
07:05.56








00:48:52.59 0 00:48:52.59
74 33 312 Anders Olsson Hudiksvalls MCK Motion 40år- 12:26.09
03:32.09
12:46.55









00:28:44.73 0 00:28:44.73
75 34 273 Magnus Bergström Hudiksvalls MCK Motion 40år- 13:02.13
03:37.74
20:00.00









00:36:39.87 0 00:36:39.87 +7:55.14
76 7 12 Patrik Gill Timrå EK Bredd 11:57.20
03:13.13










00:15:10.33 0 00:15:10.33