Njurundakåsan 181208 - LiveResults by NTS-Timing

        Visa brutna & uteslutna sekunder.

Första start 12:00
Dagetapp Bredd 6SS, Motion 4SS, Dam och E1U 4SS
Kvllsetapp start 16:30
Kvällsetapp Bredd 8SS, Motion 6SS, Dam och E1U 4SS

Placering på: SS1   Placering totalt efter: SS1
Pl.
tot.
Pl.
kl.
Nr Namn Klubb Klass Tid Diff
föreg
Diff
tot
1 1 4 Joakim Ehnberg Njurunda MK Bredd 00:09:19.000000.78 +0:00.00 +00:00.00
2 2 2 Jens Westerlund Njurunda MK Bredd 00:09:45.000000.69 +0:25.91 +00:25.91
3 3 1 Niclas Karlsson Hudiksvalls MCK Bredd 00:09:50.000000.76 +0:05.07 +00:30.98
4 4 8 Henrik Johansson SMK Dala Falun Bredd 00:10:01.000000.92 +0:11.16 +00:42.14
5 1 38 Kristoffer Andersson Tvärålunds Snöskoterklubb Motion 00:10:56.000000.05 +0:54.13 +01:36.27
6 1 12 Eddie Hansson SMK Hedemoraavdelning E1U 00:11:06.000000.85 +0:10.80 +01:47.07
7 2 11 Gustaf Larsson Njurunda MK E1U 00:11:16.000000.57 +0:09.72 +01:56.79
8 2 52 Fredrik Bellqvist Örbyhus MCK Motion 00:11:30.000000.26 +0:13.69 +02:10.48
9 3 40 Robin Larsson Njurunda MK Motion 00:11:32.000000.08 +0:01.82 +02:12.30
10 4 31 Patrik Gill Timrå EK Motion 00:11:33.000000.95 +0:01.87 +02:14.17
11 5 28 Zack Lindgren Njurunda MK Motion 00:11:38.000000.02 +0:04.07 +02:18.24
12 6 36 Anders Sahlin Hudiksvalls MCK Motion 00:11:41.000000.32 +0:03.30 +02:21.54
13 7 50 Ludwig Lötman Örbyhus MCK Motion 00:11:45.000000.01 +0:03.69 +02:25.23
14 8 39 Nils Haraldsson Tvärålunds Snöskoterklubb Motion 00:11:48.000000.65 +0:03.64 +02:28.87
15 9 33 Christian Hellberg Hudiksvalls MCK Motion 00:11:51.000000.44 +0:02.79 +02:31.66
16 10 49 Karl Frykholm FMCK Umeå Motion 00:12:06.000000.08 +0:14.64 +02:46.30
17 11 24 Lars Linderdahl Hudiksvalls MCK Motion 00:12:09.000000.51 +0:03.43 +02:49.73
18 12 51 Mats Backlund Njurunda MK Motion 00:12:23.000000.51 +0:14.00 +03:03.73
19 13 25 Johannes Selberg Luleå MS Motion 00:12:37.000000.31 +0:13.80 +03:17.53
20 14 27 David Solander Njurunda MK Motion 00:12:48.000000.23 +0:10.92 +03:28.45
21 15 43 Knut Backlund Lycksele MK Motion 00:12:49.000000.57 +0:01.34 +03:29.79
22 16 35 Mattias Lundström Tvärålunds Snöskoterklubb Motion 00:12:49.000000.74 +0:00.17 +03:29.96
23 5 9 Fredrik Löfgren Umeå AK Bredd 00:12:52.000000.97 +0:03.23 +03:33.19
24 17 41 Tommy Lindberg SMK Söderhamnsavdelning Motion 00:12:58.000000.64 +0:05.67 +03:38.86
25 6 6 William Karsch FMCK Hässleholm Bredd 00:13:00.000000.94 +0:02.30 +03:41.16
26 18 20 Rune Forsell FMCK Stockholm Motion 00:13:13.000000.41 +0:12.47 +03:53.63
27 19 47 Andreas Häggström Luleå MS Motion 00:13:15.000000.65 +0:02.24 +03:55.87
28 20 46 Michael Persson Sme Motorklubb Motion 00:13:18.000000.56 +0:02.91 +03:58.78
29 21 30 Ove Norman Timrå EK Motion 00:13:28.000000.05 +0:09.49 +04:08.27
30 7 7 David Wiklund Piteå MS Bredd 00:13:36.000000.66 +0:08.61 +04:16.88
31 22 29 Stefan Karlsson Timrå EK Motion 00:13:39.000000.54 +0:02.88 +04:19.76
32 23 48 Ove Ekberg Göta MS Motion 00:14:08.000000.41 +0:28.87 +04:48.63
33 24 37 Magnus Bergström Hudiksvalls MCK Motion 00:14:14.000000.74 +0:06.33 +04:54.96
34 8 3 John Silvennoinen Piteå MS Bredd 00:14:27.000000.28 +0:12.54 +05:07.50
35 25 26 Bengt-Ola Johansson Piteå MS Motion 00:14:38.000000.22 +0:10.94 +05:18.44
36 26 22 Björn Nordin Hudiksvalls MCK Motion 00:14:39.000000.86 +0:01.64 +05:20.08
37 27 45 Leif Forsell Göta MS Motion 00:14:41.000000.66 +0:01.80 +05:21.88
38 3 10 Nils Fager Bollnäs MK E1U 00:15:31.000000.90 +0:50.24 +06:12.12
39 28 34 Roine Nilsson Timrå EK Motion 00:16:31.000000.10 +0:59.20 +07:11.32
40 1 16 Anna Wiberg Hudiksvalls MCK Dam 00:17:15.000000.05 +0:43.95 +07:55.27
41 2 15 Stina Lange Timrå EK Dam 00:17:25.000000.53 +0:10.48 +08:05.75
 
Pl.
tot.
Pl.
kl.
Nr Namn Klubb Klass Körtid Prick Totaltid Diff
föreg
Diff
tot
1 1 4 Joakim Ehnberg Njurunda MK Bredd 00:09:19.000000.78 0 00:09:19.000000.78 +0:00.00 +00:00.00
2 2 2 Jens Westerlund Njurunda MK Bredd 00:09:45.000000.69 0 00:09:45.000000.69 +0:25.91 +00:25.91
3 3 1 Niclas Karlsson Hudiksvalls MCK Bredd 00:09:50.000000.76 0 00:09:50.000000.76 +0:05.07 +00:30.98
4 4 8 Henrik Johansson SMK Dala Falun Bredd 00:10:01.000000.92 0 00:10:01.000000.92 +0:11.16 +00:42.14
5 1 38 Kristoffer Andersson Tvärålunds Snöskoterklubb Motion 00:10:56.000000.05 0 00:10:56.000000.05 +0:54.13 +01:36.27
6 2 52 Fredrik Bellqvist Örbyhus MCK Motion 00:11:30.000000.26 0 00:11:30.000000.26 +0:34.21 +02:10.48
7 3 40 Robin Larsson Njurunda MK Motion 00:11:32.000000.08 0 00:11:32.000000.08 +0:01.82 +02:12.30
8 4 28 Zack Lindgren Njurunda MK Motion 00:11:38.000000.02 0 00:11:38.000000.02 +0:05.94 +02:18.24
9 5 36 Anders Sahlin Hudiksvalls MCK Motion 00:11:41.000000.32 0 00:11:41.000000.32 +0:03.30 +02:21.54
10 6 50 Ludwig Lötman Örbyhus MCK Motion 00:11:45.000000.01 0 00:11:45.000000.01 +0:03.69 +02:25.23
11 1 11 Gustaf Larsson Njurunda MK E1U 00:11:16.000000.57 30 00:11:46.000000.57 +0:01.56 +02:26.79
12 7 33 Christian Hellberg Hudiksvalls MCK Motion 00:11:51.000000.44 0 00:11:51.000000.44 +0:04.87 +02:31.66
13 8 49 Karl Frykholm FMCK Umeå Motion 00:12:06.000000.08 0 00:12:06.000000.08 +0:14.64 +02:46.30
14 9 24 Lars Linderdahl Hudiksvalls MCK Motion 00:12:09.000000.51 0 00:12:09.000000.51 +0:03.43 +02:49.73
15 10 51 Mats Backlund Njurunda MK Motion 00:12:23.000000.51 0 00:12:23.000000.51 +0:14.00 +03:03.73
16 11 39 Nils Haraldsson Tvärålunds Snöskoterklubb Motion 00:11:48.000000.65 60 00:12:48.000000.65 +0:25.14 +03:28.87
17 12 43 Knut Backlund Lycksele MK Motion 00:12:49.000000.57 0 00:12:49.000000.57 +0:00.92 +03:29.79
18 13 35 Mattias Lundström Tvärålunds Snöskoterklubb Motion 00:12:49.000000.74 0 00:12:49.000000.74 +0:00.17 +03:29.96
19 5 9 Fredrik Löfgren Umeå AK Bredd 00:12:52.000000.97 0 00:12:52.000000.97 +0:03.23 +03:33.19
20 14 41 Tommy Lindberg SMK Söderhamnsavdelning Motion 00:12:58.000000.64 0 00:12:58.000000.64 +0:05.67 +03:38.86
21 15 31 Patrik Gill Timrå EK Motion 00:11:33.000000.95 90 00:13:03.000000.95 +0:05.31 +03:44.17
22 16 25 Johannes Selberg Luleå MS Motion 00:12:37.000000.31 30 00:13:07.000000.31 +0:03.36 +03:47.53
23 17 20 Rune Forsell FMCK Stockholm Motion 00:13:13.000000.41 0 00:13:13.000000.41 +0:06.10 +03:53.63
24 18 47 Andreas Häggström Luleå MS Motion 00:13:15.000000.65 0 00:13:15.000000.65 +0:02.24 +03:55.87
25 6 7 David Wiklund Piteå MS Bredd 00:13:36.000000.66 0 00:13:36.000000.66 +0:21.01 +04:16.88
26 2 12 Eddie Hansson SMK Hedemoraavdelning E1U 00:11:06.000000.85 150 00:13:36.000000.85 +0:00.19 +04:17.07
27 19 48 Ove Ekberg Göta MS Motion 00:14:08.000000.41 0 00:14:08.000000.41 +0:31.56 +04:48.63
28 20 29 Stefan Karlsson Timrå EK Motion 00:13:39.000000.54 30 00:14:09.000000.54 +0:01.13 +04:49.76
29 21 37 Magnus Bergström Hudiksvalls MCK Motion 00:14:14.000000.74 0 00:14:14.000000.74 +0:05.20 +04:54.96
30 7 6 William Karsch FMCK Hässleholm Bredd 00:13:00.000000.94 90 00:14:30.000000.94 +0:16.20 +05:11.16
31 22 26 Bengt-Ola Johansson Piteå MS Motion 00:14:38.000000.22 0 00:14:38.000000.22 +0:07.28 +05:18.44
32 23 45 Leif Forsell Göta MS Motion 00:14:41.000000.66 30 00:15:11.000000.66 +0:33.44 +05:51.88
33 24 27 David Solander Njurunda MK Motion 00:12:48.000000.23 150 00:15:18.000000.23 +0:06.57 +05:58.45
34 25 46 Michael Persson Sme Motorklubb Motion 00:13:18.000000.56 120 00:15:18.000000.56 +0:00.33 +05:58.78
35 3 10 Nils Fager Bollnäs MK E1U 00:15:31.000000.90 0 00:15:31.000000.90 +0:13.34 +06:12.12
36 26 34 Roine Nilsson Timrå EK Motion 00:16:31.000000.10 0 00:16:31.000000.10 +0:59.20 +07:11.32
37 27 22 Björn Nordin Hudiksvalls MCK Motion 00:14:39.000000.86 150 00:17:09.000000.86 +0:38.76 +07:50.08
38 1 16 Anna Wiberg Hudiksvalls MCK Dam 00:17:15.000000.05 0 00:17:15.000000.05 +0:05.19 +07:55.27
39 2 15 Stina Lange Timrå EK Dam 00:17:25.000000.53 0 00:17:25.000000.53 +0:10.48 +08:05.75
40 8 3 John Silvennoinen Piteå MS Bredd 00:14:27.000000.28 180 00:17:27.000000.28 +0:01.75 +08:07.50
41 28 30 Ove Norman Timrå EK Motion 00:13:28.000000.05 450 00:20:58.000000.05 +3:30.77 +11:38.27