Jordsprätten 170525 - LiveResults by NTS-Timing

        Visa brutna & uteslutna sekunder.


Placering på: SP1   Placering totalt efter: SP1
Pl.
tot.
Pl.
kl.
Nr Namn Klubb Klass Tid Diff
föreg
Diff
tot
1 1 41 Linus Månsson SMK Östgöta MC-Förening Junior E2-E3 05:49.25 +0:00.00 +00:00.00
2 2 54 Lukas Kahrle Linköpings MS Junior E2-E3 05:57.20 +0:07.95 +00:07.95
3 1 110 Thomas Johansson Linköpings MS Bredd 06:03.48 +0:06.28 +00:14.23
4 1 40 Hampus Falk Linköpings MS Senior 06:13.24 +0:09.76 +00:23.99
5 2 6 Stefan Andersson SMK Eksjö MC & US Senior 06:13.36 +0:00.12 +00:24.11
6 3 1 Pontus Skog Karlskoga EK Senior 06:15.65 +0:02.29 +00:26.40
7 4 2 Alexander Dahlén Uppsala MCK Senior 06:16.05 +0:00.40 +00:26.80
8 5 27 Kalle Svensson Vimmerby MS Senior 06:17.29 +0:01.24 +00:28.04
9 762 Kim Johansson Linköpings MS Ungdom E0 06:17.49 +0:00.20 +00:28.24
10 6 21 Andreas Karlsson SMK Kolmården Senior 06:17.90 +0:00.41 +00:28.65
11 1 74 Linus Kihlberg Finspångs MS Junior E1 06:20.55 +0:02.65 +00:31.30
12 2 109 Marcus Olsen AMF Södertälje Bredd 06:21.07 +0:00.52 +00:31.82
13 3 42 Noa Largén Norrahammars MK Junior E2-E3 06:21.74 +0:00.67 +00:32.49
14 3 101 Linus Broaar Linköpings MS Bredd 06:22.22 +0:00.48 +00:32.97
15 1 502 Rickard Strömvall Kilsbergens Motorklubb Motion 36-45år 06:23.66 +0:01.44 +00:34.41
16 7 9 Olle Löthman Östhammars MK Senior 06:24.07 +0:00.41 +00:34.82
17 8 10 Mattias Hägg Åbågen MCK Senior 06:25.42 +0:01.35 +00:36.17
18 4 49 Oskar Eriksson Uppsala MK Junior E2-E3 06:25.46 +0:00.04 +00:36.21
19 9 4 Daniel Persson Laxå MK Senior 06:26.31 +0:00.85 +00:37.06
20 701 Max Ahlin Falköpings MK Ungdom E1 06:26.67 +0:00.36 +00:37.42
21 2 72 Petter Wennerlund Tranås MS Junior E1 06:27.22 +0:00.55 +00:37.97
22 2 522 Henrik Nilsson SMK Kolmården Motion 36-45år 06:29.73 +0:02.51 +00:40.48
23 5 44 Johan Edhammer Linde MSK Junior E2-E3 06:30.71 +0:00.98 +00:41.46
24 3 71 Olle Wennerlund Tranås MS Junior E1 06:30.88 +0:00.17 +00:41.63
25 6 52 Fredrik Carlsson MK Orion Junior E2-E3 06:31.22 +0:00.34 +00:41.97
26 3 534 Magnus Öberg SMK Kolmården Motion 36-45år 06:31.95 +0:00.73 +00:42.70
27 7 43 Hugo Gustafsson Uppvidinge MK Junior E2-E3 06:32.39 +0:00.44 +00:43.14
28 4 102 Richard Alun Göta MS Bredd 06:32.62 +0:00.23 +00:43.37
29 702 Melvin Bernström Carlsborgs MK Ungdom E1 06:33.69 +0:01.07 +00:44.44
30 10 15 Dennis Martinsson Boxholms MK Senior 06:34.71 +0:01.02 +00:45.46
31 4 86 Axel Andersson SMK Östgöta MC-Förening Junior E1 06:37.85 +0:03.14 +00:48.60
32 11 7 Anton Folkesson Borås MK Senior 06:38.54 +0:00.69 +00:49.29
33 5 77 Mårten Anderberg Tibro MK Junior E1 06:41.07 +0:02.53 +00:51.82
34 1 244 Mathias Häll SMK Östgöta MC-Förening Motion -35år 06:41.34 +0:00.27 +00:52.09
35 4 504 Pär Lagerqvist Finspångs MS Motion 36-45år 06:41.84 +0:00.50 +00:52.59
36 703 Wiktor Ahlquist Tibro MK Ungdom E1 06:42.70 +0:00.86 +00:53.45
37 2 236 Patrik Kagevik SMK Östgöta MC-Förening Motion -35år 06:42.73 +0:00.03 +00:53.48
38 6 85 Rikard Lindmark Hallsbergs MK Junior E1 06:43.14 +0:00.41 +00:53.89
39 5 501 Ted Oskarsson Hedeby MCK Motion 36-45år 06:43.69 +0:00.55 +00:54.44
40 710 Kevin Andersson Linköpings MS Ungdom E1 06:43.98 +0:00.29 +00:54.73
41 12 18 Philip Westman Vimmerby MS Senior 06:44.02 +0:00.04 +00:54.77
42 7 73 Didrik Gustafsson Vimmerby MS Junior E1 06:45.31 +0:01.29 +00:56.06
43 3 305 Tobias Lövdin Folkare MK Motion -35år 06:45.49 +0:00.18 +00:56.24
44 712 Isak Österberg Botkyrka MK Ungdom E1 06:46.89 +0:01.40 +00:57.64
45 8 48 Alexander Björck Uppsala MK Junior E2-E3 06:47.55 +0:00.66 +00:58.30
46 13 16 Tim Strandberg FMCK Eksjö Senior 06:48.90 +0:01.35 +00:59.65
47 1 607 Kenneth Häll SMK Östgöta MC-Förening Motion 46år- 06:49.08 +0:00.18 +00:59.83
48 4 399 Johan Larsson Linköpings MS Motion -35år 06:49.67 +0:00.59 +01:00.42
49 704 Max Mårtensson FMCK Skövde Ungdom E1 06:49.84 +0:00.17 +01:00.59
50 1 754 Axel Lindahl Östberg Linköpings MS Ungdom E0 06:49.97 +0:00.13 +01:00.72
51 5 225 Fredrik Jarveby SMK Vingåker Motion -35år 06:50.43 +0:00.46 +01:01.18
52 8 75 Simon Dahlén Uppsala MCK Junior E1 06:50.44 +0:00.01 +01:01.19
53 2 601 Roger Håkan Berglund Tranås MS Motion 46år- 06:50.61 +0:00.17 +01:01.36
54 6 419 Kim Gustafsson Lidköpings MCK Motion 36-45år 06:50.94 +0:00.33 +01:01.69
55 6 208 Andreas Esping Linköpings MS Motion -35år 06:51.59 +0:00.65 +01:02.34
56 7 301 Jim Rundblad Finspångs MS Motion -35år 06:51.84 +0:00.25 +01:02.59
57 715 Lucas Bergström Solshesters MCK Ungdom E1 06:52.07 +0:00.23 +01:02.82
58 5 115 Mathias Edhammer Linde MSK Bredd 06:52.54 +0:00.47 +01:03.29
59 7 401 Thomas Gillisson SMK Södermanlandsavdeln Motion 36-45år 06:52.54 +0:00.00 +01:03.29
60 9 76 Linus Vestergren Vimmerby MS Junior E1 06:52.75 +0:00.21 +01:03.50
61 14 26 Åke Andreas Törnqvist AMF Södertälje Senior 06:52.81 +0:00.06 +01:03.56
62 8 238 Jonas Haarus Vimmerby MS Motion -35år 06:53.31 +0:00.50 +01:04.06
63 9 46 Erik Anderberg Tibro MK Junior E2-E3 06:53.33 +0:00.02 +01:04.08
64 6 139 Andreas Qvist Kilsbergens Motorklubb Bredd 06:53.42 +0:00.09 +01:04.17
65 9 318 Linus Magnusson Hagfors MS Motion -35år 06:53.44 +0:00.02 +01:04.19
66 8 503 Jonas Söderberg Åtvidabergs MCK Motion 36-45år 06:53.85 +0:00.41 +01:04.60
67 7 119 Mattias Larsson Kumla EF Bredd 06:54.01 +0:00.16 +01:04.76
68 10 303 Rasmus Sandsborg Vimmerby MS Motion -35år 06:54.07 +0:00.06 +01:04.82
69 2 751 Olle Häger Kilsbergens Motorklubb Ungdom E0 06:54.33 +0:00.26 +01:05.08
70 15 24 Pär Andersson SMK Hedemoraavdelning Senior 06:54.35 +0:00.02 +01:05.10
71 11 226 Kim Hansson SMK Hofors Motion -35år 06:54.40 +0:00.05 +01:05.15
72 12 302 Max Wennerlund Tranås MS Motion -35år 06:55.37 +0:00.97 +01:06.12
73 9 409 Anders Forslund Göta MS Motion 36-45år 06:56.01 +0:00.64 +01:06.76
74 10 50 David Holmqvist Örbyhus MCK Junior E2-E3 06:56.42 +0:00.41 +01:07.17
75 10 543 Morgan Lyckman Åtvidabergs MCK Motion 36-45år 06:57.24 +0:00.82 +01:07.99
76 13 212 Jonas Engdahl Vimmerby MS Motion -35år 06:57.93 +0:00.69 +01:08.68
77 706 Nisse Bengtsson FMCK Skövde Ungdom E1 06:58.48 +0:00.55 +01:09.23
78 11 521 Magnus Lundman Kils MK Motorcykel Motion 36-45år 06:58.64 +0:00.16 +01:09.39
79 14 222 Linus Ernstsson Bengtsfors MCC Motion -35år 06:59.29 +0:00.65 +01:10.04
80 15 251 Peter Ingvaldsson Åsätra MK Motion -35år 06:59.38 +0:00.09 +01:10.13
81 8 103 Mårten Gustavsson Försvarsmaktens EK Bredd 06:59.64 +0:00.26 +01:10.39
82 12 412 Pär Berggren Götene MK Motion 36-45år 06:59.83 +0:00.19 +01:10.58
83 9 106 Robin Dahlén Uppsala MCK Bredd 07:00.20 +0:00.37 +01:10.95
84 3 753 Kalle Ahlin Falköpings MK Ungdom E0 07:00.53 +0:00.33 +01:11.28
85 16 350 Pierre Näsholm Strängnäs AMS Motion -35år 07:00.70 +0:00.17 +01:11.45
86 10 122 Joakim Gustafsson Göta MS Bredd 07:00.87 +0:00.17 +01:11.62
87 3 619 Hans Eriksson Kilsbergens Motorklubb Motion 46år- 07:01.06 +0:00.19 +01:11.81
88 10 79 Douglas Danfors Botkyrka MK Junior E1 07:01.17 +0:00.11 +01:11.92
89 705 Kalle Hindström Laxå MK Ungdom E1 07:01.18 +0:00.01 +01:11.93
90 13 407 Björn Gebenius Gotlands MF:s Motorcykelklubb Motion 36-45år 07:01.39 +0:00.21 +01:12.14
91 16 19 Johan Thorsell FMCK Skövde Senior 07:02.37 +0:00.98 +01:13.12
92 14 528 Jonas Ullstrand SMK Kolmården Motion 36-45år 07:02.53 +0:00.16 +01:13.28
93 11 78 Joakim Cederlund Gotlands MF:s Motorcykelklubb Junior E1 07:02.89 +0:00.36 +01:13.64
94 4 769 Neoh Johansson MK Orion Ungdom E0 07:03.10 +0:00.21 +01:13.85
95 11 124 Juha Järvisalo Mora MK Bredd 07:03.21 +0:00.11 +01:13.96
96 17 201 Robert Andersson Finspångs MS Motion -35år 07:03.75 +0:00.54 +01:14.50
97 18 255 Robin Berg SMK Södermanlandsavdeln Motion -35år 07:03.83 +0:00.08 +01:14.58
98 4 632 Leif Reidefors Finspångs MS Motion 46år- 07:03.83 +0:00.00 +01:14.58
99 19 203 Fredrik Gustafsson Gröndal MSK Motion -35år 07:03.92 +0:00.09 +01:14.67
100 714 Albin Andersson Solshesters MCK Ungdom E1 07:04.40 +0:00.48 +01:15.15
101 20 228 Henrik Hjärne Vimmerby MS Motion -35år 07:04.46 +0:00.06 +01:15.21
102 5 604 Jonas Green Göta MS Motion 46år- 07:04.51 +0:00.05 +01:15.26
103 5 767 Alvin Strömvall Kilsbergens Motorklubb Ungdom E0 07:04.51 +0:00.00 +01:15.26
104 21 342 Mike Nilsson SMK Kolmården Motion -35år 07:04.64 +0:00.13 +01:15.39
105 6 602 Jan-Ove Sjöberg Team Värmland MK Motion 46år- 07:05.19 +0:00.55 +01:15.94
106 22 240 Fredrik Johansson Gammalkils MK Motion -35år 07:05.40 +0:00.21 +01:16.15
107 711 Marcel Tara Tibro MK Ungdom E1 07:05.90 +0:00.50 +01:16.65
108 15 531 Magnus Vennström Westerviks MSK Motion 36-45år 07:06.10 +0:00.20 +01:16.85
109 23 315 Gottfrid Ljunggren Johansson Linköpings MS Motion -35år 07:06.37 +0:00.27 +01:17.12
110 7 615 Anders Swärd FMCK Strängnäs Motion 46år- 07:06.37 +0:00.00 +01:17.12
111 723 Emil Johansson FMCK Skövde Ungdom E1 07:06.41 +0:00.04 +01:17.16
112 24 306 Joel Larsson Vimmerby MS Motion -35år 07:06.61 +0:00.20 +01:17.36
113 6 759 Mattias Cöster SMK Östgöta MC-Förening Ungdom E0 07:06.75 +0:00.14 +01:17.50
114 25 207 Alexander Fält Tranås MS Motion -35år 07:06.85 +0:00.10 +01:17.60
115 26 304 Martin Westerfjärd Norrahammars MK Motion -35år 07:06.96 +0:00.11 +01:17.71
116 16 535 Robban Markusson SMK Vadstenaavdelning Motion 36-45år 07:06.99 +0:00.03 +01:17.74
117 11 45 Robert Ask Hedeby MCK Junior E2-E3 07:07.05 +0:00.06 +01:17.80
118 27 235 Johan Höckerfelt Oskarshamns MSK Motion -35år 07:07.12 +0:00.07 +01:17.87
119 8 626 Kjell Rangdal Botkyrka MK Motion 46år- 07:07.68 +0:00.56 +01:18.43
120 28 308 Oskar Sköld Linköpings MS Motion -35år 07:07.90 +0:00.22 +01:18.65
121 482 Jennifer Rosengren MK Ran Dam 07:07.95 +0:00.05 +01:18.70
122 29 233 Joel Gustavsson SMK Eksjö MC & US Motion -35år 07:08.19 +0:00.24 +01:18.94
123 9 603 Peter Blomdahl Ulricehamns MK Motion 46år- 07:08.19 +0:00.00 +01:18.94
124 17 555 Tony Lesse Norrahammars MK Motion 36-45år 07:08.58 +0:00.39 +01:19.33
125 1 716 David Stolpe Uppsala MK Ungdom E1 07:08.93 +0:00.35 +01:19.68
126 12 112 Henrik Thorell Göta MS Bredd 07:08.95 +0:00.02 +01:19.70
127 30 307 Jonas Westman Linköpings MS Motion -35år 07:09.02 +0:00.07 +01:19.77
128 31 341 Mikael Sandfeldt Linköpings MS Motion -35år 07:09.19 +0:00.17 +01:19.94
129 13 142 Rickard Bengtsson Ulricehamns MK Bredd 07:09.40 +0:00.21 +01:20.15
130 18 536 Martin Rehnby SMK Eksjö MC & US Motion 36-45år 07:09.65 +0:00.25 +01:20.40
131 32 323 Emil Svensson Nyköpings MS Motion -35år 07:09.85 +0:00.20 +01:20.60
132 19 442 Patrik Anehagen Norrahammars MK Motion 36-45år 07:09.89 +0:00.04 +01:20.64
133 17 8 Christer Jansson SMK Värnamo Senior 07:10.23 +0:00.34 +01:20.98
134 1 709 Oscar Karlsson Fjugesta MS Ungdom E1 07:10.38 +0:00.15 +01:21.13
135 12 53 Sammy Sellin Norra Gotlands MHF-Ungdom Junior E2-E3 07:10.86 +0:00.48 +01:21.61
136 33 336 Patrik Rörkrök Ledström SMK Vadstenaavdelning Motion -35år 07:11.06 +0:00.20 +01:21.81
137 10 618 Dick Hermansson Norrahammars MK Motion 46år- 07:11.44 +0:00.38 +01:22.19
138 7 770 Edvin Gustavsson Falköpings MK Ungdom E0 07:11.59 +0:00.15 +01:22.34
139 14 136 Benny Bosell SMK Hedemoraavdelning Bredd 07:11.93 +0:00.34 +01:22.68
140 20 514 Daniel Sondell Karlstad MX Klubb Motion 36-45år 07:12.31 +0:00.38 +01:23.06
141 11 657 Ulf Löfgren Uppsala MK Motion 46år- 07:12.62 +0:00.31 +01:23.37
142 12 644 Ronny Andersson Team Värmland MK Motion 46år- 07:12.63 +0:00.01 +01:23.38
143 18 23 Mikael Edvardsson Solshesters MCK Senior 07:12.85 +0:00.22 +01:23.60
144 21 455 Daniel Diyabanza Kilsbergens Motorklubb Motion 36-45år 07:13.09 +0:00.24 +01:23.84
145 34 322 Dennis Pettersson SMK Vadstenaavdelning Motion -35år 07:13.18 +0:00.09 +01:23.93
146 13 606 Roger Ekstrand Kilsbergens Motorklubb Motion 46år- 07:13.40 +0:00.22 +01:24.15
147 582 Christian Petersson Vimmerby MS Veteran MC 07:13.43 +0:00.03 +01:24.18
148 15 120 Johan Nygren Botkyrka MK Bredd 07:13.55 +0:00.12 +01:24.30
149 22 541 Morgan Vädel Åbågen MCK Motion 36-45år 07:13.76 +0:00.21 +01:24.51
150 23 449 Stefan Hedström Åsätra MK Motion 36-45år 07:14.08 +0:00.32 +01:24.83
151 35 314 Jesper Karlsson Laxå MK Motion -35år 07:14.45 +0:00.37 +01:25.20
152 24 433 Björn Bäckström MK Ran Motion 36-45år 07:14.95 +0:00.50 +01:25.70
153 25 402 Johan Karlsson Vrigstad MK Motion 36-45år 07:14.98 +0:00.03 +01:25.73
154 26 438 Mikael Jönsson Pauliströms/Järnforsens MCK Motion 36-45år 07:15.14 +0:00.16 +01:25.89
155 12 84 Martin Hansson FMCK Gotland Junior E1 07:15.15 +0:00.01 +01:25.90
156 14 651 Tomas Jonasson Skene MS Motion 46år- 07:15.42 +0:00.27 +01:26.17
157 1 719 Valter Åkesson FMCK Eksjö Ungdom E1 07:16.00 +0:00.58 +01:26.75
158 27 459 Johan Debrianté Gnesta MK Motion 36-45år 07:16.48 +0:00.48 +01:27.23
159 16 131 Magnus Holm Vimmerby MS Bredd 07:16.55 +0:00.07 +01:27.30
160 15 605 Mats Tällberg AMF Södertälje Motion 46år- 07:16.56 +0:00.01 +01:27.31
161 28 549 Tom Karlsson Rönne MK Motion 36-45år 07:17.00 +0:00.44 +01:27.75
162 29 430 Jonny Jakobsson SMK Kolmården Motion 36-45år 07:17.37 +0:00.37 +01:28.12
163 36 219 Dennis Eklund Linköpings MS Motion -35år 07:17.72 +0:00.35 +01:28.47
164 30 427 Johan Hermansson Vrigstad MK Motion 36-45år 07:17.78 +0:00.06 +01:28.53
165 1 708 Dennis Henberg FMCK Skövde Ungdom E1 07:17.89 +0:00.11 +01:28.64
166 37 312 Anders Rodesten Kilsbergens Motorklubb Motion -35år 07:17.92 +0:00.03 +01:28.67
167 31 453 Tomas Eklund Team Värmland MK Motion 36-45år 07:17.96 +0:00.04 +01:28.71
168 16 647 Stefan Vinlöf Vrigstad MK Motion 46år- 07:18.62 +0:00.66 +01:29.37
169 38 357 Tobias Rickardsson Hagfors MS Motion -35år 07:18.78 +0:00.16 +01:29.53
170 17 645 Stefan Bom Björkö Enduroklubb Motion 46år- 07:18.83 +0:00.05 +01:29.58
171 39 326 Fredrik Tällberg AMF Södertälje Motion -35år 07:18.86 +0:00.03 +01:29.61
172 32 405 John Andersson MK Pionjär Motion 36-45år 07:18.87 +0:00.01 +01:29.62
173 40 254 Pierre Edstein FMCK Strängnäs Motion -35år 07:18.97 +0:00.10 +01:29.72
174 33 424 Jimmy Jarméus SMK Kolmården Motion 36-45år 07:18.97 +0:00.00 +01:29.72
175 17 123 Carl Hagenblad SMK Kolmården Bredd 07:19.01 +0:00.04 +01:29.76
176 34 550 Robert Keränen Pauliströms/Järnforsens MCK Motion 36-45år 07:19.17 +0:00.16 +01:29.92
177 18 117 Joakim Hansson SMK Värnamo Bredd 07:19.52 +0:00.35 +01:30.27
178 19 135 Rickard Andrén Mariestads EK Bredd 07:19.71 +0:00.19 +01:30.46
179 20 134 Jonas Nilsson Fjugesta MS Bredd 07:19.88 +0:00.17 +01:30.63
180 21 144 Michal Dymkowski Botkyrka MK Bredd 07:19.97 +0:00.09 +01:30.72
181 1 590 Andreas Eklöf MK Ran Veteran MC 07:20.13 +0:00.16 +01:30.88
182 1 726 Joakim Fransson SMK Vingåker Ungdom E1 07:20.14 +0:00.01 +01:30.89
183 18 661 Michael Stragnefeldt Gammalkils MK Motion 46år- 07:20.48 +0:00.34 +01:31.23
184 35 516 Jonny Karlsson SMK Vingåker Motion 36-45år 07:20.59 +0:00.11 +01:31.34
185 19 636 Pierre Ferm SMK Östgöta MC-Förening Motion 46år- 07:20.67 +0:00.08 +01:31.42
186 13 55 Magnus Beck Rasmussen Ale TK Junior E2-E3 07:20.90 +0:00.23 +01:31.65
187 8 764 Kevin Bogren FMCK Skövde Ungdom E0 07:20.98 +0:00.08 +01:31.73
188 36 519 Fredrik Törning Åsätra MK Motion 36-45år 07:21.54 +0:00.56 +01:32.29
189 37 511 Daniel Nyström Botkyrka MK Motion 36-45år 07:22.13 +0:00.59 +01:32.88
190 38 403 Daniel Johansson Götene MK Motion 36-45år 07:22.30 +0:00.17 +01:33.05
191 20 677 Jonas Horney Hedeby MCK Motion 46år- 07:22.34 +0:00.04 +01:33.09
192 14 51 Patrik Franzén Uppsala MK Junior E2-E3 07:22.40 +0:00.06 +01:33.15
193 21 608 Sven Andersson Katrineholms MCC Motion 46år- 07:22.42 +0:00.02 +01:33.17
194 22 675 Johan Rodestrand SMK Östgöta MC-Förening Motion 46år- 07:22.59 +0:00.17 +01:33.34
195 22 147 Joakim Karlsson Vimmerby MS Bredd 07:22.79 +0:00.20 +01:33.54
196 39 460 Robert Johansson Linköpings MS Motion 36-45år 07:23.17 +0:00.38 +01:33.92
197 23 140 Rasmus Randén AMF Södertälje Bredd 07:23.34 +0:00.17 +01:34.09
198 23 683 Morgan Ernstsson Bengtsfors MCC Motion 46år- 07:24.12 +0:00.78 +01:34.87
199 41 253 Philip Andersson Ullareds MK Motion -35år 07:24.57 +0:00.45 +01:35.32
200 19 11 Joakim Andersson Karlskoga EK Senior 07:24.58 +0:00.01 +01:35.33
201 20 12 Tommy Brandt Norrahammars MK Senior 07:24.72 +0:00.14 +01:35.47
202 13 83 Emil Ekström Team Värmland MK Junior E1 07:24.84 +0:00.12 +01:35.59
203 42 327 Fredrik Thunman Nyköpings MS Motion -35år 07:24.86 +0:00.02 +01:35.61
204 43 232 Joakim Andersson SMK Hofors Motion -35år 07:25.49 +0:00.63 +01:36.24
205 40 551 Stefan Storback Vimmerby MS Motion 36-45år 07:25.65 +0:00.16 +01:36.40
206 44 213 Max Broman Norrahammars MK Motion -35år 07:25.71 +0:00.06 +01:36.46
207 24 130 Håkan Elengård Huskvarna MK Bredd 07:25.78 +0:00.07 +01:36.53
208 41 557 Andreas Zukiewicz Vimmerby MS Motion 36-45år 07:25.89 +0:00.11 +01:36.64
209 45 227 Andreas Gustavsson Hallsbergs MK Motion -35år 07:26.17 +0:00.28 +01:36.92
210 24 664 Mikael Sandberg Norrahammars MK Motion 46år- 07:26.19 +0:00.02 +01:36.94
211 46 316 Hannes Norr SMK Kolmården Motion -35år 07:26.29 +0:00.10 +01:37.04
212 47 309 Anton Rollborn Vimmerby MS Motion -35år 07:26.41 +0:00.12 +01:37.16
213 25 609 Magnus Nyqvist Karlskoga EK Motion 46år- 07:26.42 +0:00.01 +01:37.17
214 42 404 Albin Ek Norrahammars MK Motion 36-45år 07:26.66 +0:00.24 +01:37.41
215 9 755 Linus Karlsson Fjugesta MS Ungdom E0 07:26.94 +0:00.28 +01:37.69
216 48 239 Emil Andersson Linköpings MS Motion -35år 07:27.00 +0:00.06 +01:37.75
217 2 581 Claes Örnskog Norrahammars MK Veteran MC 07:27.49 +0:00.49 +01:38.24
218 43 429 Jonas Engelbrektsson Skene MS Motion 36-45år 07:27.57 +0:00.08 +01:38.32
219 26 639 Robert Granat Hallsbergs MK Motion 46år- 07:27.97 +0:00.40 +01:38.72
220 49 206 Alexander Karlsson Hallsbergs MK Motion -35år 07:28.03 +0:00.06 +01:38.78
221 25 114 Karl Christer Ström Göta MS Bredd 07:28.30 +0:00.27 +01:39.05
222 44 526 Johan Karlsson Vimmerby MS Motion 36-45år 07:28.46 +0:00.16 +01:39.21
223 1 717 Arvid Karlsson Vimmerby MS Ungdom E1 07:28.54 +0:00.08 +01:39.29
224 27 666 Nicklas Möller SMK Södermanlandsavdeln Motion 46år- 07:28.93 +0:00.39 +01:39.68
225 50 202 Markus Aronsson SMK Eksjö MC & US Motion -35år 07:29.29 +0:00.36 +01:40.04
226 51 359 Viktor Martinsson SMK Dala Falun Motion -35år 07:29.45 +0:00.16 +01:40.20
227 52 234 Johan Edvardsson Solshesters MCK Motion -35år 07:29.54 +0:00.09 +01:40.29
228 45 439 Mikael Fasth Solshesters MCK Motion 36-45år 07:29.87 +0:00.33 +01:40.62
229 28 658 Örjan Andersson SMK Östgöta MC-Förening Motion 46år- 07:30.16 +0:00.29 +01:40.91
230 10 752 Eddie Hansson SMK Hedemoraavdelning Ungdom E0 07:30.18 +0:00.02 +01:40.93
231 29 650 Tom Stålebrant Åbågen MCK Motion 46år- 07:30.89 +0:00.71 +01:41.64
232 53 252 Philip Gustafsson Falköpings MK Motion -35år 07:30.93 +0:00.04 +01:41.68
233 11 756 Ludvig Nykvist FMCK Eksjö Ungdom E0 07:31.00 +0:00.07 +01:41.75
234 30 638 Robert Elfving Skene MS Motion 46år- 07:31.88 +0:00.88 +01:42.63
235 54 230 Jesper Baumann FMCK Eksjö Motion -35år 07:31.95 +0:00.07 +01:42.70
236 46 421 Lars Wolfgang Daniel Heidkamp Hagfors MS Motion 36-45år 07:32.13 +0:00.18 +01:42.88
237 47 422 Johan Holmberg Solshesters MCK Motion 36-45år 07:32.13 +0:00.00 +01:42.88
238 31 676 Jonas Blomgren Götene MK Motion 46år- 07:32.13 +0:00.00 +01:42.88
239 48 456 Anders Karlsson SMK Hedemoraavdelning Motion 36-45år 07:32.22 +0:00.09 +01:42.97
240 49 426 Jimmy Bergström Hagfors MS Motion 36-45år 07:32.35 +0:00.13 +01:43.10
241 50 445 Martin Johansson Gammalkils MK Motion 36-45år 07:32.83 +0:00.48 +01:43.58
242 55 360 Tim Johansson Westerviks MSK Motion -35år 07:32.85 +0:00.02 +01:43.60
243 32 624 Kent Linné Karlskoga EK Motion 46år- 07:33.04 +0:00.19 +01:43.79
244 56 215 Pontus Holm Vimmerby MS Motion -35år 07:33.28 +0:00.24 +01:44.03
245 33 667 Niclas Johansson Kortedala MK Motion 46år- 07:33.29 +0:00.01 +01:44.04
246 57 343 Anthony Milohanovic Kilsbergens Motorklubb Motion -35år 07:33.83 +0:00.54 +01:44.58
247 21 13 Stefan Mikael Jarveby SMK Vingåker Senior 07:33.98 +0:00.15 +01:44.73
248 26 137 Hans Jiredal Botkyrka MK Bredd 07:34.01 +0:00.03 +01:44.76
249 58 324 Emil Kämpe Tranås MS Motion -35år 07:34.01 +0:00.00 +01:44.76
250 27 111 Jonas Olausson Vimmerby MS Bredd 07:34.21 +0:00.20 +01:44.96
251 34 630 Lars-Ola Wiltén Ulricehamns MK Motion 46år- 07:34.46 +0:00.25 +01:45.21
252 51 546 Paul Persson Wäxjö MS Motion 36-45år 07:34.76 +0:00.30 +01:45.51
253 59 353 Robin Walldén Östhammars MK Motion -35år 07:34.78 +0:00.02 +01:45.53
254 60 217 Daniel Andersson Åtvidabergs MCK Motion -35år 07:34.83 +0:00.05 +01:45.58
255 3 583 Magnus Grahn Försvarsmaktens EK Veteran MC 07:35.17 +0:00.34 +01:45.92
256 35 680 Jörgen Karlsson Gammalkils MK Motion 46år- 07:35.25 +0:00.08 +01:46.00
257 61 339 Viktor Lockström Målilla MK Motion -35år 07:35.40 +0:00.15 +01:46.15
258 62 325 Emil Karlsson Djursdala SK Motion -35år 07:35.54 +0:00.14 +01:46.29
259 52 440 Mattias Carlsson Göta MS Motion 36-45år 07:35.71 +0:00.17 +01:46.46
260 36 653 Tommy Färlind Ulricehamns MK Motion 46år- 07:36.00 +0:00.29 +01:46.75
261 53 435 Magnus Johansson Botkyrka MK Motion 36-45år 07:36.07 +0:00.07 +01:46.82
262 37 672 Jimmy Johansson Tranås MS Motion 46år- 07:36.46 +0:00.39 +01:47.21
263 4 584 Anders Eklöf MK Ran Veteran MC 07:36.94 +0:00.48 +01:47.69
264 1 479 Evelina Häggstad Hagfors MS Dam 07:37.34 +0:00.40 +01:48.09
265 54 515 Dan Malmqvist Norrahammars MK Motion 36-45år 07:38.17 +0:00.83 +01:48.92
266 38 629 Lars Larson Göta MS Motion 46år- 07:38.50 +0:00.33 +01:49.25
267 63 310 Albin Sandell Westerviks MSK Motion -35år 07:38.51 +0:00.01 +01:49.26
268 55 548 Peter Petersson Åsätra MK Motion 36-45år 07:38.56 +0:00.05 +01:49.31
269 64 321 David Åkerskog SMK Kolmården Motion -35år 07:38.78 +0:00.22 +01:49.53
270 2 721 Julia Hettström Linköpings MS Ungdom E1 07:38.95 +0:00.17 +01:49.70
271 56 530 Mikael Persson FMCK Hässleholm Motion 36-45år 07:39.64 +0:00.69 +01:50.39
272 65 258 Christian Johansson Oskarshamns EK Motion -35år 07:39.78 +0:00.14 +01:50.53
273 57 431 Anders Karlsson Falkerud Enduro Klubb Motion 36-45år 07:40.49 +0:00.71 +01:51.24
274 66 335 David Rosell SMK Eksjö MC & US Motion -35år 07:40.77 +0:00.28 +01:51.52
275 67 229 Felix Ivarsson Norrahammars MK Motion -35år 07:40.83 +0:00.06 +01:51.58
276 14 82 Phlip Andersson SMK Östgöta MC-Förening Junior E1 07:40.99 +0:00.16 +01:51.74
277 68 337 Linus Lindh Vimmerby MS Motion -35år 07:41.13 +0:00.14 +01:51.88
278 5 595 Mattias Almsin MK Ran Veteran MC 07:41.29 +0:00.16 +01:52.04
279 69 209 Andreas Bergfeldt MK Pionjär Motion -35år 07:41.32 +0:00.03 +01:52.07
280 12 766 Elias Nilsson Målilla MK Motocrossklubb Ungdom E0 07:41.44 +0:00.12 +01:52.19
281 58 553 Tomas Mellberg Nyköpings MS Motion 36-45år 07:41.46 +0:00.02 +01:52.21
282 28 118 Stefan Johansson Karlskoga EK Bredd 07:41.62 +0:00.16 +01:52.37
283 22 25 Fredrik Langvall Skene MS Senior 07:41.70 +0:00.08 +01:52.45
284 59 513 Daniel Torstensson Norrahammars MK Motion 36-45år 07:41.92 +0:00.22 +01:52.67
285 2 707 Benjamin Hansson SMK Hedemoraavdelning Ungdom E1 07:41.97 +0:00.05 +01:52.72
286 29 128 Kristian Syrén Oskarshamns EK Bredd 07:42.51 +0:00.54 +01:53.26
287 2 718 Albin Nejdeby Åtvidabergs MCK Ungdom E1 07:42.76 +0:00.25 +01:53.51
288 70 338 Mathias Kilvéus Vimmerby MS Motion -35år 07:42.83 +0:00.07 +01:53.58
289 60 411 Mattias Björk Folkare MK Motion 36-45år 07:43.04 +0:00.21 +01:53.79
290 30 143 Lars Magnus Broman Norrahammars MK Bredd 07:43.24 +0:00.20 +01:53.99
291 2 724 Jonathan Hansson FMCK Gotland Ungdom E1 07:43.25 +0:00.01 +01:54.00
292 13 771 Victor Nyströmer Örebro MK Ungdom E0 07:43.57 +0:00.32 +01:54.32
293 61 408 Andreas Holmstrand FMCK Borås Motion 36-45år 07:43.61 +0:00.04 +01:54.36
294 62 443 Peter Borg MK Pionjär Motion 36-45år 07:43.72 +0:00.11 +01:54.47
295 6 593 Anders Karlsson FMCK Strängnäs Veteran MC 07:43.75 +0:00.03 +01:54.50
296 31 146 Johan Jonsson Vimmerby MS Bredd 07:43.78 +0:00.03 +01:54.53
297 39 671 Jimmy Hedkvist Team Värmland MK Motion 46år- 07:43.82 +0:00.04 +01:54.57
298 71 216 Dan Insulander Försvarsmaktens EK Motion -35år 07:44.15 +0:00.33 +01:54.90
299 40 673 Joackim Olsson Åsätra MK Motion 46år- 07:44.24 +0:00.09 +01:54.99
300 41 617 Björn Birath SMK Hedemoraavdelning Motion 46år- 07:44.43 +0:00.19 +01:55.18
301 63 454 Thomas Eriksson Kilsbergens Motorklubb Motion 36-45år 07:44.64 +0:00.21 +01:55.39
302 72 223 Fredrik Hesselgren Norrahammars MK Motion -35år 07:45.06 +0:00.42 +01:55.81
303 14 761 William Hjertstedt Hällefors MK Ungdom E0 07:45.36 +0:00.30 +01:56.11
304 64 434 Lee Fryer Helsingborgs MCK Motion 36-45år 07:45.74 +0:00.38 +01:56.49
305 65 444 Per Eriksson Rönne MK Motion 36-45år 07:46.10 +0:00.36 +01:56.85
306 42 659 Mattias Holm Karlskoga EK Motion 46år- 07:46.25 +0:00.15 +01:57.00
307 66 556 Mikael Wallin Hallsbergs MK Motion 36-45år 07:46.29 +0:00.04 +01:57.04
308 32 121 Johan Nilsson SMK Östgöta MC-Förening Bredd 07:46.39 +0:00.10 +01:57.14
309 43 663 Mikael Rönndahl Karlskoga EK Motion 46år- 07:46.88 +0:00.49 +01:57.63
310 67 547 Per Oskarsson Gnesta MK Motion 36-45år 07:46.97 +0:00.09 +01:57.72
311 73 354 John Schultz Tengkvist Vimmerby MS Motion -35år 07:47.05 +0:00.08 +01:57.80
312 74 248 Oscar Fridlund FMCK Eksjö Motion -35år 07:47.43 +0:00.38 +01:58.18
313 33 133 Magnus Karlsson Helsingborgs MCK Bredd 07:47.76 +0:00.33 +01:58.51
314 75 246 Morgan Jansson Hallsbergs MK Motion -35år 07:47.98 +0:00.22 +01:58.73
315 76 221 Erik Fridlund FMCK Eksjö Motion -35år 07:48.12 +0:00.14 +01:58.87
316 68 418 Karl Gadnert Botkyrka MK Motion 36-45år 07:48.41 +0:00.29 +01:59.16
317 77 247 Noah Emtfelt Team Värmland MK Motion -35år 07:48.45 +0:00.04 +01:59.20
318 44 669 Peter Backman Team Värmland MK Motion 46år- 07:48.63 +0:00.18 +01:59.38
319 78 256 Simon Daag Falköpings MK Motion -35år 07:48.66 +0:00.03 +01:59.41
320 79 355 Per Swartz SMK Vingåker Motion -35år 07:48.94 +0:00.28 +01:59.69
321 45 655 Tony Hugosson MK Pionjär Motion 46år- 07:49.19 +0:00.25 +01:59.94
322 46 611 Anders Fridman AMF Södertälje Motion 46år- 07:49.25 +0:00.06 +02:00.00
323 69 410 Anders Johansson FMCK Skövde Motion 36-45år 07:49.73 +0:00.48 +02:00.48
324 70 436 Mats Johansson Norrahammars MK Motion 36-45år 07:49.94 +0:00.21 +02:00.69
325 47 678 Jonas Thörn Botkyrka MK Motion 46år- 07:50.43 +0:00.49 +02:01.18
326 2 480 Emmi Hansen Hedeby MCK Dam 07:50.72 +0:00.29 +02:01.47
327 71 420 Hans Johansson Linköpings MS Motion 36-45år 07:50.75 +0:00.03 +02:01.50
328 48 616 Bengt Järlestål Team Värmland MK Motion 46år- 07:51.36 +0:00.61 +02:02.11
329 80 329 Henrik Syrén Oskarshamns EK Motion -35år 07:51.92 +0:00.56 +02:02.67
330 49 637 Rickard Rodestrand SMK Östgöta MC-Förening Motion 46år- 07:51.99 +0:00.07 +02:02.74
331 81 218 Daniel Karlsson SMK Hedemoraavdelning Motion -35år 07:52.78 +0:00.79 +02:03.53
332 72 537 Martin Sandqvist Norrahammars MK Motion 36-45år 07:53.03 +0:00.25 +02:03.78
333 82 334 Kim Karlsson Björkö Enduroklubb Motion -35år 07:53.66 +0:00.63 +02:04.41
334 83 243 Mats Bergvall Solshesters MCK Motion -35år 07:54.19 +0:00.53 +02:04.94
335 50 662 Mikael Bernström Kilsbergens Motorklubb Motion 46år- 07:54.22 +0:00.03 +02:04.97
336 73 518 Niklas Källström Uppsala MK Motion 36-45år 07:54.73 +0:00.51 +02:05.48
337 74 527 Jonas Sahlén Hjo MK Motion 36-45år 07:55.50 +0:00.77 +02:06.25
338 51 674 Johan Eibring Team Värmland MK Motion 46år- 07:55.50 +0:00.00 +02:06.25
339 84 220 Lukas Jälmestedt Vimmerby MS Motion -35år 07:55.55 +0:00.05 +02:06.30
340 75 448 Eric Jonsson Åtvidabergs MCK Motion 36-45år 07:55.75 +0:00.20 +02:06.50
341 76 525 Joakim Svensson Björkö Enduroklubb Motion 36-45år 07:55.94 +0:00.19 +02:06.69
342 85 250 Kim Backman Team Värmland MK Motion -35år 07:56.12 +0:00.18 +02:06.87
343 77 540 Mikael Swedberg Ulricehamns MK Motion 36-45år 07:56.28 +0:00.16 +02:07.03
344 86 330 Henrik Sandberg Gammalkils MK Motion -35år 07:56.32 +0:00.04 +02:07.07
345 87 345 Niklas Öhrn Karlskoga EK Motion -35år 07:56.87 +0:00.55 +02:07.62
346 34 125 Michael Lavon AMF Södertälje Bredd 07:57.14 +0:00.27 +02:07.89
347 35 141 Peter Svensson Vimmerby MS Bredd 07:57.38 +0:00.24 +02:08.13
348 78 552 Johan Tegnert Gammalkils MK Motion 36-45år 07:57.47 +0:00.09 +02:08.22
349 7 589 Leif Boqvist SMK Södermanlandsavdeln Veteran MC 07:57.96 +0:00.49 +02:08.71
350 15 757 Olle Larsson Laxå MK Ungdom E0 07:58.34 +0:00.38 +02:09.09
351 79 416 Anders De Groot SMK Östgöta MC-Förening Motion 36-45år 07:58.47 +0:00.13 +02:09.22
352 52 634 Mats Karlsson Gammalkils MK Motion 46år- 07:58.53 +0:00.06 +02:09.28
353 8 592 Bo Danielsson Norrahammars MK Veteran MC 07:58.98 +0:00.45 +02:09.73
354 88 204 Adam Björklund Djursdala SK Motion -35år 07:59.64 +0:00.66 +02:10.39
355 9 586 Magnus Josefsson Försvarsmaktens EK Veteran MC 07:59.68 +0:00.04 +02:10.43
356 53 627 Klas Gustafsson Ulricehamns MK Motion 46år- 08:00.09 +0:00.41 +02:10.84
357 36 129 Stefan Johansson FMCK Skövde Bredd 08:00.11 +0:00.02 +02:10.86
358 16 763 Hugo Svensson Målilla MK Motocrossklubb Ungdom E0 08:00.33 +0:00.22 +02:11.08
359 80 554 Tobias Landerdahl Åbågen MCK Motion 36-45år 08:00.45 +0:00.12 +02:11.20
360 23 22 Emil Grahn SMK Vingåker Senior 08:01.14 +0:00.69 +02:11.89
361 81 406 Ronnie Bengtsson FMCK Skövde Motion 36-45år 08:01.64 +0:00.50 +02:12.39
362 82 539 Mikael Keränen AMF Södertälje Motion 36-45år 08:01.90 +0:00.26 +02:12.65
363 54 621 Jan-Erik Svensson Hallsbergs MK Motion 46år- 08:02.38 +0:00.48 +02:13.13
364 89 313 Anton Norman Åbågen MCK Motion -35år 08:02.62 +0:00.24 +02:13.37
365 83 512 Håkan Olsson Karlskoga EK Motion 36-45år 08:02.93 +0:00.31 +02:13.68
366 90 347 Oskar Nilsson Team Värmland MK Motion -35år 08:03.27 +0:00.34 +02:14.02
367 55 622 Kenny Elfström Kilsbergens Motorklubb Motion 46år- 08:03.36 +0:00.09 +02:14.11
368 56 668 Ove Beidegårdh Mjölby MCK Motion 46år- 08:03.79 +0:00.43 +02:14.54
369 84 415 Daniel Englund Falkerud Enduro Klubb Motion 36-45år 08:04.31 +0:00.52 +02:15.06
370 91 260 Michael Böhnstedt Björkö Enduroklubb Motion -35år 08:04.41 +0:00.10 +02:15.16
371 15 47 Gustav Jönsson Linköpings MS Junior E2-E3 08:04.48 +0:00.07 +02:15.23
372 57 656 Torbjörn Jonsson Försvarsmaktens EK Motion 46år- 08:04.52 +0:00.04 +02:15.27
373 92 340 Mikael Karlsson Solshesters MCK Motion -35år 08:04.82 +0:00.30 +02:15.57
374 93 352 Fredrik Karlsson Solshesters MCK Motion -35år 08:04.94 +0:00.12 +02:15.69
375 58 679 Jonny Gustafsson Finspångs MS Motion 46år- 08:05.34 +0:00.40 +02:16.09
376 59 612 Anders Magnusson Norrahammars MK Motion 46år- 08:05.44 +0:00.10 +02:16.19
377 3 471 Helena Adolfsson Solshesters MCK Dam 08:06.86 +0:01.42 +02:17.61
378 17 765 Hugo Holmberg FMCK Eksjö Ungdom E0 08:07.04 +0:00.18 +02:17.79
379 24 20 Patrik Johansson Hallsbergs MK Senior 08:07.13 +0:00.09 +02:17.88
380 94 257 Tim Gudmundsson Målilla MK Motocrossklubb Motion -35år 08:07.43 +0:00.30 +02:18.18
381 95 311 Alexander Lundberg-Ekström Åtvidabergs MCK Motion -35år 08:07.54 +0:00.11 +02:18.29
382 4 478 Carolin Wedemalm Falköpings MK Dam 08:08.13 +0:00.59 +02:18.88
383 5 725 Zimon Oskarsson Gnesta MK Ungdom E1 08:08.42 +0:00.29 +02:19.17
384 60 625 Kjell Kronstål Vimmerby MS Motion 46år- 08:09.28 +0:00.86 +02:20.03
385 61 654 Tommy Johansson MK Pionjär Motion 46år- 08:09.85 +0:00.57 +02:20.60
386 62 623 Kent Jogeland FMCK Borås Motion 46år- 08:10.45 +0:00.60 +02:21.20
387 63 643 Roland Clifford Enduro Team Örebro Motion 46år- 08:10.50 +0:00.05 +02:21.25
388 37 113 Erik Randén AMF Södertälje Bredd 08:10.85 +0:00.35 +02:21.60
389 64 628 Klas Petersson Gammalkils MK Motion 46år- 08:10.89 +0:00.04 +02:21.64
390 96 331 Jonas Nittberg Åtvidabergs MCK Motion -35år 08:10.98 +0:00.09 +02:21.73
391 65 631 Lars-Olof Åkesson Ullareds MK Motion 46år- 08:13.04 +0:02.06 +02:23.79
392 97 332 Jimmy Sten Norrahammars MK Motion -35år 08:14.09 +0:01.05 +02:24.84
393 38 138 Jesper T Nielsen Finspångs MS Bredd 08:14.26 +0:00.17 +02:25.01
394 85 538 Mikael Sahlin Palmstedt Götene MK Motion 36-45år 08:14.94 +0:00.68 +02:25.69
395 86 432 Kenny Elg SMK Hedemoraavdelning Motion 36-45år 08:14.99 +0:00.05 +02:25.74
396 10 588 Bo Höglund Norrahammars MK Veteran MC 08:15.40 +0:00.41 +02:26.15
397 11 585 Thomas Karlsson Örebro MK Veteran MC 08:15.77 +0:00.37 +02:26.52
398 5 722 Emil Hansson FMCK Gotland Ungdom E1 08:16.37 +0:00.60 +02:27.12
399 87 457 Niklas Persson Norrahammars MK Motion 36-45år 08:17.16 +0:00.79 +02:27.91
400 5 713 Nisse Gustavsson MX Stockholm MCK Ungdom E1 08:17.53 +0:00.37 +02:28.28
401 88 544 Pär Nolin Kilsbergens Motorklubb Motion 36-45år 08:17.55 +0:00.02 +02:28.30
402 89 506 Anders Viberg Björkö Enduroklubb Motion 36-45år 08:18.92 +0:01.37 +02:29.67
403 5 720 William Nordmark FMCK Eksjö Ungdom E1 08:20.55 +0:01.63 +02:31.30
404 66 610 Anders Berglund Kilsbergens Motorklubb Motion 46år- 08:20.85 +0:00.30 +02:31.60
405 67 652 Tommy Fält Kilsbergens Motorklubb Motion 46år- 08:21.11 +0:00.26 +02:31.86
406 90 523 Henrik Nilsson SMK Kolmården Motion 36-45år 08:21.29 +0:00.18 +02:32.04
407 98 317 Christofer Sjögren Westerviks MSK Motion -35år 08:22.02 +0:00.73 +02:32.77
408 99 319 Daniel Rosell SMK Eksjö MC & US Motion -35år 08:22.37 +0:00.35 +02:33.12
409 68 649 Sören Karlsson Kortedala MK Motion 46år- 08:23.11 +0:00.74 +02:33.86
410 91 425 Jimmy Alexandersson Rönne MK Motion 36-45år 08:23.31 +0:00.20 +02:34.06
411 12 591 Mikael Zetterlund Norrahammars MK Veteran MC 08:23.93 +0:00.62 +02:34.68
412 69 620 Jan Andréasson SMK Örebroavdelning Motion 46år- 08:24.79 +0:00.86 +02:35.54
413 92 441 Niklas Christensen Åtvidabergs MCK Motion 36-45år 08:25.17 +0:00.38 +02:35.92
414 5 481 Ida Didriksson Göta MS Dam 08:25.25 +0:00.08 +02:36.00
415 93 510 Kennet Lundgren Finspångs MS Motion 36-45år 08:26.34 +0:01.09 +02:37.09
416 94 428 Jonas Backman Karlskoga EK Motion 36-45år 08:27.34 +0:01.00 +02:38.09
417 95 458 Tobias Bering Petersen enduroklub danmark Motion 36-45år 08:27.92 +0:00.58 +02:38.67
418 100 211 Mikael Billros FMCK Eksjö Motion -35år 08:28.12 +0:00.20 +02:38.87
419 70 660 Michael Sjögren Westerviks MSK Motion 46år- 08:28.48 +0:00.36 +02:39.23
420 6 476 Marie Linné Karlskoga EK Dam 08:28.48 +0:00.00 +02:39.23
421 71 670 Jesper Ullström Team Värmland MK Motion 46år- 08:29.15 +0:00.67 +02:39.90
422 72 640 Roger Elverskog Kilsbergens Motorklubb Motion 46år- 08:29.74 +0:00.59 +02:40.49
423 96 509 Andreas Tinghed Åtvidabergs MCK Motion 36-45år 08:31.32 +0:01.58 +02:42.07
424 101 241 Marcus Johansson Försvarsmaktens EK Motion -35år 08:34.50 +0:03.18 +02:45.25
425 102 259 Oscar Lennstring Hedeby MCK Motion -35år 08:34.84 +0:00.34 +02:45.59
426 97 446 Ronnie Gustavsson Karlskoga EK Motion 36-45år 08:37.57 +0:02.73 +02:48.32
427 98 507 Andreas Norrman Åbågen MCK Motion 36-45år 08:38.16 +0:00.59 +02:48.91
428 7 472 Sofia Larsson Skene MS Dam 08:39.66 +0:01.50 +02:50.41
429 99 505 Anders Kåbrink Tranås MS Motion 36-45år 08:39.72 +0:00.06 +02:50.47
430 73 613 Anders Melkersson Kilsbergens Motorklubb Motion 46år- 08:40.35 +0:00.63 +02:51.10
431 103 320 Daniel Loxdal Vimmerby MS Motion -35år 08:40.94 +0:00.59 +02:51.69
432 100 452 Johan Hermansson Kilsbergens Motorklubb Motion 36-45år 08:41.46 +0:00.52 +02:52.21
433 101 542 Nils Lindahl SMK Östgöta MC-Förening Motion 36-45år 08:44.79 +0:03.33 +02:55.54
434 104 356 Alexander Stenmarker Norrahammars MK Motion -35år 08:51.10 +0:06.31 +03:01.85
435 102 447 Jörgen Fredriksson SMK Vingåker Motion 36-45år 08:51.67 +0:00.57 +03:02.42
436 103 508 Andreas Lind Vimmerby MS Motion 36-45år 08:51.82 +0:00.15 +03:02.57
437 74 648 Stefan Åhman Linköpings MS Motion 46år- 08:52.27 +0:00.45 +03:03.02
438 8 474 Maria Nyqvist Karlskoga EK Dam 08:52.74 +0:00.47 +03:03.49
439 18 760 Hugo Björnstad SMK Hedemoraavdelning Ungdom E0 08:53.40 +0:00.66 +03:04.15
440 75 635 Peter Ljungnér FMCK Strängnäs Motion 46år- 08:59.10 +0:05.70 +03:09.85
441 104 517 Tobias Åberg Vimmerby MS Motion 36-45år 09:00.93 +0:01.83 +03:11.68
442 105 245 Martin Arvidsson Vimmerby MS Motion -35år 09:01.59 +0:00.66 +03:12.34
443 76 614 Anders Sandberg Norrahammars MK Motion 46år- 09:08.68 +0:07.09 +03:19.43
444 9 477 Anna Häggstad Hagfors MS Dam 09:09.53 +0:00.85 +03:20.28
445 10 473 Tina Månsson SMK Gävle Dam 09:09.98 +0:00.45 +03:20.73
446 106 349 Patrik Nyman Åsätra MK Motion -35år 09:19.73 +0:09.75 +03:30.48
447 105 558 Magnus Jibbefors Karlskoga EK Motion 36-45år 09:24.55 +0:04.82 +03:35.30
448 11 475 Karin Axelsson Team Värmland MK Dam 09:34.79 +0:10.24 +03:45.54
449 106 413 Mikael Björkholtz MK Team Treske Motion 36-45år 09:40.08 +0:05.29 +03:50.83
450 39 105 Jan Erik Borum Vimmerby MS Bredd 20:00.00 +10:19.92 +14:10.75
451 40 107 Per Gustafsson Katrineholms MCC Bredd 20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
452 41 116 Magnus Granath Vimmerby MS Bredd 20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
453 107 205 Adam Enok Hansson Norrahammars MK Motion -35år 20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
454 108 210 Erik Askling Hallsbergs MK Motion -35år 20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
455 109 231 Jesper Birgersson Skutskärs MS Motion -35år 20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
456 110 237 Kristofer Blom Finspångs MS Motion -35år 20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
457 111 242 Markus Jonsson SMK Vadstenaavdelning Motion -35år 20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
458 112 328 Daniel Nilzén Westerviks MSK Motion -35år 20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
459 113 348 Oscar Sandell Westerviks MSK Motion -35år 20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
460 114 358 Robert Wiklund Folkare MK Motion -35år 20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
461 107 417 Johan Gadnert Åsätra MK Motion 36-45år 20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
462 108 532 Johan Sandberg Linde MSK Motion 36-45år 20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
463 109 545 Patrik Lundqvist Åsätra MK Motion 36-45år 20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
 
Pl.
tot.
Pl.
kl.
Nr Namn Klubb Klass Körtid Prick Totaltid Diff
föreg
Diff
tot
1 1 41 Linus Månsson SMK Östgöta MC-Förening Junior E2-E3 00:05:49.25 0 00:05:49.25 +0:00.00 +00:00.00
2 2 54 Lukas Kahrle Linköpings MS Junior E2-E3 00:05:57.20 0 00:05:57.20 +0:07.95 +00:07.95
3 1 110 Thomas Johansson Linköpings MS Bredd 00:06:03.48 0 00:06:03.48 +0:06.28 +00:14.23
4 1 40 Hampus Falk Linköpings MS Senior 00:06:13.24 0 00:06:13.24 +0:09.76 +00:23.99
5 2 6 Stefan Andersson SMK Eksjö MC & US Senior 00:06:13.36 0 00:06:13.36 +0:00.12 +00:24.11
6 3 1 Pontus Skog Karlskoga EK Senior 00:06:15.65 0 00:06:15.65 +0:02.29 +00:26.40
7 4 2 Alexander Dahlén Uppsala MCK Senior 00:06:16.05 0 00:06:16.05 +0:00.40 +00:26.80
8 5 27 Kalle Svensson Vimmerby MS Senior 00:06:17.29 0 00:06:17.29 +0:01.24 +00:28.04
9 1 762 Kim Johansson Linköpings MS Ungdom E0 00:06:17.49 0 00:06:17.49 +0:00.20 +00:28.24
10 6 21 Andreas Karlsson SMK Kolmården Senior 00:06:17.90 0 00:06:17.90 +0:00.41 +00:28.65
11 1 74 Linus Kihlberg Finspångs MS Junior E1 00:06:20.55 0 00:06:20.55 +0:02.65 +00:31.30
12 2 109 Marcus Olsen AMF Södertälje Bredd 00:06:21.07 0 00:06:21.07 +0:00.52 +00:31.82
13 3 42 Noa Largén Norrahammars MK Junior E2-E3 00:06:21.74 0 00:06:21.74 +0:00.67 +00:32.49
14 3 101 Linus Broaar Linköpings MS Bredd 00:06:22.22 0 00:06:22.22 +0:00.48 +00:32.97
15 1 502 Rickard Strömvall Kilsbergens Motorklubb Motion 36-45år 00:06:23.66 0 00:06:23.66 +0:01.44 +00:34.41
16 7 9 Olle Löthman Östhammars MK Senior 00:06:24.07 0 00:06:24.07 +0:00.41 +00:34.82
17 8 10 Mattias Hägg Åbågen MCK Senior 00:06:25.42 0 00:06:25.42 +0:01.35 +00:36.17
18 4 49 Oskar Eriksson Uppsala MK Junior E2-E3 00:06:25.46 0 00:06:25.46 +0:00.04 +00:36.21
19 9 4 Daniel Persson Laxå MK Senior 00:06:26.31 0 00:06:26.31 +0:00.85 +00:37.06
20 1 701 Max Ahlin Falköpings MK Ungdom E1 00:06:26.67 0 00:06:26.67 +0:00.36 +00:37.42
21 2 72 Petter Wennerlund Tranås MS Junior E1 00:06:27.22 0 00:06:27.22 +0:00.55 +00:37.97
22 2 522 Henrik Nilsson SMK Kolmården Motion 36-45år 00:06:29.73 0 00:06:29.73 +0:02.51 +00:40.48
23 5 44 Johan Edhammer Linde MSK Junior E2-E3 00:06:30.71 0 00:06:30.71 +0:00.98 +00:41.46
24 3 71 Olle Wennerlund Tranås MS Junior E1 00:06:30.88 0 00:06:30.88 +0:00.17 +00:41.63
25 6 52 Fredrik Carlsson MK Orion Junior E2-E3 00:06:31.22 0 00:06:31.22 +0:00.34 +00:41.97
26 3 534 Magnus Öberg SMK Kolmården Motion 36-45år 00:06:31.95 0 00:06:31.95 +0:00.73 +00:42.70
27 7 43 Hugo Gustafsson Uppvidinge MK Junior E2-E3 00:06:32.39 0 00:06:32.39 +0:00.44 +00:43.14
28 4 102 Richard Alun Göta MS Bredd 00:06:32.62 0 00:06:32.62 +0:00.23 +00:43.37
29 2 702 Melvin Bernström Carlsborgs MK Ungdom E1 00:06:33.69 0 00:06:33.69 +0:01.07 +00:44.44
30 10 15 Dennis Martinsson Boxholms MK Senior 00:06:34.71 0 00:06:34.71 +0:01.02 +00:45.46
31 4 86 Axel Andersson SMK Östgöta MC-Förening Junior E1 00:06:37.85 0 00:06:37.85 +0:03.14 +00:48.60
32 11 7 Anton Folkesson Borås MK Senior 00:06:38.54 0 00:06:38.54 +0:00.69 +00:49.29
33 5 77 Mårten Anderberg Tibro MK Junior E1 00:06:41.07 0 00:06:41.07 +0:02.53 +00:51.82
34 1 244 Mathias Häll SMK Östgöta MC-Förening Motion -35år 00:06:41.34 0 00:06:41.34 +0:00.27 +00:52.09
35 4 504 Pär Lagerqvist Finspångs MS Motion 36-45år 00:06:41.84 0 00:06:41.84 +0:00.50 +00:52.59
36 3 703 Wiktor Ahlquist Tibro MK Ungdom E1 00:06:42.70 0 00:06:42.70 +0:00.86 +00:53.45
37 2 236 Patrik Kagevik SMK Östgöta MC-Förening Motion -35år 00:06:42.73 0 00:06:42.73 +0:00.03 +00:53.48
38 6 85 Rikard Lindmark Hallsbergs MK Junior E1 00:06:43.14 0 00:06:43.14 +0:00.41 +00:53.89
39 5 501 Ted Oskarsson Hedeby MCK Motion 36-45år 00:06:43.69 0 00:06:43.69 +0:00.55 +00:54.44
40 4 710 Kevin Andersson Linköpings MS Ungdom E1 00:06:43.98 0 00:06:43.98 +0:00.29 +00:54.73
41 12 18 Philip Westman Vimmerby MS Senior 00:06:44.02 0 00:06:44.02 +0:00.04 +00:54.77
42 7 73 Didrik Gustafsson Vimmerby MS Junior E1 00:06:45.31 0 00:06:45.31 +0:01.29 +00:56.06
43 3 305 Tobias Lövdin Folkare MK Motion -35år 00:06:45.49 0 00:06:45.49 +0:00.18 +00:56.24
44 5 712 Isak Österberg Botkyrka MK Ungdom E1 00:06:46.89 0 00:06:46.89 +0:01.40 +00:57.64
45 8 48 Alexander Björck Uppsala MK Junior E2-E3 00:06:47.55 0 00:06:47.55 +0:00.66 +00:58.30
46 13 16 Tim Strandberg FMCK Eksjö Senior 00:06:48.90 0 00:06:48.90 +0:01.35 +00:59.65
47 1 607 Kenneth Häll SMK Östgöta MC-Förening Motion 46år- 00:06:49.08 0 00:06:49.08 +0:00.18 +00:59.83
48 4 399 Johan Larsson Linköpings MS Motion -35år 00:06:49.67 0 00:06:49.67 +0:00.59 +01:00.42
49 6 704 Max Mårtensson FMCK Skövde Ungdom E1 00:06:49.84 0 00:06:49.84 +0:00.17 +01:00.59
50 2 754 Axel Lindahl Östberg Linköpings MS Ungdom E0 00:06:49.97 0 00:06:49.97 +0:00.13 +01:00.72
51 5 225 Fredrik Jarveby SMK Vingåker Motion -35år 00:06:50.43 0 00:06:50.43 +0:00.46 +01:01.18
52 8 75 Simon Dahlén Uppsala MCK Junior E1 00:06:50.44 0 00:06:50.44 +0:00.01 +01:01.19
53 2 601 Roger Håkan Berglund Tranås MS Motion 46år- 00:06:50.61 0 00:06:50.61 +0:00.17 +01:01.36
54 6 419 Kim Gustafsson Lidköpings MCK Motion 36-45år 00:06:50.94 0 00:06:50.94 +0:00.33 +01:01.69
55 6 208 Andreas Esping Linköpings MS Motion -35år 00:06:51.59 0 00:06:51.59 +0:00.65 +01:02.34
56 7 301 Jim Rundblad Finspångs MS Motion -35år 00:06:51.84 0 00:06:51.84 +0:00.25 +01:02.59
57 7 715 Lucas Bergström Solshesters MCK Ungdom E1 00:06:52.07 0 00:06:52.07 +0:00.23 +01:02.82
58 5 115 Mathias Edhammer Linde MSK Bredd 00:06:52.54 0 00:06:52.54 +0:00.47 +01:03.29
59 7 401 Thomas Gillisson SMK Södermanlandsavdeln Motion 36-45år 00:06:52.54 0 00:06:52.54 +0:00.00 +01:03.29
60 9 76 Linus Vestergren Vimmerby MS Junior E1 00:06:52.75 0 00:06:52.75 +0:00.21 +01:03.50
61 14 26 Åke Andreas Törnqvist AMF Södertälje Senior 00:06:52.81 0 00:06:52.81 +0:00.06 +01:03.56
62 8 238 Jonas Haarus Vimmerby MS Motion -35år 00:06:53.31 0 00:06:53.31 +0:00.50 +01:04.06
63 9 46 Erik Anderberg Tibro MK Junior E2-E3 00:06:53.33 0 00:06:53.33 +0:00.02 +01:04.08
64 6 139 Andreas Qvist Kilsbergens Motorklubb Bredd 00:06:53.42 0 00:06:53.42 +0:00.09 +01:04.17
65 9 318 Linus Magnusson Hagfors MS Motion -35år 00:06:53.44 0 00:06:53.44 +0:00.02 +01:04.19
66 8 503 Jonas Söderberg Åtvidabergs MCK Motion 36-45år 00:06:53.85 0 00:06:53.85 +0:00.41 +01:04.60
67 7 119 Mattias Larsson Kumla EF Bredd 00:06:54.01 0 00:06:54.01 +0:00.16 +01:04.76
68 10 303 Rasmus Sandsborg Vimmerby MS Motion -35år 00:06:54.07 0 00:06:54.07 +0:00.06 +01:04.82
69 3 751 Olle Häger Kilsbergens Motorklubb Ungdom E0 00:06:54.33 0 00:06:54.33 +0:00.26 +01:05.08
70 15 24 Pär Andersson SMK Hedemoraavdelning Senior 00:06:54.35 0 00:06:54.35 +0:00.02 +01:05.10
71 11 226 Kim Hansson SMK Hofors Motion -35år 00:06:54.40 0 00:06:54.40 +0:00.05 +01:05.15
72 12 302 Max Wennerlund Tranås MS Motion -35år 00:06:55.37 0 00:06:55.37 +0:00.97 +01:06.12
73 9 409 Anders Forslund Göta MS Motion 36-45år 00:06:56.01 0 00:06:56.01 +0:00.64 +01:06.76
74 10 50 David Holmqvist Örbyhus MCK Junior E2-E3 00:06:56.42 0 00:06:56.42 +0:00.41 +01:07.17
75 10 543 Morgan Lyckman Åtvidabergs MCK Motion 36-45år 00:06:57.24 0 00:06:57.24 +0:00.82 +01:07.99
76 13 212 Jonas Engdahl Vimmerby MS Motion -35år 00:06:57.93 0 00:06:57.93 +0:00.69 +01:08.68
77 8 706 Nisse Bengtsson FMCK Skövde Ungdom E1 00:06:58.48 0 00:06:58.48 +0:00.55 +01:09.23
78 11 521 Magnus Lundman Kils MK Motorcykel Motion 36-45år 00:06:58.64 0 00:06:58.64 +0:00.16 +01:09.39
79 14 222 Linus Ernstsson Bengtsfors MCC Motion -35år 00:06:59.29 0 00:06:59.29 +0:00.65 +01:10.04
80 15 251 Peter Ingvaldsson Åsätra MK Motion -35år 00:06:59.38 0 00:06:59.38 +0:00.09 +01:10.13
81 8 103 Mårten Gustavsson Försvarsmaktens EK Bredd 00:06:59.64 0 00:06:59.64 +0:00.26 +01:10.39
82 12 412 Pär Berggren Götene MK Motion 36-45år 00:06:59.83 0 00:06:59.83 +0:00.19 +01:10.58
83 9 106 Robin Dahlén Uppsala MCK Bredd 00:07:00.20 0 00:07:00.20 +0:00.37 +01:10.95
84 4 753 Kalle Ahlin Falköpings MK Ungdom E0 00:07:00.53 0 00:07:00.53 +0:00.33 +01:11.28
85 16 350 Pierre Näsholm Strängnäs AMS Motion -35år 00:07:00.70 0 00:07:00.70 +0:00.17 +01:11.45
86 10 122 Joakim Gustafsson Göta MS Bredd 00:07:00.87 0 00:07:00.87 +0:00.17 +01:11.62
87 3 619 Hans Eriksson Kilsbergens Motorklubb Motion 46år- 00:07:01.06 0 00:07:01.06 +0:00.19 +01:11.81
88 10 79 Douglas Danfors Botkyrka MK Junior E1 00:07:01.17 0 00:07:01.17 +0:00.11 +01:11.92
89 9 705 Kalle Hindström Laxå MK Ungdom E1 00:07:01.18 0 00:07:01.18 +0:00.01 +01:11.93
90 13 407 Björn Gebenius Gotlands MF:s Motorcykelklubb Motion 36-45år 00:07:01.39 0 00:07:01.39 +0:00.21 +01:12.14
91 16 19 Johan Thorsell FMCK Skövde Senior 00:07:02.37 0 00:07:02.37 +0:00.98 +01:13.12
92 14 528 Jonas Ullstrand SMK Kolmården Motion 36-45år 00:07:02.53 0 00:07:02.53 +0:00.16 +01:13.28
93 11 78 Joakim Cederlund Gotlands MF:s Motorcykelklubb Junior E1 00:07:02.89 0 00:07:02.89 +0:00.36 +01:13.64
94 5 769 Neoh Johansson MK Orion Ungdom E0 00:07:03.10 0 00:07:03.10 +0:00.21 +01:13.85
95 11 124 Juha Järvisalo Mora MK Bredd 00:07:03.21 0 00:07:03.21 +0:00.11 +01:13.96
96 17 201 Robert Andersson Finspångs MS Motion -35år 00:07:03.75 0 00:07:03.75 +0:00.54 +01:14.50
97 18 255 Robin Berg SMK Södermanlandsavdeln Motion -35år 00:07:03.83 0 00:07:03.83 +0:00.08 +01:14.58
98 4 632 Leif Reidefors Finspångs MS Motion 46år- 00:07:03.83 0 00:07:03.83 +0:00.00 +01:14.58
99 19 203 Fredrik Gustafsson Gröndal MSK Motion -35år 00:07:03.92 0 00:07:03.92 +0:00.09 +01:14.67
100 10 714 Albin Andersson Solshesters MCK Ungdom E1 00:07:04.40 0 00:07:04.40 +0:00.48 +01:15.15
101 20 228 Henrik Hjärne Vimmerby MS Motion -35år 00:07:04.46 0 00:07:04.46 +0:00.06 +01:15.21
102 5 604 Jonas Green Göta MS Motion 46år- 00:07:04.51 0 00:07:04.51 +0:00.05 +01:15.26
103 6 767 Alvin Strömvall Kilsbergens Motorklubb Ungdom E0 00:07:04.51 0 00:07:04.51 +0:00.00 +01:15.26
104 21 342 Mike Nilsson SMK Kolmården Motion -35år 00:07:04.64 0 00:07:04.64 +0:00.13 +01:15.39
105 6 602 Jan-Ove Sjöberg Team Värmland MK Motion 46år- 00:07:05.19 0 00:07:05.19 +0:00.55 +01:15.94
106 22 240 Fredrik Johansson Gammalkils MK Motion -35år 00:07:05.40 0 00:07:05.40 +0:00.21 +01:16.15
107 11 711 Marcel Tara Tibro MK Ungdom E1 00:07:05.90 0 00:07:05.90 +0:00.50 +01:16.65
108 15 531 Magnus Vennström Westerviks MSK Motion 36-45år 00:07:06.10 0 00:07:06.10 +0:00.20 +01:16.85
109 23 315 Gottfrid Ljunggren Johansson Linköpings MS Motion -35år 00:07:06.37 0 00:07:06.37 +0:00.27 +01:17.12
110 7 615 Anders Swärd FMCK Strängnäs Motion 46år- 00:07:06.37 0 00:07:06.37 +0:00.00 +01:17.12
111 12 723 Emil Johansson FMCK Skövde Ungdom E1 00:07:06.41 0 00:07:06.41 +0:00.04 +01:17.16
112 24 306 Joel Larsson Vimmerby MS Motion -35år 00:07:06.61 0 00:07:06.61 +0:00.20 +01:17.36
113 7 759 Mattias Cöster SMK Östgöta MC-Förening Ungdom E0 00:07:06.75 0 00:07:06.75 +0:00.14 +01:17.50
114 25 207 Alexander Fält Tranås MS Motion -35år 00:07:06.85 0 00:07:06.85 +0:00.10 +01:17.60
115 26 304 Martin Westerfjärd Norrahammars MK Motion -35år 00:07:06.96 0 00:07:06.96 +0:00.11 +01:17.71
116 16 535 Robban Markusson SMK Vadstenaavdelning Motion 36-45år 00:07:06.99 0 00:07:06.99 +0:00.03 +01:17.74
117 11 45 Robert Ask Hedeby MCK Junior E2-E3 00:07:07.05 0 00:07:07.05 +0:00.06 +01:17.80
118 27 235 Johan Höckerfelt Oskarshamns MSK Motion -35år 00:07:07.12 0 00:07:07.12 +0:00.07 +01:17.87
119 8 626 Kjell Rangdal Botkyrka MK Motion 46år- 00:07:07.68 0 00:07:07.68 +0:00.56 +01:18.43
120 28 308 Oskar Sköld Linköpings MS Motion -35år 00:07:07.90 0 00:07:07.90 +0:00.22 +01:18.65
121 1 482 Jennifer Rosengren MK Ran Dam 00:07:07.95 0 00:07:07.95 +0:00.05 +01:18.70
122 29 233 Joel Gustavsson SMK Eksjö MC & US Motion -35år 00:07:08.19 0 00:07:08.19 +0:00.24 +01:18.94
123 9 603 Peter Blomdahl Ulricehamns MK Motion 46år- 00:07:08.19 0 00:07:08.19 +0:00.00 +01:18.94
124 17 555 Tony Lesse Norrahammars MK Motion 36-45år 00:07:08.58 0 00:07:08.58 +0:00.39 +01:19.33
125 13 716 David Stolpe Uppsala MK Ungdom E1 00:07:08.93 0 00:07:08.93 +0:00.35 +01:19.68
126 12 112 Henrik Thorell Göta MS Bredd 00:07:08.95 0 00:07:08.95 +0:00.02 +01:19.70
127 30 307 Jonas Westman Linköpings MS Motion -35år 00:07:09.02 0 00:07:09.02 +0:00.07 +01:19.77
128 31 341 Mikael Sandfeldt Linköpings MS Motion -35år 00:07:09.19 0 00:07:09.19 +0:00.17 +01:19.94
129 13 142 Rickard Bengtsson Ulricehamns MK Bredd 00:07:09.40 0 00:07:09.40 +0:00.21 +01:20.15
130 18 536 Martin Rehnby SMK Eksjö MC & US Motion 36-45år 00:07:09.65 0 00:07:09.65 +0:00.25 +01:20.40
131 32 323 Emil Svensson Nyköpings MS Motion -35år 00:07:09.85 0 00:07:09.85 +0:00.20 +01:20.60
132 19 442 Patrik Anehagen Norrahammars MK Motion 36-45år 00:07:09.89 0 00:07:09.89 +0:00.04 +01:20.64
133 17 8 Christer Jansson SMK Värnamo Senior 00:07:10.23 0 00:07:10.23 +0:00.34 +01:20.98
134 14 709 Oscar Karlsson Fjugesta MS Ungdom E1 00:07:10.38 0 00:07:10.38 +0:00.15 +01:21.13
135 12 53 Sammy Sellin Norra Gotlands MHF-Ungdom Junior E2-E3 00:07:10.86 0 00:07:10.86 +0:00.48 +01:21.61
136 33 336 Patrik Rörkrök Ledström SMK Vadstenaavdelning Motion -35år 00:07:11.06 0 00:07:11.06 +0:00.20 +01:21.81
137 10 618 Dick Hermansson Norrahammars MK Motion 46år- 00:07:11.44 0 00:07:11.44 +0:00.38 +01:22.19
138 8 770 Edvin Gustavsson Falköpings MK Ungdom E0 00:07:11.59 0 00:07:11.59 +0:00.15 +01:22.34
139 14 136 Benny Bosell SMK Hedemoraavdelning Bredd 00:07:11.93 0 00:07:11.93 +0:00.34 +01:22.68
140 20 514 Daniel Sondell Karlstad MX Klubb Motion 36-45år 00:07:12.31 0 00:07:12.31 +0:00.38 +01:23.06
141 11 657 Ulf Löfgren Uppsala MK Motion 46år- 00:07:12.62 0 00:07:12.62 +0:00.31 +01:23.37
142 12 644 Ronny Andersson Team Värmland MK Motion 46år- 00:07:12.63 0 00:07:12.63 +0:00.01 +01:23.38
143 18 23 Mikael Edvardsson Solshesters MCK Senior 00:07:12.85 0 00:07:12.85 +0:00.22 +01:23.60
144 21 455 Daniel Diyabanza Kilsbergens Motorklubb Motion 36-45år 00:07:13.09 0 00:07:13.09 +0:00.24 +01:23.84
145 34 322 Dennis Pettersson SMK Vadstenaavdelning Motion -35år 00:07:13.18 0 00:07:13.18 +0:00.09 +01:23.93
146 13 606 Roger Ekstrand Kilsbergens Motorklubb Motion 46år- 00:07:13.40 0 00:07:13.40 +0:00.22 +01:24.15
147 1 582 Christian Petersson Vimmerby MS Veteran MC 00:07:13.43 0 00:07:13.43 +0:00.03 +01:24.18
148 15 120 Johan Nygren Botkyrka MK Bredd 00:07:13.55 0 00:07:13.55 +0:00.12 +01:24.30
149 22 541 Morgan Vädel Åbågen MCK Motion 36-45år 00:07:13.76 0 00:07:13.76 +0:00.21 +01:24.51
150 23 449 Stefan Hedström Åsätra MK Motion 36-45år 00:07:14.08 0 00:07:14.08 +0:00.32 +01:24.83
151 35 314 Jesper Karlsson Laxå MK Motion -35år 00:07:14.45 0 00:07:14.45 +0:00.37 +01:25.20
152 24 433 Björn Bäckström MK Ran Motion 36-45år 00:07:14.95 0 00:07:14.95 +0:00.50 +01:25.70
153 25 402 Johan Karlsson Vrigstad MK Motion 36-45år 00:07:14.98 0 00:07:14.98 +0:00.03 +01:25.73
154 26 438 Mikael Jönsson Pauliströms/Järnforsens MCK Motion 36-45år 00:07:15.14 0 00:07:15.14 +0:00.16 +01:25.89
155 12 84 Martin Hansson FMCK Gotland Junior E1 00:07:15.15 0 00:07:15.15 +0:00.01 +01:25.90
156 14 651 Tomas Jonasson Skene MS Motion 46år- 00:07:15.42 0 00:07:15.42 +0:00.27 +01:26.17
157 15 719 Valter Åkesson FMCK Eksjö Ungdom E1 00:07:16.00 0 00:07:16.00 +0:00.58 +01:26.75
158 27 459 Johan Debrianté Gnesta MK Motion 36-45år 00:07:16.48 0 00:07:16.48 +0:00.48 +01:27.23
159 16 131 Magnus Holm Vimmerby MS Bredd 00:07:16.55 0 00:07:16.55 +0:00.07 +01:27.30
160 15 605 Mats Tällberg AMF Södertälje Motion 46år- 00:07:16.56 0 00:07:16.56 +0:00.01 +01:27.31
161 28 549 Tom Karlsson Rönne MK Motion 36-45år 00:07:17.00 0 00:07:17.00 +0:00.44 +01:27.75
162 29 430 Jonny Jakobsson SMK Kolmården Motion 36-45år 00:07:17.37 0 00:07:17.37 +0:00.37 +01:28.12
163 36 219 Dennis Eklund Linköpings MS Motion -35år 00:07:17.72 0 00:07:17.72 +0:00.35 +01:28.47
164 30 427 Johan Hermansson Vrigstad MK Motion 36-45år 00:07:17.78 0 00:07:17.78 +0:00.06 +01:28.53
165 16 708 Dennis Henberg FMCK Skövde Ungdom E1 00:07:17.89 0 00:07:17.89 +0:00.11 +01:28.64
166 37 312 Anders Rodesten Kilsbergens Motorklubb Motion -35år 00:07:17.92 0 00:07:17.92 +0:00.03 +01:28.67
167 31 453 Tomas Eklund Team Värmland MK Motion 36-45år 00:07:17.96 0 00:07:17.96 +0:00.04 +01:28.71
168 16 647 Stefan Vinlöf Vrigstad MK Motion 46år- 00:07:18.62 0 00:07:18.62 +0:00.66 +01:29.37
169 38 357 Tobias Rickardsson Hagfors MS Motion -35år 00:07:18.78 0 00:07:18.78 +0:00.16 +01:29.53
170 17 645 Stefan Bom Björkö Enduroklubb Motion 46år- 00:07:18.83 0 00:07:18.83 +0:00.05 +01:29.58
171 39 326 Fredrik Tällberg AMF Södertälje Motion -35år 00:07:18.86 0 00:07:18.86 +0:00.03 +01:29.61
172 32 405 John Andersson MK Pionjär Motion 36-45år 00:07:18.87 0 00:07:18.87 +0:00.01 +01:29.62
173 40 254 Pierre Edstein FMCK Strängnäs Motion -35år 00:07:18.97 0 00:07:18.97 +0:00.10 +01:29.72
174 33 424 Jimmy Jarméus SMK Kolmården Motion 36-45år 00:07:18.97 0 00:07:18.97 +0:00.00 +01:29.72
175 17 123 Carl Hagenblad SMK Kolmården Bredd 00:07:19.01 0 00:07:19.01 +0:00.04 +01:29.76
176 34 550 Robert Keränen Pauliströms/Järnforsens MCK Motion 36-45år 00:07:19.17 0 00:07:19.17 +0:00.16 +01:29.92
177 18 117 Joakim Hansson SMK Värnamo Bredd 00:07:19.52 0 00:07:19.52 +0:00.35 +01:30.27
178 19 135 Rickard Andrén Mariestads EK Bredd 00:07:19.71 0 00:07:19.71 +0:00.19 +01:30.46
179 20 134 Jonas Nilsson Fjugesta MS Bredd 00:07:19.88 0 00:07:19.88 +0:00.17 +01:30.63
180 21 144 Michal Dymkowski Botkyrka MK Bredd 00:07:19.97 0 00:07:19.97 +0:00.09 +01:30.72
181 2 590 Andreas Eklöf MK Ran Veteran MC 00:07:20.13 0 00:07:20.13 +0:00.16 +01:30.88
182 17 726 Joakim Fransson SMK Vingåker Ungdom E1 00:07:20.14 0 00:07:20.14 +0:00.01 +01:30.89
183 18 661 Michael Stragnefeldt Gammalkils MK Motion 46år- 00:07:20.48 0 00:07:20.48 +0:00.34 +01:31.23
184 35 516 Jonny Karlsson SMK Vingåker Motion 36-45år 00:07:20.59 0 00:07:20.59 +0:00.11 +01:31.34
185 19 636 Pierre Ferm SMK Östgöta MC-Förening Motion 46år- 00:07:20.67 0 00:07:20.67 +0:00.08 +01:31.42
186 13 55 Magnus Beck Rasmussen Ale TK Junior E2-E3 00:07:20.90 0 00:07:20.90 +0:00.23 +01:31.65
187 9 764 Kevin Bogren FMCK Skövde Ungdom E0 00:07:20.98 0 00:07:20.98 +0:00.08 +01:31.73
188 36 519 Fredrik Törning Åsätra MK Motion 36-45år 00:07:21.54 0 00:07:21.54 +0:00.56 +01:32.29
189 37 511 Daniel Nyström Botkyrka MK Motion 36-45år 00:07:22.13 0 00:07:22.13 +0:00.59 +01:32.88
190 38 403 Daniel Johansson Götene MK Motion 36-45år 00:07:22.30 0 00:07:22.30 +0:00.17 +01:33.05
191 20 677 Jonas Horney Hedeby MCK Motion 46år- 00:07:22.34 0 00:07:22.34 +0:00.04 +01:33.09
192 14 51 Patrik Franzén Uppsala MK Junior E2-E3 00:07:22.40 0 00:07:22.40 +0:00.06 +01:33.15
193 21 608 Sven Andersson Katrineholms MCC Motion 46år- 00:07:22.42 0 00:07:22.42 +0:00.02 +01:33.17
194 22 675 Johan Rodestrand SMK Östgöta MC-Förening Motion 46år- 00:07:22.59 0 00:07:22.59 +0:00.17 +01:33.34
195 22 147 Joakim Karlsson Vimmerby MS Bredd 00:07:22.79 0 00:07:22.79 +0:00.20 +01:33.54
196 39 460 Robert Johansson Linköpings MS Motion 36-45år 00:07:23.17 0 00:07:23.17 +0:00.38 +01:33.92
197 23 140 Rasmus Randén AMF Södertälje Bredd 00:07:23.34 0 00:07:23.34 +0:00.17 +01:34.09
198 23 683 Morgan Ernstsson Bengtsfors MCC Motion 46år- 00:07:24.12 0 00:07:24.12 +0:00.78 +01:34.87
199 41 253 Philip Andersson Ullareds MK Motion -35år 00:07:24.57 0 00:07:24.57 +0:00.45 +01:35.32
200 19 11 Joakim Andersson Karlskoga EK Senior 00:07:24.58 0 00:07:24.58 +0:00.01 +01:35.33
201 20 12 Tommy Brandt Norrahammars MK Senior 00:07:24.72 0 00:07:24.72 +0:00.14 +01:35.47
202 13 83 Emil Ekström Team Värmland MK Junior E1 00:07:24.84 0 00:07:24.84 +0:00.12 +01:35.59
203 42 327 Fredrik Thunman Nyköpings MS Motion -35år 00:07:24.86 0 00:07:24.86 +0:00.02 +01:35.61
204 43 232 Joakim Andersson SMK Hofors Motion -35år 00:07:25.49 0 00:07:25.49 +0:00.63 +01:36.24
205 40 551 Stefan Storback Vimmerby MS Motion 36-45år 00:07:25.65 0 00:07:25.65 +0:00.16 +01:36.40
206 44 213 Max Broman Norrahammars MK Motion -35år 00:07:25.71 0 00:07:25.71 +0:00.06 +01:36.46
207 24 130 Håkan Elengård Huskvarna MK Bredd 00:07:25.78 0 00:07:25.78 +0:00.07 +01:36.53
208 41 557 Andreas Zukiewicz Vimmerby MS Motion 36-45år 00:07:25.89 0 00:07:25.89 +0:00.11 +01:36.64
209 45 227 Andreas Gustavsson Hallsbergs MK Motion -35år 00:07:26.17 0 00:07:26.17 +0:00.28 +01:36.92
210 24 664 Mikael Sandberg Norrahammars MK Motion 46år- 00:07:26.19 0 00:07:26.19 +0:00.02 +01:36.94
211 46 316 Hannes Norr SMK Kolmården Motion -35år 00:07:26.29 0 00:07:26.29 +0:00.10 +01:37.04
212 47 309 Anton Rollborn Vimmerby MS Motion -35år 00:07:26.41 0 00:07:26.41 +0:00.12 +01:37.16
213 25 609 Magnus Nyqvist Karlskoga EK Motion 46år- 00:07:26.42 0 00:07:26.42 +0:00.01 +01:37.17
214 42 404 Albin Ek Norrahammars MK Motion 36-45år 00:07:26.66 0 00:07:26.66 +0:00.24 +01:37.41
215 10 755 Linus Karlsson Fjugesta MS Ungdom E0 00:07:26.94 0 00:07:26.94 +0:00.28 +01:37.69
216 48 239 Emil Andersson Linköpings MS Motion -35år 00:07:27.00 0 00:07:27.00 +0:00.06 +01:37.75
217 3 581 Claes Örnskog Norrahammars MK Veteran MC 00:07:27.49 0 00:07:27.49 +0:00.49 +01:38.24
218 43 429 Jonas Engelbrektsson Skene MS Motion 36-45år 00:07:27.57 0 00:07:27.57 +0:00.08 +01:38.32
219 26 639 Robert Granat Hallsbergs MK Motion 46år- 00:07:27.97 0 00:07:27.97 +0:00.40 +01:38.72
220 49 206 Alexander Karlsson Hallsbergs MK Motion -35år 00:07:28.03 0 00:07:28.03 +0:00.06 +01:38.78
221 25 114 Karl Christer Ström Göta MS Bredd 00:07:28.30 0 00:07:28.30 +0:00.27 +01:39.05
222 44 526 Johan Karlsson Vimmerby MS Motion 36-45år 00:07:28.46 0 00:07:28.46 +0:00.16 +01:39.21
223 18 717 Arvid Karlsson Vimmerby MS Ungdom E1 00:07:28.54 0 00:07:28.54 +0:00.08 +01:39.29
224 27 666 Nicklas Möller SMK Södermanlandsavdeln Motion 46år- 00:07:28.93 0 00:07:28.93 +0:00.39 +01:39.68
225 50 202 Markus Aronsson SMK Eksjö MC & US Motion -35år 00:07:29.29 0 00:07:29.29 +0:00.36 +01:40.04
226 51 359 Viktor Martinsson SMK Dala Falun Motion -35år 00:07:29.45 0 00:07:29.45 +0:00.16 +01:40.20
227 52 234 Johan Edvardsson Solshesters MCK Motion -35år 00:07:29.54 0 00:07:29.54 +0:00.09 +01:40.29
228 45 439 Mikael Fasth Solshesters MCK Motion 36-45år 00:07:29.87 0 00:07:29.87 +0:00.33 +01:40.62
229 28 658 Örjan Andersson SMK Östgöta MC-Förening Motion 46år- 00:07:30.16 0 00:07:30.16 +0:00.29 +01:40.91
230 11 752 Eddie Hansson SMK Hedemoraavdelning Ungdom E0 00:07:30.18 0 00:07:30.18 +0:00.02 +01:40.93
231 29 650 Tom Stålebrant Åbågen MCK Motion 46år- 00:07:30.89 0 00:07:30.89 +0:00.71 +01:41.64
232 53 252 Philip Gustafsson Falköpings MK Motion -35år 00:07:30.93 0 00:07:30.93 +0:00.04 +01:41.68
233 12 756 Ludvig Nykvist FMCK Eksjö Ungdom E0 00:07:31.00 0 00:07:31.00 +0:00.07 +01:41.75
234 30 638 Robert Elfving Skene MS Motion 46år- 00:07:31.88 0 00:07:31.88 +0:00.88 +01:42.63
235 54 230 Jesper Baumann FMCK Eksjö Motion -35år 00:07:31.95 0 00:07:31.95 +0:00.07 +01:42.70
236 46 421 Lars Wolfgang Daniel Heidkamp Hagfors MS Motion 36-45år 00:07:32.13 0 00:07:32.13 +0:00.18 +01:42.88
237 47 422 Johan Holmberg Solshesters MCK Motion 36-45år 00:07:32.13 0 00:07:32.13 +0:00.00 +01:42.88
238 31 676 Jonas Blomgren Götene MK Motion 46år- 00:07:32.13 0 00:07:32.13 +0:00.00 +01:42.88
239 48 456 Anders Karlsson SMK Hedemoraavdelning Motion 36-45år 00:07:32.22 0 00:07:32.22 +0:00.09 +01:42.97
240 49 426 Jimmy Bergström Hagfors MS Motion 36-45år 00:07:32.35 0 00:07:32.35 +0:00.13 +01:43.10
241 50 445 Martin Johansson Gammalkils MK Motion 36-45år 00:07:32.83 0 00:07:32.83 +0:00.48 +01:43.58
242 55 360 Tim Johansson Westerviks MSK Motion -35år 00:07:32.85 0 00:07:32.85 +0:00.02 +01:43.60
243 32 624 Kent Linné Karlskoga EK Motion 46år- 00:07:33.04 0 00:07:33.04 +0:00.19 +01:43.79
244 56 215 Pontus Holm Vimmerby MS Motion -35år 00:07:33.28 0 00:07:33.28 +0:00.24 +01:44.03
245 33 667 Niclas Johansson Kortedala MK Motion 46år- 00:07:33.29 0 00:07:33.29 +0:00.01 +01:44.04
246 57 343 Anthony Milohanovic Kilsbergens Motorklubb Motion -35år 00:07:33.83 0 00:07:33.83 +0:00.54 +01:44.58
247 21 13 Stefan Mikael Jarveby SMK Vingåker Senior 00:07:33.98 0 00:07:33.98 +0:00.15 +01:44.73
248 26 137 Hans Jiredal Botkyrka MK Bredd 00:07:34.01 0 00:07:34.01 +0:00.03 +01:44.76
249 58 324 Emil Kämpe Tranås MS Motion -35år 00:07:34.01 0 00:07:34.01 +0:00.00 +01:44.76
250 27 111 Jonas Olausson Vimmerby MS Bredd 00:07:34.21 0 00:07:34.21 +0:00.20 +01:44.96
251 34 630 Lars-Ola Wiltén Ulricehamns MK Motion 46år- 00:07:34.46 0 00:07:34.46 +0:00.25 +01:45.21
252 51 546 Paul Persson Wäxjö MS Motion 36-45år 00:07:34.76 0 00:07:34.76 +0:00.30 +01:45.51
253 59 353 Robin Walldén Östhammars MK Motion -35år 00:07:34.78 0 00:07:34.78 +0:00.02 +01:45.53
254 60 217 Daniel Andersson Åtvidabergs MCK Motion -35år 00:07:34.83 0 00:07:34.83 +0:00.05 +01:45.58
255 4 583 Magnus Grahn Försvarsmaktens EK Veteran MC 00:07:35.17 0 00:07:35.17 +0:00.34 +01:45.92
256 35 680 Jörgen Karlsson Gammalkils MK Motion 46år- 00:07:35.25 0 00:07:35.25 +0:00.08 +01:46.00
257 61 339 Viktor Lockström Målilla MK Motion -35år 00:07:35.40 0 00:07:35.40 +0:00.15 +01:46.15
258 62 325 Emil Karlsson Djursdala SK Motion -35år 00:07:35.54 0 00:07:35.54 +0:00.14 +01:46.29
259 52 440 Mattias Carlsson Göta MS Motion 36-45år 00:07:35.71 0 00:07:35.71 +0:00.17 +01:46.46
260 36 653 Tommy Färlind Ulricehamns MK Motion 46år- 00:07:36.00 0 00:07:36.00 +0:00.29 +01:46.75
261 53 435 Magnus Johansson Botkyrka MK Motion 36-45år 00:07:36.07 0 00:07:36.07 +0:00.07 +01:46.82
262 37 672 Jimmy Johansson Tranås MS Motion 46år- 00:07:36.46 0 00:07:36.46 +0:00.39 +01:47.21
263 5 584 Anders Eklöf MK Ran Veteran MC 00:07:36.94 0 00:07:36.94 +0:00.48 +01:47.69
264 2 479 Evelina Häggstad Hagfors MS Dam 00:07:37.34 0 00:07:37.34 +0:00.40 +01:48.09
265 54 515 Dan Malmqvist Norrahammars MK Motion 36-45år 00:07:38.17 0 00:07:38.17 +0:00.83 +01:48.92
266 38 629 Lars Larson Göta MS Motion 46år- 00:07:38.50 0 00:07:38.50 +0:00.33 +01:49.25
267 63 310 Albin Sandell Westerviks MSK Motion -35år 00:07:38.51 0 00:07:38.51 +0:00.01 +01:49.26
268 55 548 Peter Petersson Åsätra MK Motion 36-45år 00:07:38.56 0 00:07:38.56 +0:00.05 +01:49.31
269 64 321 David Åkerskog SMK Kolmården Motion -35år 00:07:38.78 0 00:07:38.78 +0:00.22 +01:49.53
270 19 721 Julia Hettström Linköpings MS Ungdom E1 00:07:38.95 0 00:07:38.95 +0:00.17 +01:49.70
271 56 530 Mikael Persson FMCK Hässleholm Motion 36-45år 00:07:39.64 0 00:07:39.64 +0:00.69 +01:50.39
272 65 258 Christian Johansson Oskarshamns EK Motion -35år 00:07:39.78 0 00:07:39.78 +0:00.14 +01:50.53
273 57 431 Anders Karlsson Falkerud Enduro Klubb Motion 36-45år 00:07:40.49 0 00:07:40.49 +0:00.71 +01:51.24
274 66 335 David Rosell SMK Eksjö MC & US Motion -35år 00:07:40.77 0 00:07:40.77 +0:00.28 +01:51.52
275 67 229 Felix Ivarsson Norrahammars MK Motion -35år 00:07:40.83 0 00:07:40.83 +0:00.06 +01:51.58
276 14 82 Phlip Andersson SMK Östgöta MC-Förening Junior E1 00:07:40.99 0 00:07:40.99 +0:00.16 +01:51.74
277 68 337 Linus Lindh Vimmerby MS Motion -35år 00:07:41.13 0 00:07:41.13 +0:00.14 +01:51.88
278 6 595 Mattias Almsin MK Ran Veteran MC 00:07:41.29 0 00:07:41.29 +0:00.16 +01:52.04
279 69 209 Andreas Bergfeldt MK Pionjär Motion -35år 00:07:41.32 0 00:07:41.32 +0:00.03 +01:52.07
280 13 766 Elias Nilsson Målilla MK Motocrossklubb Ungdom E0 00:07:41.44 0 00:07:41.44 +0:00.12 +01:52.19
281 58 553 Tomas Mellberg Nyköpings MS Motion 36-45år 00:07:41.46 0 00:07:41.46 +0:00.02 +01:52.21
282 28 118 Stefan Johansson Karlskoga EK Bredd 00:07:41.62 0 00:07:41.62 +0:00.16 +01:52.37
283 22 25 Fredrik Langvall Skene MS Senior 00:07:41.70 0 00:07:41.70 +0:00.08 +01:52.45
284 59 513 Daniel Torstensson Norrahammars MK Motion 36-45år 00:07:41.92 0 00:07:41.92 +0:00.22 +01:52.67
285 20 707 Benjamin Hansson SMK Hedemoraavdelning Ungdom E1 00:07:41.97 0 00:07:41.97 +0:00.05 +01:52.72
286 29 128 Kristian Syrén Oskarshamns EK Bredd 00:07:42.51 0 00:07:42.51 +0:00.54 +01:53.26
287 21 718 Albin Nejdeby Åtvidabergs MCK Ungdom E1 00:07:42.76 0 00:07:42.76 +0:00.25 +01:53.51
288 70 338 Mathias Kilvéus Vimmerby MS Motion -35år 00:07:42.83 0 00:07:42.83 +0:00.07 +01:53.58
289 60 411 Mattias Björk Folkare MK Motion 36-45år 00:07:43.04 0 00:07:43.04 +0:00.21 +01:53.79
290 30 143 Lars Magnus Broman Norrahammars MK Bredd 00:07:43.24 0 00:07:43.24 +0:00.20 +01:53.99
291 22 724 Jonathan Hansson FMCK Gotland Ungdom E1 00:07:43.25 0 00:07:43.25 +0:00.01 +01:54.00
292 14 771 Victor Nyströmer Örebro MK Ungdom E0 00:07:43.57 0 00:07:43.57 +0:00.32 +01:54.32
293 61 408 Andreas Holmstrand FMCK Borås Motion 36-45år 00:07:43.61 0 00:07:43.61 +0:00.04 +01:54.36
294 62 443 Peter Borg MK Pionjär Motion 36-45år 00:07:43.72 0 00:07:43.72 +0:00.11 +01:54.47
295 7 593 Anders Karlsson FMCK Strängnäs Veteran MC 00:07:43.75 0 00:07:43.75 +0:00.03 +01:54.50
296 31 146 Johan Jonsson Vimmerby MS Bredd 00:07:43.78 0 00:07:43.78 +0:00.03 +01:54.53
297 39 671 Jimmy Hedkvist Team Värmland MK Motion 46år- 00:07:43.82 0 00:07:43.82 +0:00.04 +01:54.57
298 71 216 Dan Insulander Försvarsmaktens EK Motion -35år 00:07:44.15 0 00:07:44.15 +0:00.33 +01:54.90
299 40 673 Joackim Olsson Åsätra MK Motion 46år- 00:07:44.24 0 00:07:44.24 +0:00.09 +01:54.99
300 41 617 Björn Birath SMK Hedemoraavdelning Motion 46år- 00:07:44.43 0 00:07:44.43 +0:00.19 +01:55.18
301 63 454 Thomas Eriksson Kilsbergens Motorklubb Motion 36-45år 00:07:44.64 0 00:07:44.64 +0:00.21 +01:55.39
302 72 223 Fredrik Hesselgren Norrahammars MK Motion -35år 00:07:45.06 0 00:07:45.06 +0:00.42 +01:55.81
303 15 761 William Hjertstedt Hällefors MK Ungdom E0 00:07:45.36 0 00:07:45.36 +0:00.30 +01:56.11
304 64 434 Lee Fryer Helsingborgs MCK Motion 36-45år 00:07:45.74 0 00:07:45.74 +0:00.38 +01:56.49
305 65 444 Per Eriksson Rönne MK Motion 36-45år 00:07:46.10 0 00:07:46.10 +0:00.36 +01:56.85
306 42 659 Mattias Holm Karlskoga EK Motion 46år- 00:07:46.25 0 00:07:46.25 +0:00.15 +01:57.00
307 66 556 Mikael Wallin Hallsbergs MK Motion 36-45år 00:07:46.29 0 00:07:46.29 +0:00.04 +01:57.04
308 32 121 Johan Nilsson SMK Östgöta MC-Förening Bredd 00:07:46.39 0 00:07:46.39 +0:00.10 +01:57.14
309 43 663 Mikael Rönndahl Karlskoga EK Motion 46år- 00:07:46.88 0 00:07:46.88 +0:00.49 +01:57.63
310 67 547 Per Oskarsson Gnesta MK Motion 36-45år 00:07:46.97 0 00:07:46.97 +0:00.09 +01:57.72
311 73 354 John Schultz Tengkvist Vimmerby MS Motion -35år 00:07:47.05 0 00:07:47.05 +0:00.08 +01:57.80
312 74 248 Oscar Fridlund FMCK Eksjö Motion -35år 00:07:47.43 0 00:07:47.43 +0:00.38 +01:58.18
313 33 133 Magnus Karlsson Helsingborgs MCK Bredd 00:07:47.76 0 00:07:47.76 +0:00.33 +01:58.51
314 75 246 Morgan Jansson Hallsbergs MK Motion -35år 00:07:47.98 0 00:07:47.98 +0:00.22 +01:58.73
315 76 221 Erik Fridlund FMCK Eksjö Motion -35år 00:07:48.12 0 00:07:48.12 +0:00.14 +01:58.87
316 68 418 Karl Gadnert Botkyrka MK Motion 36-45år 00:07:48.41 0 00:07:48.41 +0:00.29 +01:59.16
317 77 247 Noah Emtfelt Team Värmland MK Motion -35år 00:07:48.45 0 00:07:48.45 +0:00.04 +01:59.20
318 44 669 Peter Backman Team Värmland MK Motion 46år- 00:07:48.63 0 00:07:48.63 +0:00.18 +01:59.38
319 78 256 Simon Daag Falköpings MK Motion -35år 00:07:48.66 0 00:07:48.66 +0:00.03 +01:59.41
320 79 355 Per Swartz SMK Vingåker Motion -35år 00:07:48.94 0 00:07:48.94 +0:00.28 +01:59.69
321 45 655 Tony Hugosson MK Pionjär Motion 46år- 00:07:49.19 0 00:07:49.19 +0:00.25 +01:59.94
322 46 611 Anders Fridman AMF Södertälje Motion 46år- 00:07:49.25 0 00:07:49.25 +0:00.06 +02:00.00
323 69 410 Anders Johansson FMCK Skövde Motion 36-45år 00:07:49.73 0 00:07:49.73 +0:00.48 +02:00.48
324 70 436 Mats Johansson Norrahammars MK Motion 36-45år 00:07:49.94 0 00:07:49.94 +0:00.21 +02:00.69
325 47 678 Jonas Thörn Botkyrka MK Motion 46år- 00:07:50.43 0 00:07:50.43 +0:00.49 +02:01.18
326 3 480 Emmi Hansen Hedeby MCK Dam 00:07:50.72 0 00:07:50.72 +0:00.29 +02:01.47
327 71 420 Hans Johansson Linköpings MS Motion 36-45år 00:07:50.75 0 00:07:50.75 +0:00.03 +02:01.50
328 48 616 Bengt Järlestål Team Värmland MK Motion 46år- 00:07:51.36 0 00:07:51.36 +0:00.61 +02:02.11
329 80 329 Henrik Syrén Oskarshamns EK Motion -35år 00:07:51.92 0 00:07:51.92 +0:00.56 +02:02.67
330 49 637 Rickard Rodestrand SMK Östgöta MC-Förening Motion 46år- 00:07:51.99 0 00:07:51.99 +0:00.07 +02:02.74
331 81 218 Daniel Karlsson SMK Hedemoraavdelning Motion -35år 00:07:52.78 0 00:07:52.78 +0:00.79 +02:03.53
332 72 537 Martin Sandqvist Norrahammars MK Motion 36-45år 00:07:53.03 0 00:07:53.03 +0:00.25 +02:03.78
333 82 334 Kim Karlsson Björkö Enduroklubb Motion -35år 00:07:53.66 0 00:07:53.66 +0:00.63 +02:04.41
334 83 243 Mats Bergvall Solshesters MCK Motion -35år 00:07:54.19 0 00:07:54.19 +0:00.53 +02:04.94
335 50 662 Mikael Bernström Kilsbergens Motorklubb Motion 46år- 00:07:54.22 0 00:07:54.22 +0:00.03 +02:04.97
336 73 518 Niklas Källström Uppsala MK Motion 36-45år 00:07:54.73 0 00:07:54.73 +0:00.51 +02:05.48
337 74 527 Jonas Sahlén Hjo MK Motion 36-45år 00:07:55.50 0 00:07:55.50 +0:00.77 +02:06.25
338 51 674 Johan Eibring Team Värmland MK Motion 46år- 00:07:55.50 0 00:07:55.50 +0:00.00 +02:06.25
339 84 220 Lukas Jälmestedt Vimmerby MS Motion -35år 00:07:55.55 0 00:07:55.55 +0:00.05 +02:06.30
340 75 448 Eric Jonsson Åtvidabergs MCK Motion 36-45år 00:07:55.75 0 00:07:55.75 +0:00.20 +02:06.50
341 76 525 Joakim Svensson Björkö Enduroklubb Motion 36-45år 00:07:55.94 0 00:07:55.94 +0:00.19 +02:06.69
342 85 250 Kim Backman Team Värmland MK Motion -35år 00:07:56.12 0 00:07:56.12 +0:00.18 +02:06.87
343 77 540 Mikael Swedberg Ulricehamns MK Motion 36-45år 00:07:56.28 0 00:07:56.28 +0:00.16 +02:07.03
344 86 330 Henrik Sandberg Gammalkils MK Motion -35år 00:07:56.32 0 00:07:56.32 +0:00.04 +02:07.07
345 87 345 Niklas Öhrn Karlskoga EK Motion -35år 00:07:56.87 0 00:07:56.87 +0:00.55 +02:07.62
346 34 125 Michael Lavon AMF Södertälje Bredd 00:07:57.14 0 00:07:57.14 +0:00.27 +02:07.89
347 35 141 Peter Svensson Vimmerby MS Bredd 00:07:57.38 0 00:07:57.38 +0:00.24 +02:08.13
348 78 552 Johan Tegnert Gammalkils MK Motion 36-45år 00:07:57.47 0 00:07:57.47 +0:00.09 +02:08.22
349 8 589 Leif Boqvist SMK Södermanlandsavdeln Veteran MC 00:07:57.96 0 00:07:57.96 +0:00.49 +02:08.71
350 16 757 Olle Larsson Laxå MK Ungdom E0 00:07:58.34 0 00:07:58.34 +0:00.38 +02:09.09
351 79 416 Anders De Groot SMK Östgöta MC-Förening Motion 36-45år 00:07:58.47 0 00:07:58.47 +0:00.13 +02:09.22
352 52 634 Mats Karlsson Gammalkils MK Motion 46år- 00:07:58.53 0 00:07:58.53 +0:00.06 +02:09.28
353 9 592 Bo Danielsson Norrahammars MK Veteran MC 00:07:58.98 0 00:07:58.98 +0:00.45 +02:09.73
354 88 204 Adam Björklund Djursdala SK Motion -35år 00:07:59.64 0 00:07:59.64 +0:00.66 +02:10.39
355 10 586 Magnus Josefsson Försvarsmaktens EK Veteran MC 00:07:59.68 0 00:07:59.68 +0:00.04 +02:10.43
356 53 627 Klas Gustafsson Ulricehamns MK Motion 46år- 00:08:00.09 0 00:08:00.09 +0:00.41 +02:10.84
357 36 129 Stefan Johansson FMCK Skövde Bredd 00:08:00.11 0 00:08:00.11 +0:00.02 +02:10.86
358 17 763 Hugo Svensson Målilla MK Motocrossklubb Ungdom E0 00:08:00.33 0 00:08:00.33 +0:00.22 +02:11.08
359 80 554 Tobias Landerdahl Åbågen MCK Motion 36-45år 00:08:00.45 0 00:08:00.45 +0:00.12 +02:11.20
360 23 22 Emil Grahn SMK Vingåker Senior 00:08:01.14 0 00:08:01.14 +0:00.69 +02:11.89
361 81 406 Ronnie Bengtsson FMCK Skövde Motion 36-45år 00:08:01.64 0 00:08:01.64 +0:00.50 +02:12.39
362 82 539 Mikael Keränen AMF Södertälje Motion 36-45år 00:08:01.90 0 00:08:01.90 +0:00.26 +02:12.65
363 54 621 Jan-Erik Svensson Hallsbergs MK Motion 46år- 00:08:02.38 0 00:08:02.38 +0:00.48 +02:13.13
364 89 313 Anton Norman Åbågen MCK Motion -35år 00:08:02.62 0 00:08:02.62 +0:00.24 +02:13.37
365 83 512 Håkan Olsson Karlskoga EK Motion 36-45år 00:08:02.93 0 00:08:02.93 +0:00.31 +02:13.68
366 90 347 Oskar Nilsson Team Värmland MK Motion -35år 00:08:03.27 0 00:08:03.27 +0:00.34 +02:14.02
367 55 622 Kenny Elfström Kilsbergens Motorklubb Motion 46år- 00:08:03.36 0 00:08:03.36 +0:00.09 +02:14.11
368 56 668 Ove Beidegårdh Mjölby MCK Motion 46år- 00:08:03.79 0 00:08:03.79 +0:00.43 +02:14.54
369 84 415 Daniel Englund Falkerud Enduro Klubb Motion 36-45år 00:08:04.31 0 00:08:04.31 +0:00.52 +02:15.06
370 91 260 Michael Böhnstedt Björkö Enduroklubb Motion -35år 00:08:04.41 0 00:08:04.41 +0:00.10 +02:15.16
371 15 47 Gustav Jönsson Linköpings MS Junior E2-E3 00:08:04.48 0 00:08:04.48 +0:00.07 +02:15.23
372 57 656 Torbjörn Jonsson Försvarsmaktens EK Motion 46år- 00:08:04.52 0 00:08:04.52 +0:00.04 +02:15.27
373 92 340 Mikael Karlsson Solshesters MCK Motion -35år 00:08:04.82 0 00:08:04.82 +0:00.30 +02:15.57
374 93 352 Fredrik Karlsson Solshesters MCK Motion -35år 00:08:04.94 0 00:08:04.94 +0:00.12 +02:15.69
375 58 679 Jonny Gustafsson Finspångs MS Motion 46år- 00:08:05.34 0 00:08:05.34 +0:00.40 +02:16.09
376 59 612 Anders Magnusson Norrahammars MK Motion 46år- 00:08:05.44 0 00:08:05.44 +0:00.10 +02:16.19
377 4 471 Helena Adolfsson Solshesters MCK Dam 00:08:06.86 0 00:08:06.86 +0:01.42 +02:17.61
378 18 765 Hugo Holmberg FMCK Eksjö Ungdom E0 00:08:07.04 0 00:08:07.04 +0:00.18 +02:17.79
379 24 20 Patrik Johansson Hallsbergs MK Senior 00:08:07.13 0 00:08:07.13 +0:00.09 +02:17.88
380 94 257 Tim Gudmundsson Målilla MK Motocrossklubb Motion -35år 00:08:07.43 0 00:08:07.43 +0:00.30 +02:18.18
381 95 311 Alexander Lundberg-Ekström Åtvidabergs MCK Motion -35år 00:08:07.54 0 00:08:07.54 +0:00.11 +02:18.29
382 5 478 Carolin Wedemalm Falköpings MK Dam 00:08:08.13 0 00:08:08.13 +0:00.59 +02:18.88
383 23 725 Zimon Oskarsson Gnesta MK Ungdom E1 00:08:08.42 0 00:08:08.42 +0:00.29 +02:19.17
384 60 625 Kjell Kronstål Vimmerby MS Motion 46år- 00:08:09.28 0 00:08:09.28 +0:00.86 +02:20.03
385 61 654 Tommy Johansson MK Pionjär Motion 46år- 00:08:09.85 0 00:08:09.85 +0:00.57 +02:20.60
386 62 623 Kent Jogeland FMCK Borås Motion 46år- 00:08:10.45 0 00:08:10.45 +0:00.60 +02:21.20
387 63 643 Roland Clifford Enduro Team Örebro Motion 46år- 00:08:10.50 0 00:08:10.50 +0:00.05 +02:21.25
388 37 113 Erik Randén AMF Södertälje Bredd 00:08:10.85 0 00:08:10.85 +0:00.35 +02:21.60
389 64 628 Klas Petersson Gammalkils MK Motion 46år- 00:08:10.89 0 00:08:10.89 +0:00.04 +02:21.64
390 96 331 Jonas Nittberg Åtvidabergs MCK Motion -35år 00:08:10.98 0 00:08:10.98 +0:00.09 +02:21.73
391 65 631 Lars-Olof Åkesson Ullareds MK Motion 46år- 00:08:13.04 0 00:08:13.04 +0:02.06 +02:23.79
392 97 332 Jimmy Sten Norrahammars MK Motion -35år 00:08:14.09 0 00:08:14.09 +0:01.05 +02:24.84
393 38 138 Jesper T Nielsen Finspångs MS Bredd 00:08:14.26 0 00:08:14.26 +0:00.17 +02:25.01
394 85 538 Mikael Sahlin Palmstedt Götene MK Motion 36-45år 00:08:14.94 0 00:08:14.94 +0:00.68 +02:25.69
395 86 432 Kenny Elg SMK Hedemoraavdelning Motion 36-45år 00:08:14.99 0 00:08:14.99 +0:00.05 +02:25.74
396 11 588 Bo Höglund Norrahammars MK Veteran MC 00:08:15.40 0 00:08:15.40 +0:00.41 +02:26.15
397 12 585 Thomas Karlsson Örebro MK Veteran MC 00:08:15.77 0 00:08:15.77 +0:00.37 +02:26.52
398 24 722 Emil Hansson FMCK Gotland Ungdom E1 00:08:16.37 0 00:08:16.37 +0:00.60 +02:27.12
399 87 457 Niklas Persson Norrahammars MK Motion 36-45år 00:08:17.16 0 00:08:17.16 +0:00.79 +02:27.91
400 25 713 Nisse Gustavsson MX Stockholm MCK Ungdom E1 00:08:17.53 0 00:08:17.53 +0:00.37 +02:28.28
401 88 544 Pär Nolin Kilsbergens Motorklubb Motion 36-45år 00:08:17.55 0 00:08:17.55 +0:00.02 +02:28.30
402 89 506 Anders Viberg Björkö Enduroklubb Motion 36-45år 00:08:18.92 0 00:08:18.92 +0:01.37 +02:29.67
403 26 720 William Nordmark FMCK Eksjö Ungdom E1 00:08:20.55 0 00:08:20.55 +0:01.63 +02:31.30
404 66 610 Anders Berglund Kilsbergens Motorklubb Motion 46år- 00:08:20.85 0 00:08:20.85 +0:00.30 +02:31.60
405 67 652 Tommy Fält Kilsbergens Motorklubb Motion 46år- 00:08:21.11 0 00:08:21.11 +0:00.26 +02:31.86
406 90 523 Henrik Nilsson SMK Kolmården Motion 36-45år 00:08:21.29 0 00:08:21.29 +0:00.18 +02:32.04
407 98 317 Christofer Sjögren Westerviks MSK Motion -35år 00:08:22.02 0 00:08:22.02 +0:00.73 +02:32.77
408 99 319 Daniel Rosell SMK Eksjö MC & US Motion -35år 00:08:22.37 0 00:08:22.37 +0:00.35 +02:33.12
409 68 649 Sören Karlsson Kortedala MK Motion 46år- 00:08:23.11 0 00:08:23.11 +0:00.74 +02:33.86
410 91 425 Jimmy Alexandersson Rönne MK Motion 36-45år 00:08:23.31 0 00:08:23.31 +0:00.20 +02:34.06
411 13 591 Mikael Zetterlund Norrahammars MK Veteran MC 00:08:23.93 0 00:08:23.93 +0:00.62 +02:34.68
412 69 620 Jan Andréasson SMK Örebroavdelning Motion 46år- 00:08:24.79 0 00:08:24.79 +0:00.86 +02:35.54
413 92 441 Niklas Christensen Åtvidabergs MCK Motion 36-45år 00:08:25.17 0 00:08:25.17 +0:00.38 +02:35.92
414 6 481 Ida Didriksson Göta MS Dam 00:08:25.25 0 00:08:25.25 +0:00.08 +02:36.00
415 93 510 Kennet Lundgren Finspångs MS Motion 36-45år 00:08:26.34 0 00:08:26.34 +0:01.09 +02:37.09
416 94 428 Jonas Backman Karlskoga EK Motion 36-45år 00:08:27.34 0 00:08:27.34 +0:01.00 +02:38.09
417 95 458 Tobias Bering Petersen enduroklub danmark Motion 36-45år 00:08:27.92 0 00:08:27.92 +0:00.58 +02:38.67
418 100 211 Mikael Billros FMCK Eksjö Motion -35år 00:08:28.12 0 00:08:28.12 +0:00.20 +02:38.87
419 70 660 Michael Sjögren Westerviks MSK Motion 46år- 00:08:28.48 0 00:08:28.48 +0:00.36 +02:39.23
420 7 476 Marie Linné Karlskoga EK Dam 00:08:28.48 0 00:08:28.48 +0:00.00 +02:39.23
421 71 670 Jesper Ullström Team Värmland MK Motion 46år- 00:08:29.15 0 00:08:29.15 +0:00.67 +02:39.90
422 72 640 Roger Elverskog Kilsbergens Motorklubb Motion 46år- 00:08:29.74 0 00:08:29.74 +0:00.59 +02:40.49
423 96 509 Andreas Tinghed Åtvidabergs MCK Motion 36-45år 00:08:31.32 0 00:08:31.32 +0:01.58 +02:42.07
424 101 241 Marcus Johansson Försvarsmaktens EK Motion -35år 00:08:34.50 0 00:08:34.50 +0:03.18 +02:45.25
425 102 259 Oscar Lennstring Hedeby MCK Motion -35år 00:08:34.84 0 00:08:34.84 +0:00.34 +02:45.59
426 97 446 Ronnie Gustavsson Karlskoga EK Motion 36-45år 00:08:37.57 0 00:08:37.57 +0:02.73 +02:48.32
427 98 507 Andreas Norrman Åbågen MCK Motion 36-45år 00:08:38.16 0 00:08:38.16 +0:00.59 +02:48.91
428 8 472 Sofia Larsson Skene MS Dam 00:08:39.66 0 00:08:39.66 +0:01.50 +02:50.41
429 99 505 Anders Kåbrink Tranås MS Motion 36-45år 00:08:39.72 0 00:08:39.72 +0:00.06 +02:50.47
430 73 613 Anders Melkersson Kilsbergens Motorklubb Motion 46år- 00:08:40.35 0 00:08:40.35 +0:00.63 +02:51.10
431 103 320 Daniel Loxdal Vimmerby MS Motion -35år 00:08:40.94 0 00:08:40.94 +0:00.59 +02:51.69
432 100 452 Johan Hermansson Kilsbergens Motorklubb Motion 36-45år 00:08:41.46 0 00:08:41.46 +0:00.52 +02:52.21
433 101 542 Nils Lindahl SMK Östgöta MC-Förening Motion 36-45år 00:08:44.79 0 00:08:44.79 +0:03.33 +02:55.54
434 104 356 Alexander Stenmarker Norrahammars MK Motion -35år 00:08:51.10 0 00:08:51.10 +0:06.31 +03:01.85
435 102 447 Jörgen Fredriksson SMK Vingåker Motion 36-45år 00:08:51.67 0 00:08:51.67 +0:00.57 +03:02.42
436 103 508 Andreas Lind Vimmerby MS Motion 36-45år 00:08:51.82 0 00:08:51.82 +0:00.15 +03:02.57
437 74 648 Stefan Åhman Linköpings MS Motion 46år- 00:08:52.27 0 00:08:52.27 +0:00.45 +03:03.02
438 9 474 Maria Nyqvist Karlskoga EK Dam 00:08:52.74 0 00:08:52.74 +0:00.47 +03:03.49
439 19 760 Hugo Björnstad SMK Hedemoraavdelning Ungdom E0 00:08:53.40 0 00:08:53.40 +0:00.66 +03:04.15
440 75 635 Peter Ljungnér FMCK Strängnäs Motion 46år- 00:08:59.10 0 00:08:59.10 +0:05.70 +03:09.85
441 104 517 Tobias Åberg Vimmerby MS Motion 36-45år 00:09:00.93 0 00:09:00.93 +0:01.83 +03:11.68
442 105 245 Martin Arvidsson Vimmerby MS Motion -35år 00:09:01.59 0 00:09:01.59 +0:00.66 +03:12.34
443 76 614 Anders Sandberg Norrahammars MK Motion 46år- 00:09:08.68 0 00:09:08.68 +0:07.09 +03:19.43
444 10 477 Anna Häggstad Hagfors MS Dam 00:09:09.53 0 00:09:09.53 +0:00.85 +03:20.28
445 11 473 Tina Månsson SMK Gävle Dam 00:09:09.98 0 00:09:09.98 +0:00.45 +03:20.73
446 106 349 Patrik Nyman Åsätra MK Motion -35år 00:09:19.73 0 00:09:19.73 +0:09.75 +03:30.48
447 105 558 Magnus Jibbefors Karlskoga EK Motion 36-45år 00:09:24.55 0 00:09:24.55 +0:04.82 +03:35.30
448 12 475 Karin Axelsson Team Värmland MK Dam 00:09:34.79 0 00:09:34.79 +0:10.24 +03:45.54
449 106 413 Mikael Björkholtz MK Team Treske Motion 36-45år 00:09:40.08 0 00:09:40.08 +0:05.29 +03:50.83
450 39 105 Jan Erik Borum Vimmerby MS Bredd 00:20:00.00 0 00:20:00.00 +10:19.92 +14:10.75
451 40 107 Per Gustafsson Katrineholms MCC Bredd 00:20:00.00 0 00:20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
452 41 116 Magnus Granath Vimmerby MS Bredd 00:20:00.00 0 00:20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
453 107 205 Adam Enok Hansson Norrahammars MK Motion -35år 00:20:00.00 0 00:20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
454 108 210 Erik Askling Hallsbergs MK Motion -35år 00:20:00.00 0 00:20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
455 109 231 Jesper Birgersson Skutskärs MS Motion -35år 00:20:00.00 0 00:20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
456 110 237 Kristofer Blom Finspångs MS Motion -35år 00:20:00.00 0 00:20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
457 111 242 Markus Jonsson SMK Vadstenaavdelning Motion -35år 00:20:00.00 0 00:20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
458 112 328 Daniel Nilzén Westerviks MSK Motion -35år 00:20:00.00 0 00:20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
459 113 348 Oscar Sandell Westerviks MSK Motion -35år 00:20:00.00 0 00:20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
460 114 358 Robert Wiklund Folkare MK Motion -35år 00:20:00.00 0 00:20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
461 107 417 Johan Gadnert Åsätra MK Motion 36-45år 00:20:00.00 0 00:20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
462 108 532 Johan Sandberg Linde MSK Motion 36-45år 00:20:00.00 0 00:20:00.00 +0:00.00 +14:10.75
463 109 545 Patrik Lundqvist Åsätra MK Motion 36-45år 00:20:00.00 0 00:20:00.00 +0:00.00 +14:10.75