Knobby Swedish Enduro Championship 180929 - LiveResults by NTS-Timing

        Visa brutna & uteslutna
sekunder.

Första start 09:00
SM/JSM kör 12SP
Bredd kör 12SP
SM Dam/VRM1/VRM2 kör 10SP
Bredd kör 8SP

Placering på: SP1   Placering totalt efter: SP1
Pl.
tot.
Nr Namn Klubb Klass Pl.
kl.
Tid Diff
föreg
Diff
tot
1 37 Pontus Högberg SMK Gävle SM3 1 06:52.77 +0:00.00 +00:00.00
2 20 Martin Larsson FME SM3 2 07:00.60 +0:07.83 +00:07.83
3 4 Andreas Linusson Kinna MK SM3 3 07:03.21 +0:02.61 +00:10.44
4 13 Calle. Johansson Karlskoga EK JSM2 1 07:08.58 +0:05.37 +00:15.81
5 97 Adam Andersson Örbyhus MCK JSM2 2 07:11.25 +0:02.67 +00:18.48
6 6 Oliver Nelson Tibro MK SM2 1 07:13.21 +0:01.96 +00:20.44
7 69 Micke Persson Karlskoga EK SM1 1 07:13.95 +0:00.74 +00:21.18
8 15 Oskar Ljungström Falköpings MK JSM2 3 07:14.37 +0:00.42 +00:21.60
9 164 Marcus Göthenberg Åbågen MCK JSM1 1 07:16.32 +0:01.95 +00:23.55
10 36 Rikard Hansson Tibro MK SM2 2 07:18.56 +0:02.24 +00:25.79
11 40 Niclas Lindberg SMK Gävle SM1 2 07:20.86 +0:02.30 +00:28.09
12 10 Emil Jonsson Tibro MK JSM2 4 07:24.57 +0:03.71 +00:31.80
13 88 Jimmy Wicksell Göta MS JSM2 5 07:25.58 +0:01.01 +00:32.81
14 7 Johan Edlund Karlskoga EK SM1 3 07:26.04 +0:00.46 +00:33.27
15 21 Marcus Adielsson Tibro MK JSM1 2 07:26.59 +0:00.55 +00:33.82
16 22 John Salomonsson FMCK Skövde JSM1 3 07:26.81 +0:00.22 +00:34.04
17 14 Robert Friberg Tibro MK SM1 4 07:26.89 +0:00.08 +00:34.12
18 32 Noa Largén Norrahammars MK JSM2 6 07:30.06 +0:03.17 +00:37.29
19 25 Anton Nord FMCK Skövde SM3 4 07:30.59 +0:00.53 +00:37.82
20 95 Alexander Gunnerheim Göta MS JSM1 4 07:32.26 +0:01.67 +00:39.49
21 12 Anton Sandstedt Tibro MK SM2 3 07:35.21 +0:02.95 +00:42.44
22 28 Mattias Ojanperä FMCK Skövde JSM1 5 07:39.92 +0:04.71 +00:47.15
23 38 Richard Alun SMK Södermanlandsavdeln SM3 5 07:40.49 +0:00.57 +00:47.72
24 26 Markus Lundgren Vimmerby MS JSM2 7 07:40.64 +0:00.15 +00:47.87
25 156 Håkon Engan Karlsen Lier MSK JSM2 8 07:42.28 +0:01.64 +00:49.51
26 121 Jeff Nordin SMK Ockelbo SM2 4 07:46.53 +0:04.25 +00:53.76
27 49 Edvin Hamnäs Linköpings MS JSM1 6 07:48.02 +0:01.49 +00:55.25
28 223 Lasse Christoffersen Lier MSK JSM2 9 07:50.08 +0:02.06 +00:57.31
29 82 Erik Wahlström FMCK Skövde JSM2 10 07:50.78 +0:00.70 +00:58.01
30 142 Franz Löfqvist FMCK Malmö SM2 5 07:51.20 +0:00.42 +00:58.43
31 448 Fredrik Georgsson Tibro MK VRM1 1 07:53.54 +0:02.34 +01:00.77
32 39 Johan Eklundh Sala MSK SM1 5 07:55.05 +0:01.51 +01:02.28
33 305 Tobias Carlsson Norrahammars MK JSM1 7 07:55.27 +0:00.22 +01:02.50
34 55 Lucas Vågberg Göta MS JSM2 11 07:56.12 +0:00.85 +01:03.35
35 308 Axel Andersson SMK Östgöta MC-Förening JSM1 8 07:59.01 +0:02.89 +01:06.24
36 44 Patrik Ståhl Sala MSK SM2 6 07:59.95 +0:00.94 +01:07.18
37 136 David Jadeborn Hallsbergs MK JSM2 12 08:00.87 +0:00.92 +01:08.10
38 91 Alexander Dahlén Uppsala MCK SM3 6 08:00.92 +0:00.05 +01:08.15
39 132 Mattias Hägg FMCK Strängnäs SM3 7 08:09.67 +0:08.75 +01:16.90
40 179 Mikael Larsson Bollnäs MK SM3 8 08:10.68 +0:01.01 +01:17.91
41 337 Arvid Karlsson FMCK Skövde JSM1 9 08:12.54 +0:01.86 +01:19.77
42 83 Lukas Wärn Göta MS JSM1 10 08:13.80 +0:01.26 +01:21.03
43 315 Anton Rosendal SMK Gävle JSM1 11 08:15.88 +0:02.08 +01:23.11
44 52 Emil Gustavsson Tibro MK SM2 7 08:17.65 +0:01.77 +01:24.88
45 102 Christopher Wiss Botkyrka MK SM2 8 08:17.81 +0:00.16 +01:25.04
46 306 Tobias Karlén Götene MK JSM1 12 08:17.82 +0:00.01 +01:25.05
47 61 Sebastian Jansson Laxå MK JSM2 13 08:17.91 +0:00.09 +01:25.14
48 401 Krister Thorell Hogdals Motor Klubb VRM1 2 08:18.24 +0:00.33 +01:25.47
49 117 Pontus Vestling Göta MS SM3 9 08:18.81 +0:00.57 +01:26.04
50 58 Robert Engberg SMK Ockelbo JSM1 13 08:21.92 +0:03.11 +01:29.15
51 601 Christer Jansson SMK Värnamo VRM2 08:23.18 +0:01.26 +01:30.41
52 134 Johan Gustafsson Östhammars MK SM3 10 08:23.89 +0:00.71 +01:31.12
53 300 Michael Persson Kinds MK SM3 11 08:24.69 +0:00.80 +01:31.92
54 51 Robin Wiss Göta MS SM1 6 08:24.76 +0:00.07 +01:31.99
55 144 Anton Olsson Nybro MK SM2 9 08:25.59 +0:00.83 +01:32.82
56 94 Joakim Pettersson Katrineholms MCC JSM1 14 08:25.60 +0:00.01 +01:32.83
57 53 Tim Johansson Åsätra MK JSM2 14 08:26.84 +0:01.24 +01:34.07
58 403 Linus Broaar Linköpings MS VRM1 3 08:28.62 +0:01.78 +01:35.85
59 326 Viktor Eriksson Västerås MK JSM1 15 08:29.50 +0:00.88 +01:36.73
60 407 Pär Olsson Sunne EK VRM1 4 08:29.84 +0:00.34 +01:37.07
61 115 Niklas Bergström SMK Vingåker SM1 7 08:31.86 +0:02.02 +01:39.09
62 67 Felix Gunnerheim Göta MS SM1 8 08:32.15 +0:00.29 +01:39.38
63 203 Lars Lindell Göta MS SM2 10 08:32.26 +0:00.11 +01:39.49
64 410 Stefan Norström Västerås MK VRM1 5 08:32.57 +0:00.31 +01:39.80
65 216 Linus Ericsson Karlskoga EK JSM1 16 08:34.08 +0:01.51 +01:41.31
66 404 Patrik Andersson Östhammars MK VRM1 6 08:35.06 +0:00.98 +01:42.29
67 200 Charlie Viklund SMK Ockelbo SM2 11 08:36.00 +0:00.94 +01:43.23
68 278 David Holmqvist Örbyhus MCK JSM2 15 08:38.00 +0:02.00 +01:45.23
69 281 Fredrik Schelin SMK Södermanlandsavdeln SM3 12 08:38.57 +0:00.57 +01:45.80
70 137 Sebastian Strålin Laxå MK JSM1 17 08:41.12 +0:02.55 +01:48.35
71 360 Nilas Fogelberg Hudiksvalls MCK SM2 12 08:42.62 +0:01.50 +01:49.85
72 248 Mårten Bolander FMCK Umeå SM1 9 08:42.65 +0:00.03 +01:49.88
73 184 Marcus Torkelsson FMCK Hässleholm SM3 13 08:44.50 +0:01.85 +01:51.73
74 149 Douglas Danfors Botkyrka MK JSM1 18 08:44.83 +0:00.33 +01:52.06
75 235 Jonatan Brunnberg Idre MCK JSM2 16 08:44.87 +0:00.04 +01:52.10
76 677 Stefan Eriksson Västerås MK VRM2 08:45.00 +0:00.13 +01:52.23
77 801 Hanna Berzelius Linköpings MS SM Dam 1 08:47.42 +0:02.42 +01:54.65
78 912 Jonas Frögren Grängesbergs MS Bredd 08:48.48 +0:01.06 +01:55.71
79 106 Robin Elofsson SMK Gävle SM2 13 08:49.90 +0:01.42 +01:57.13
80 272 Martin Grönnslett SMK Södermanlandsavdeln JSM2 17 08:52.77 +0:02.87 +02:00.00
81 211 Johan Vestman ÖMK Motocross & Enduro SM1 10 08:53.16 +0:00.39 +02:00.39
82 420 Ulf Åström Wäxjö MS VRM1 7 08:54.01 +0:00.85 +02:01.24
83 367 Joakim Fransson SMK Vingåker JSM1 19 08:58.18 +0:04.17 +02:05.41
84 604 Mats Algotson Försvarsmaktens EK VRM2 1 08:58.32 +0:00.14 +02:05.55
85 907 Jonas Nilsson Fjugesta MS Bredd 1 08:59.49 +0:01.17 +02:06.72
86 92 Mattias Blind Vilhelmina MK SM2 14 08:59.52 +0:00.03 +02:06.75
87 362 Marcus Vestman ÖMK Motocross & Enduro JSM1 20 09:00.94 +0:01.42 +02:08.17
88 75 Hampus Görl Göta MS JSM1 21 09:01.59 +0:00.65 +02:08.82
89 138 Jonnie Malmros FMCK Hässleholm SM1 11 09:03.20 +0:01.61 +02:10.43
90 433 Lars Utter FMCK Stockholm VRM1 8 09:03.57 +0:00.37 +02:10.80
91 151 Robin Bratt Kumla EF JSM2 18 09:05.78 +0:02.21 +02:13.01
92 405 Mikael Persson Försvarsmaktens EK VRM1 9 09:05.79 +0:00.01 +02:13.02
93 215 Marcus Moilanen Göta MS JSM1 22 09:06.72 +0:00.93 +02:13.95
94 436 Peter Wiberg Solshesters MCK VRM1 10 09:07.55 +0:00.83 +02:14.78
95 802 Amanda Elvin Försvarsmaktens EK SM Dam 2 09:08.08 +0:00.53 +02:15.31
96 537 Per Jansson Bollnäs MK VRM1 11 09:10.31 +0:02.23 +02:17.54
97 441 Guy Utter FMCK Stockholm VRM1 12 09:11.71 +0:01.40 +02:18.94
98 182 Max Åsåker SMK Hedemoraavdelning SM2 15 09:12.34 +0:00.63 +02:19.57
99 807 Emilia Reimander Försvarsmaktens EK SM Dam 3 09:13.06 +0:00.72 +02:20.29
100 148 Niklas Berg Sala MSK SM2 16 09:13.36 +0:00.30 +02:20.59
101 268 Martin Sjelin Göta MS SM3 14 09:13.85 +0:00.49 +02:21.08
102 492 Peter Hultén Folkare MK VRM1 13 09:14.43 +0:00.58 +02:21.66
103 911 Niklas Aneklev SMK Gävle Bredd 2 09:15.72 +0:01.29 +02:22.95
104 803 Martina Reimander Försvarsmaktens EK SM Dam 4 09:16.98 +0:01.26 +02:24.21
105 57 Niclas Norman Umeå AK SM1 12 09:19.70 +0:02.72 +02:26.93
106 296 Simon Persson Örbyhus MCK JSM2 19 09:21.24 +0:01.54 +02:28.47
107 496 Joakim Köping Försvarsmaktens EK VRM1 14 09:22.14 +0:00.90 +02:29.37
108 691 Kjell Rangdal Botkyrka MK VRM2 3 09:25.25 +0:03.11 +02:32.48
109 93 Fredrik Starck Wäxjö MS SM1 13 09:25.78 +0:00.53 +02:33.01
110 768 Magnus Pettersson Östhammars MK VRM2 3 09:28.24 +0:02.46 +02:35.47
111 490 Richard Ekstrand Åsätra MK VRM1 15 09:28.45 +0:00.21 +02:35.68
112 671 Johan Hammarström Göta MS VRM2 3 09:28.95 +0:00.50 +02:36.18
113 532 Lars Isaksson Timrå EK VRM1 16 09:28.98 +0:00.03 +02:36.21
114 615 Pelle Westin Karlskoga EK VRM2 3 09:29.45 +0:00.47 +02:36.68
115 609 Christer Andersson Östhammars MK VRM2 3 09:30.29 +0:00.84 +02:37.52
116 629 Rickard Härdin SMK Gävle VRM2 3 09:30.93 +0:00.64 +02:38.16
117 519 Mattias Mårtensson Ljusdals MK VRM1 17 09:33.56 +0:02.63 +02:40.79
118 914 Stefan Knutson Göta MS Bredd 3 09:34.55 +0:00.99 +02:41.78
119 905 Per Hyltén SMK Värnamo Bredd 4 09:35.60 +0:01.05 +02:42.83
120 903 Rikard Malmberg Hogdals Motor Klubb Bredd 5 09:35.89 +0:00.29 +02:43.12
121 628 Joakim Carlborg Wäxjö MS VRM2 6 09:36.97 +0:01.08 +02:44.20
122 417 Roger Einerskog Alingsås MCK VRM1 18 09:38.99 +0:02.02 +02:46.22
123 507 Rikard Classon Försvarsmaktens EK VRM1 19 09:39.29 +0:00.30 +02:46.52
124 906 Ola Thorell Hogdals Motor Klubb Bredd 6 09:40.23 +0:00.94 +02:47.46
125 96 Oscar Lindahl Linköpings MS SM2 17 09:41.40 +0:01.17 +02:48.63
126 465 Anders Nyholm Folkare MK VRM1 20 09:43.00 +0:01.60 +02:50.23
127 566 Anders Åkesson FMCK Hässleholm VRM1 21 09:43.19 +0:00.19 +02:50.42
128 341 Oscar Söderman Arlanda MC SM1 14 09:45.40 +0:02.21 +02:52.63
129 805 Emma Wennbom Göta MS SM Dam 5 09:46.83 +0:01.43 +02:54.06
130 230 Rickard Sedelius Värmdö MK SM1 15 09:47.43 +0:00.60 +02:54.66
131 445 Tony Bratt Kumla EF VRM1 22 09:49.31 +0:01.88 +02:56.54
132 915 Niclas Vickström AMF Årsunda Bredd 7 09:54.66 +0:05.35 +03:01.89
133 548 Henrik Andersen Östhammars MK VRM1 23 09:59.02 +0:04.36 +03:06.25
134 524 Göran Ingemar Segerlund Botkyrka MK VRM1 24 10:01.63 +0:02.61 +03:08.86
135 424 Magnus Robertsson Wäxjö MS VRM1 25 10:02.43 +0:00.80 +03:09.66
136 909 Fredrik Werner Värmdö MK Bredd 8 10:04.28 +0:01.85 +03:11.51
137 654 Erik Randén AMF Södertälje VRM2 9 10:07.47 +0:03.19 +03:14.70
138 648 Anders Smevold Sala MSK VRM2 9 10:09.06 +0:01.59 +03:16.29
139 487 Urban Sundin SMK Gävle VRM1 26 10:10.08 +0:01.02 +03:17.31
140 908 Calle Bergström AMF Årsunda Bredd 9 10:17.98 +0:07.90 +03:25.21
141 809 Linda Lysén Försvarsmaktens EK SM Dam 6 10:18.67 +0:00.69 +03:25.90
142 484 Robert Stein Linköpings MS VRM1 27 10:20.43 +0:01.76 +03:27.66
143 904 Rickard Persson Hogdals Motor Klubb Bredd 10 10:22.59 +0:02.16 +03:29.82
144 450 Patrik Oja Sala MSK VRM1 28 10:23.74 +0:01.15 +03:30.97
145 250 Daniel Samuelsson Åbågen MCK SM1 16 10:26.58 +0:02.84 +03:33.81
146 910 Mikael Lövstål Smålandsstenar MK Bredd 11 10:26.89 +0:00.31 +03:34.12
147 902 Andreas Valtersson Smålandsstenar MK Bredd 12 10:34.87 +0:07.98 +03:42.10
148 668 Sören Larsson FMCK Borås VRM2 13 10:37.77 +0:02.90 +03:45.00
149 658 Anders Elm Östhammars MK VRM2 13 10:46.49 +0:08.72 +03:53.72
150 913 Torbjörn Grundin Arlanda MC Bredd 13 10:46.94 +0:00.45 +03:54.17
151 745 Sven-Åke Hillgren Åsätra MK VRM2 14 10:47.34 +0:00.40 +03:54.57
152 812 Tina Månsson SMK Gävle SM Dam 7 11:07.31 +0:19.97 +04:14.54
153 597 Lars-Thore Thomassen Hell Motorsportklubb VRM1 29 11:34.48 +0:27.17 +04:41.71
154 711 Christian Fagerström Umeå AK VRM2 14 11:36.21 +0:01.73 +04:43.44
155 767 Stefan Eriksson FMCK Hässleholm VRM2 14 12:03.49 +0:27.28 +05:10.72
 
Pl.
tot.
Nr Namn Klubb Klass Pl.
kl.
Körtid Prick Totaltid Diff
föreg
Diff
tot
1 37 Pontus Högberg SMK Gävle SM3 1 00:06:52.77 0 00:06:52.77 +0:00.00 +00:00.00
2 20 Martin Larsson FME SM3 2 00:07:00.60 0 00:07:00.60 +0:07.83 +00:07.83
3 4 Andreas Linusson Kinna MK SM3 3 00:07:03.21 0 00:07:03.21 +0:02.61 +00:10.44
4 13 Calle. Johansson Karlskoga EK JSM2 1 00:07:08.58 0 00:07:08.58 +0:05.37 +00:15.81
5 97 Adam Andersson Örbyhus MCK JSM2 2 00:07:11.25 0 00:07:11.25 +0:02.67 +00:18.48
6 6 Oliver Nelson Tibro MK SM2 1 00:07:13.21 0 00:07:13.21 +0:01.96 +00:20.44
7 69 Micke Persson Karlskoga EK SM1 1 00:07:13.95 0 00:07:13.95 +0:00.74 +00:21.18
8 15 Oskar Ljungström Falköpings MK JSM2 3 00:07:14.37 0 00:07:14.37 +0:00.42 +00:21.60
9 164 Marcus Göthenberg Åbågen MCK JSM1 1 00:07:16.32 0 00:07:16.32 +0:01.95 +00:23.55
10 40 Niclas Lindberg SMK Gävle SM1 2 00:07:20.86 0 00:07:20.86 +0:04.54 +00:28.09
11 10 Emil Jonsson Tibro MK JSM2 4 00:07:24.57 0 00:07:24.57 +0:03.71 +00:31.80
12 88 Jimmy Wicksell Göta MS JSM2 5 00:07:25.58 0 00:07:25.58 +0:01.01 +00:32.81
13 7 Johan Edlund Karlskoga EK SM1 3 00:07:26.04 0 00:07:26.04 +0:00.46 +00:33.27
14 21 Marcus Adielsson Tibro MK JSM1 2 00:07:26.59 0 00:07:26.59 +0:00.55 +00:33.82
15 22 John Salomonsson FMCK Skövde JSM1 3 00:07:26.81 0 00:07:26.81 +0:00.22 +00:34.04
16 14 Robert Friberg Tibro MK SM1 4 00:07:26.89 0 00:07:26.89 +0:00.08 +00:34.12
17 32 Noa Largén Norrahammars MK JSM2 6 00:07:30.06 0 00:07:30.06 +0:03.17 +00:37.29
18 25 Anton Nord FMCK Skövde SM3 4 00:07:30.59 0 00:07:30.59 +0:00.53 +00:37.82
19 95 Alexander Gunnerheim Göta MS JSM1 4 00:07:32.26 0 00:07:32.26 +0:01.67 +00:39.49
20 12 Anton Sandstedt Tibro MK SM2 2 00:07:35.21 0 00:07:35.21 +0:02.95 +00:42.44
21 28 Mattias Ojanperä FMCK Skövde JSM1 5 00:07:39.92 0 00:07:39.92 +0:04.71 +00:47.15
22 38 Richard Alun SMK Södermanlandsavdeln SM3 5 00:07:40.49 0 00:07:40.49 +0:00.57 +00:47.72
23 26 Markus Lundgren Vimmerby MS JSM2 7 00:07:40.64 0 00:07:40.64 +0:00.15 +00:47.87
24 156 Håkon Engan Karlsen Lier MSK JSM2 8 00:07:42.28 0 00:07:42.28 +0:01.64 +00:49.51
25 121 Jeff Nordin SMK Ockelbo SM2 3 00:07:46.53 0 00:07:46.53 +0:04.25 +00:53.76
26 49 Edvin Hamnäs Linköpings MS JSM1 6 00:07:48.02 0 00:07:48.02 +0:01.49 +00:55.25
27 223 Lasse Christoffersen Lier MSK JSM2 9 00:07:50.08 0 00:07:50.08 +0:02.06 +00:57.31
28 82 Erik Wahlström FMCK Skövde JSM2 10 00:07:50.78 0 00:07:50.78 +0:00.70 +00:58.01
29 142 Franz Löfqvist FMCK Malmö SM2 4 00:07:51.20 0 00:07:51.20 +0:00.42 +00:58.43
30 448 Fredrik Georgsson Tibro MK VRM1 1 00:07:53.54 0 00:07:53.54 +0:02.34 +01:00.77
31 39 Johan Eklundh Sala MSK SM1 5 00:07:55.05 0 00:07:55.05 +0:01.51 +01:02.28
32 305 Tobias Carlsson Norrahammars MK JSM1 7 00:07:55.27 0 00:07:55.27 +0:00.22 +01:02.50
33 55 Lucas Vågberg Göta MS JSM2 11 00:07:56.12 0 00:07:56.12 +0:00.85 +01:03.35
34 308 Axel Andersson SMK Östgöta MC-Förening JSM1 8 00:07:59.01 0 00:07:59.01 +0:02.89 +01:06.24
35 44 Patrik Ståhl Sala MSK SM2 5 00:07:59.95 0 00:07:59.95 +0:00.94 +01:07.18
36 136 David Jadeborn Hallsbergs MK JSM2 12 00:08:00.87 0 00:08:00.87 +0:00.92 +01:08.10
37 91 Alexander Dahlén Uppsala MCK SM3 6 00:08:00.92 0 00:08:00.92 +0:00.05 +01:08.15
38 132 Mattias Hägg FMCK Strängnäs SM3 7 00:08:09.67 0 00:08:09.67 +0:08.75 +01:16.90
39 179 Mikael Larsson Bollnäs MK SM3 8 00:08:10.68 0 00:08:10.68 +0:01.01 +01:17.91
40 337 Arvid Karlsson FMCK Skövde JSM1 9 00:08:12.54 0 00:08:12.54 +0:01.86 +01:19.77
41 83 Lukas Wärn Göta MS JSM1 10 00:08:13.80 0 00:08:13.80 +0:01.26 +01:21.03
42 315 Anton Rosendal SMK Gävle JSM1 11 00:08:15.88 0 00:08:15.88 +0:02.08 +01:23.11
43 52 Emil Gustavsson Tibro MK SM2 6 00:08:17.65 0 00:08:17.65 +0:01.77 +01:24.88
44 102 Christopher Wiss Botkyrka MK SM2 7 00:08:17.81 0 00:08:17.81 +0:00.16 +01:25.04
45 306 Tobias Karlén Götene MK JSM1 12 00:08:17.82 0 00:08:17.82 +0:00.01 +01:25.05
46 61 Sebastian Jansson Laxå MK JSM2 13 00:08:17.91 0 00:08:17.91 +0:00.09 +01:25.14
47 36 Rikard Hansson Tibro MK SM2 8 00:07:18.56 60 00:08:18.56 +0:00.65 +01:25.79
48 117 Pontus Vestling Göta MS SM3 9 00:08:18.81 0 00:08:18.81 +0:00.25 +01:26.04
49 58 Robert Engberg SMK Ockelbo JSM1 13 00:08:21.92 0 00:08:21.92 +0:03.11 +01:29.15
50 601 Christer Jansson SMK Värnamo VRM2 1 00:08:23.18 0 00:08:23.18 +0:01.26 +01:30.41
51 134 Johan Gustafsson Östhammars MK SM3 10 00:08:23.89 0 00:08:23.89 +0:00.71 +01:31.12
52 300 Michael Persson Kinds MK SM3 11 00:08:24.69 0 00:08:24.69 +0:00.80 +01:31.92
53 51 Robin Wiss Göta MS SM1 6 00:08:24.76 0 00:08:24.76 +0:00.07 +01:31.99
54 144 Anton Olsson Nybro MK SM2 9 00:08:25.59 0 00:08:25.59 +0:00.83 +01:32.82
55 94 Joakim Pettersson Katrineholms MCC JSM1 14 00:08:25.60 0 00:08:25.60 +0:00.01 +01:32.83
56 53 Tim Johansson Åsätra MK JSM2 14 00:08:26.84 0 00:08:26.84 +0:01.24 +01:34.07
57 403 Linus Broaar Linköpings MS VRM1 2 00:08:28.62 0 00:08:28.62 +0:01.78 +01:35.85
58 326 Viktor Eriksson Västerås MK JSM1 15 00:08:29.50 0 00:08:29.50 +0:00.88 +01:36.73
59 407 Pär Olsson Sunne EK VRM1 3 00:08:29.84 0 00:08:29.84 +0:00.34 +01:37.07
60 115 Niklas Bergström SMK Vingåker SM1 7 00:08:31.86 0 00:08:31.86 +0:02.02 +01:39.09
61 67 Felix Gunnerheim Göta MS SM1 8 00:08:32.15 0 00:08:32.15 +0:00.29 +01:39.38
62 203 Lars Lindell Göta MS SM2 10 00:08:32.26 0 00:08:32.26 +0:00.11 +01:39.49
63 410 Stefan Norström Västerås MK VRM1 4 00:08:32.57 0 00:08:32.57 +0:00.31 +01:39.80
64 216 Linus Ericsson Karlskoga EK JSM1 16 00:08:34.08 0 00:08:34.08 +0:01.51 +01:41.31
65 404 Patrik Andersson Östhammars MK VRM1 5 00:08:35.06 0 00:08:35.06 +0:00.98 +01:42.29
66 200 Charlie Viklund SMK Ockelbo SM2 11 00:08:36.00 0 00:08:36.00 +0:00.94 +01:43.23
67 278 David Holmqvist Örbyhus MCK JSM2 15 00:08:38.00 0 00:08:38.00 +0:02.00 +01:45.23
68 281 Fredrik Schelin SMK Södermanlandsavdeln SM3 12 00:08:38.57 0 00:08:38.57 +0:00.57 +01:45.80
69 137 Sebastian Strålin Laxå MK JSM1 17 00:08:41.12 0 00:08:41.12 +0:02.55 +01:48.35
70 360 Nilas Fogelberg Hudiksvalls MCK SM2 12 00:08:42.62 0 00:08:42.62 +0:01.50 +01:49.85
71 248 Mårten Bolander FMCK Umeå SM1 9 00:08:42.65 0 00:08:42.65 +0:00.03 +01:49.88
72 184 Marcus Torkelsson FMCK Hässleholm SM3 13 00:08:44.50 0 00:08:44.50 +0:01.85 +01:51.73
73 149 Douglas Danfors Botkyrka MK JSM1 18 00:08:44.83 0 00:08:44.83 +0:00.33 +01:52.06
74 235 Jonatan Brunnberg Idre MCK JSM2 16 00:08:44.87 0 00:08:44.87 +0:00.04 +01:52.10
75 677 Stefan Eriksson Västerås MK VRM2 2 00:08:45.00 0 00:08:45.00 +0:00.13 +01:52.23
76 801 Hanna Berzelius Linköpings MS SM Dam 1 00:08:47.42 0 00:08:47.42 +0:02.42 +01:54.65
77 912 Jonas Frögren Grängesbergs MS Bredd 1 00:08:48.48 0 00:08:48.48 +0:01.06 +01:55.71
78 272 Martin Grönnslett SMK Södermanlandsavdeln JSM2 17 00:08:52.77 0 00:08:52.77 +0:04.29 +02:00.00
79 211 Johan Vestman ÖMK Motocross & Enduro SM1 10 00:08:53.16 0 00:08:53.16 +0:00.39 +02:00.39
80 420 Ulf Åström Wäxjö MS VRM1 6 00:08:54.01 0 00:08:54.01 +0:00.85 +02:01.24
81 367 Joakim Fransson SMK Vingåker JSM1 19 00:08:58.18 0 00:08:58.18 +0:04.17 +02:05.41
82 604 Mats Algotson Försvarsmaktens EK VRM2 3 00:08:58.32 0 00:08:58.32 +0:00.14 +02:05.55
83 907 Jonas Nilsson Fjugesta MS Bredd 2 00:08:59.49 0 00:08:59.49 +0:01.17 +02:06.72
84 92 Mattias Blind Vilhelmina MK SM2 13 00:08:59.52 0 00:08:59.52 +0:00.03 +02:06.75
85 362 Marcus Vestman ÖMK Motocross & Enduro JSM1 20 00:09:00.94 0 00:09:00.94 +0:01.42 +02:08.17
86 75 Hampus Görl Göta MS JSM1 21 00:09:01.59 0 00:09:01.59 +0:00.65 +02:08.82
87 138 Jonnie Malmros FMCK Hässleholm SM1 11 00:09:03.20 0 00:09:03.20 +0:01.61 +02:10.43
88 433 Lars Utter FMCK Stockholm VRM1 7 00:09:03.57 0 00:09:03.57 +0:00.37 +02:10.80
89 151 Robin Bratt Kumla EF JSM2 18 00:09:05.78 0 00:09:05.78 +0:02.21 +02:13.01
90 405 Mikael Persson Försvarsmaktens EK VRM1 8 00:09:05.79 0 00:09:05.79 +0:00.01 +02:13.02
91 215 Marcus Moilanen Göta MS JSM1 22 00:09:06.72 0 00:09:06.72 +0:00.93 +02:13.95
92 436 Peter Wiberg Solshesters MCK VRM1 9 00:09:07.55 0 00:09:07.55 +0:00.83 +02:14.78
93 802 Amanda Elvin Försvarsmaktens EK SM Dam 2 00:09:08.08 0 00:09:08.08 +0:00.53 +02:15.31
94 537 Per Jansson Bollnäs MK VRM1 10 00:09:10.31 0 00:09:10.31 +0:02.23 +02:17.54
95 441 Guy Utter FMCK Stockholm VRM1 11 00:09:11.71 0 00:09:11.71 +0:01.40 +02:18.94
96 182 Max Åsåker SMK Hedemoraavdelning SM2 14 00:09:12.34 0 00:09:12.34 +0:00.63 +02:19.57
97 807 Emilia Reimander Försvarsmaktens EK SM Dam 3 00:09:13.06 0 00:09:13.06 +0:00.72 +02:20.29
98 148 Niklas Berg Sala MSK SM2 15 00:09:13.36 0 00:09:13.36 +0:00.30 +02:20.59
99 268 Martin Sjelin Göta MS SM3 14 00:09:13.85 0 00:09:13.85 +0:00.49 +02:21.08
100 492 Peter Hultén Folkare MK VRM1 12 00:09:14.43 0 00:09:14.43 +0:00.58 +02:21.66
101 911 Niklas Aneklev SMK Gävle Bredd 3 00:09:15.72 0 00:09:15.72 +0:01.29 +02:22.95
102 803 Martina Reimander Försvarsmaktens EK SM Dam 4 00:09:16.98 0 00:09:16.98 +0:01.26 +02:24.21
103 57 Niclas Norman Umeå AK SM1 12 00:09:19.70 0 00:09:19.70 +0:02.72 +02:26.93
104 296 Simon Persson Örbyhus MCK JSM2 19 00:09:21.24 0 00:09:21.24 +0:01.54 +02:28.47
105 496 Joakim Köping Försvarsmaktens EK VRM1 13 00:09:22.14 0 00:09:22.14 +0:00.90 +02:29.37
106 691 Kjell Rangdal Botkyrka MK VRM2 4 00:09:25.25 0 00:09:25.25 +0:03.11 +02:32.48
107 93 Fredrik Starck Wäxjö MS SM1 13 00:09:25.78 0 00:09:25.78 +0:00.53 +02:33.01
108 490 Richard Ekstrand Åsätra MK VRM1 14 00:09:28.45 0 00:09:28.45 +0:02.67 +02:35.68
109 671 Johan Hammarström Göta MS VRM2 5 00:09:28.95 0 00:09:28.95 +0:00.50 +02:36.18
110 532 Lars Isaksson Timrå EK VRM1 15 00:09:28.98 0 00:09:28.98 +0:00.03 +02:36.21
111 615 Pelle Westin Karlskoga EK VRM2 6 00:09:29.45 0 00:09:29.45 +0:00.47 +02:36.68
112 609 Christer Andersson Östhammars MK VRM2 7 00:09:30.29 0 00:09:30.29 +0:00.84 +02:37.52
113 629 Rickard Härdin SMK Gävle VRM2 8 00:09:30.93 0 00:09:30.93 +0:00.64 +02:38.16
114 519 Mattias Mårtensson Ljusdals MK VRM1 16 00:09:33.56 0 00:09:33.56 +0:02.63 +02:40.79
115 905 Per Hyltén SMK Värnamo Bredd 4 00:09:35.60 0 00:09:35.60 +0:02.04 +02:42.83
116 903 Rikard Malmberg Hogdals Motor Klubb Bredd 5 00:09:35.89 0 00:09:35.89 +0:00.29 +02:43.12
117 628 Joakim Carlborg Wäxjö MS VRM2 9 00:09:36.97 0 00:09:36.97 +0:01.08 +02:44.20
118 417 Roger Einerskog Alingsås MCK VRM1 17 00:09:38.99 0 00:09:38.99 +0:02.02 +02:46.22
119 507 Rikard Classon Försvarsmaktens EK VRM1 18 00:09:39.29 0 00:09:39.29 +0:00.30 +02:46.52
120 906 Ola Thorell Hogdals Motor Klubb Bredd 6 00:09:40.23 0 00:09:40.23 +0:00.94 +02:47.46
121 96 Oscar Lindahl Linköpings MS SM2 16 00:09:41.40 0 00:09:41.40 +0:01.17 +02:48.63
122 465 Anders Nyholm Folkare MK VRM1 19 00:09:43.00 0 00:09:43.00 +0:01.60 +02:50.23
123 566 Anders Åkesson FMCK Hässleholm VRM1 20 00:09:43.19 0 00:09:43.19 +0:00.19 +02:50.42
124 341 Oscar Söderman Arlanda MC SM1 14 00:09:45.40 0 00:09:45.40 +0:02.21 +02:52.63
125 230 Rickard Sedelius Värmdö MK SM1 15 00:09:47.43 0 00:09:47.43 +0:02.03 +02:54.66
126 445 Tony Bratt Kumla EF VRM1 21 00:09:49.31 0 00:09:49.31 +0:01.88 +02:56.54
127 915 Niclas Vickström AMF Årsunda Bredd 7 00:09:54.66 0 00:09:54.66 +0:05.35 +03:01.89
128 548 Henrik Andersen Östhammars MK VRM1 22 00:09:59.02 0 00:09:59.02 +0:04.36 +03:06.25
129 524 Göran Ingemar Segerlund Botkyrka MK VRM1 23 00:10:01.63 0 00:10:01.63 +0:02.61 +03:08.86
130 424 Magnus Robertsson Wäxjö MS VRM1 24 00:10:02.43 0 00:10:02.43 +0:00.80 +03:09.66
131 909 Fredrik Werner Värmdö MK Bredd 8 00:10:04.28 0 00:10:04.28 +0:01.85 +03:11.51
132 654 Erik Randén AMF Södertälje VRM2 10 00:10:07.47 0 00:10:07.47 +0:03.19 +03:14.70
133 487 Urban Sundin SMK Gävle VRM1 25 00:10:10.08 0 00:10:10.08 +0:02.61 +03:17.31
134 809 Linda Lysén Försvarsmaktens EK SM Dam 5 00:10:18.67 0 00:10:18.67 +0:08.59 +03:25.90
135 484 Robert Stein Linköpings MS VRM1 26 00:10:20.43 0 00:10:20.43 +0:01.76 +03:27.66
136 904 Rickard Persson Hogdals Motor Klubb Bredd 9 00:10:22.59 0 00:10:22.59 +0:02.16 +03:29.82
137 450 Patrik Oja Sala MSK VRM1 27 00:10:23.74 0 00:10:23.74 +0:01.15 +03:30.97
138 250 Daniel Samuelsson Åbågen MCK SM1 16 00:10:26.58 0 00:10:26.58 +0:02.84 +03:33.81
139 910 Mikael Lövstål Smålandsstenar MK Bredd 10 00:10:26.89 0 00:10:26.89 +0:00.31 +03:34.12
140 658 Anders Elm Östhammars MK VRM2 11 00:10:46.49 0 00:10:46.49 +0:19.60 +03:53.72
141 913 Torbjörn Grundin Arlanda MC Bredd 11 00:10:46.94 0 00:10:46.94 +0:00.45 +03:54.17
142 745 Sven-Åke Hillgren Åsätra MK VRM2 12 00:10:47.34 0 00:10:47.34 +0:00.40 +03:54.57
143 908 Calle Bergström AMF Årsunda Bredd 12 00:10:17.98 60 00:11:17.98 +0:30.64 +04:25.21
144 401 Krister Thorell Hogdals Motor Klubb VRM1 28 00:08:18.24 180 00:11:18.24 +0:00.26 +04:25.47
145 711 Christian Fagerström Umeå AK VRM2 13 00:11:36.21 0 00:11:36.21 +0:17.97 +04:43.44
146 805 Emma Wennbom Göta MS SM Dam 6 00:09:46.83 120 00:11:46.83 +0:10.62 +04:54.06
147 668 Sören Larsson FMCK Borås VRM2 14 00:10:37.77 120 00:12:37.77 +0:50.94 +05:45.00
148 812 Tina Månsson SMK Gävle SM Dam 7 00:11:07.31 120 00:13:07.31 +0:29.54 +06:14.54
149 902 Andreas Valtersson Smålandsstenar MK Bredd 13 00:10:34.87 180 00:13:34.87 +0:27.56 +06:42.10
150 106 Robin Elofsson SMK Gävle SM2 17 00:08:49.90 300 00:13:49.90 +0:15.03 +06:57.13
151 768 Magnus Pettersson Östhammars MK VRM2 15 00:09:28.24 300 00:14:28.24 +0:38.34 +07:35.47
152 914 Stefan Knutson Göta MS Bredd 14 00:09:34.55 300 00:14:34.55 +0:06.31 +07:41.78
153 597 Lars-Thore Thomassen Hell Motorsportklubb VRM1 29 00:11:34.48 240 00:15:34.48 +0:59.93 +08:41.71
154 767 Stefan Eriksson FMCK Hässleholm VRM2 16 00:12:03.49 540 00:21:03.49 +5:29.01 +14:10.72
155 648 Anders Smevold Sala MSK VRM2 17 00:10:09.06 1080 00:28:09.06 +7:05.57 +21:16.29