Novemberkåsan 171111-12 - LiveResults by NTS-Timing

        Visa brutna & uteslutna
sekunder.

Start dagsetapp 09:00
Start nattetapp 17:00
4 SS på dagen och 10 SS på natten
Breddklassen kör 4+5 SS
SS14 utgår på natten, alltså 9SS på natten

Placering på: SS1   Placering totalt efter: SS1
Pl.
tot.
Pl.
kl.
Nr Namn Klubb Klass Tid Diff
föreg
Diff
tot
1 1 44 Albin Elowson FMCK Skövde Elit 50:37.27 +0:00.00 +00:00.00
2 2 39 Joakim Ljunggren Karlskoga EK Elit 50:47.06 +0:09.79 +00:09.79
3 1 40 Pontus Skog Karlskoga EK Junior 52:03.17 +1:16.11 +01:25.90
4 3 24 Carl Johan Bjerkert Vimmerby MS Elit 53:21.00 +1:17.83 +02:43.73
5 2 43 Anton Sandstedt Tibro MK Junior 53:58.49 +0:37.49 +03:21.22
6 3 33 Kevin Olsen AMF Södertälje Junior 53:59.20 +0:00.71 +03:21.93
7 1 35 Rikard Hansson Göta MS Senior 54:01.69 +0:02.49 +03:24.42
8 2 45 Richard Alun Göta MS Senior 55:21.83 +1:20.14 +04:44.56
9 4 38 Alexander Gunnerheim Göta MS Junior 55:53.21 +0:31.38 +05:15.94
10 4 48 Anton Nord FMCK Skövde Elit 56:01.99 +0:08.78 +05:24.72
11 5 36 Alexander Dahlén Uppsala MCK Elit 56:10.79 +0:08.80 +05:33.52
12 3 29 Linus Fasth Linköpings MS Senior 56:24.16 +0:13.37 +05:46.89
13 4 26 Robert Friberg Tibro MK Senior 56:38.90 +0:14.74 +06:01.63
14 6 25 Martin Sundin Kumla EF Elit 56:41.27 +0:02.37 +06:04.00
15 5 23 Martin Iggmark Kumla EF Senior 56:48.98 +0:07.71 +06:11.71
16 6 60 Kristoffer Almén SMK Värnamo Senior 57:22.98 +0:34.00 +06:45.71
17 7 62 Per Korsell Götene MK Senior 58:28.98 +1:06.00 +07:51.71
18 7 34 Johan Eklundh Sala MSK Elit 59:00.61 +0:31.63 +08:23.34
19 5 46 Mattias Wall Alingsås MCK Junior 59:15.15 +0:14.54 +08:37.88
20 6 42 Mattias Ojanperä FMCK Skövde Junior 59:18.34 +0:03.19 +08:41.07
21 8 54 Robert Forsell Järva MK Senior 59:20.82 +0:02.48 +08:43.55
22 7 64 Niklas Pettersson Göta MS Junior 59:32.87 +0:12.05 +08:55.60
23 8 47 Joakim Nordin SMK Ockelbo Elit 59:34.50 +0:01.63 +08:57.23
24 9 27 Olle Löthman Östhammars MK Elit 59:34.96 +0:00.46 +08:57.69
25 8 58 Robin Wiss Göta MS Junior 59:36.88 +0:01.92 +08:59.61
26 9 37 Edvin Hamnäs Linköpings MS Junior 59:38.34 +0:01.46 +09:01.07
27 9 55 Fredrik Brandt SMK Ljungby Senior 59:39.01 +0:00.67 +09:01.74
28 10 21 Stefan Eriksson Västerås MK Senior 59:49.66 +0:10.65 +09:12.39
29 10 22 Niklas Laankoski Kamoke Junior 00:58.26 +1:08.60 +10:20.99
30 11 10 Stefan Sundberg SMK Gävle Senior 01:03.17 +0:04.91 +10:25.90
31 11 49 Håkon Nohr Rakkestad motorsport klubb Junior 01:10.54 +0:07.37 +10:33.27
32 12 73 Robin Gunnarsson Kilsbergens Motorklubb Senior 01:24.18 +0:13.64 +10:46.91
33 13 52 Emil Andersson FMCK Hässleholm Senior 01:26.60 +0:02.42 +10:49.33
34 14 77 Lucas Berglind Göta MS Senior 01:36.30 +0:09.70 +10:59.03
35 15 15 Emil Johansson Åsätra MK Senior 01:43.98 +0:07.68 +11:06.71
36 16 63 Patrik Sjöberg Björkviks MC Senior 02:43.19 +0:59.21 +12:05.92
37 17 85 Henrik Johansson SMK Dala Falun Senior 03:33.97 +0:50.78 +12:56.70
38 18 9 Christer Jansson SMK Värnamo Senior 03:59.28 +0:25.31 +13:22.01
39 19 122 Peter Larsson SMK Hedemoraavdelning Senior 04:10.07 +0:10.79 +13:32.80
40 20 71 Jonas Wallén Åsätra MK Senior 04:16.12 +0:06.05 +13:38.85
41 21 69 Felix Hallberg Göta MS Senior 04:19.00 +0:02.88 +13:41.73
42 22 79 Mikael Larsson Bollnäs MK Senior 04:34.51 +0:15.51 +13:57.24
43 12 3 Hanna Berzelius Linköpings MS Junior 04:48.19 +0:13.68 +14:10.92
44 23 83 Niklas Bergström SMK Vingåker Senior 04:58.22 +0:10.03 +14:20.95
45 24 70 Daniel Johansson Linköpings MS Senior 05:05.37 +0:07.15 +14:28.10
46 13 51 Oscar Blom Vimmerby MS Junior 05:10.97 +0:05.60 +14:33.70
47 14 127 Victor Arvesved FMCK Skövde Junior 05:21.63 +0:10.66 +14:44.36
48 15 5 Amanda Elvin Försvarsmaktens EK Junior 06:02.34 +0:40.71 +15:25.07
49 25 125 Lars Lindell Uppsala MCK Senior 06:03.99 +0:01.65 +15:26.72
50 16 76 Dennis Putkuri Folkare MK Junior 06:05.21 +0:01.22 +15:27.94
51 17 142 Joakim Prepula SMK Ockelbo Junior 06:20.01 +0:14.80 +15:42.74
52 26 7 Emil Kåberg Laxå MK Senior 06:30.79 +0:10.78 +15:53.52
53 27 117 Jimmy Tannegård Botkyrka MK Senior 06:35.38 +0:04.59 +15:58.11
54 28 11 Mikael Wiberg Tibro MK Senior 06:44.90 +0:09.52 +16:07.63
55 29 68 Samuel Zetterberg Göta MS Senior 06:54.70 +0:09.80 +16:17.43
56 18 144 Klas Friberg Mockfjärd MK Junior 06:56.75 +0:02.05 +16:19.48
57 19 67 Linus Forskil Karlskoga EK Junior 07:15.86 +0:19.11 +16:38.59
58 30 88 Robert Egefalk MK Ran Senior 07:28.89 +0:13.03 +16:51.62
59 31 89 Markus Sjöberg SMK Dala Falun Senior 07:33.28 +0:04.39 +16:56.01
60 32 115 Jonas Wikström SMK Dala Falun Senior 07:37.50 +0:04.22 +17:00.23
61 20 109 Didrik Gustafsson Vimmerby MS Junior 07:39.96 +0:02.46 +17:02.69
62 33 61 Jonas Blom Vimmerby MS Senior 08:23.04 +0:43.08 +17:45.77
63 21 13 Hampus Smith FMCK Malmö Junior 08:51.09 +0:28.05 +18:13.82
64 34 94 Niklas Palm Göta MS Senior 09:02.84 +0:11.75 +18:25.57
65 22 106 Tim Johansson Åsätra MK Junior 09:03.72 +0:00.88 +18:26.45
66 23 65 Martin Grönnslett SMK Södermanlandsavdeln Junior 09:17.01 +0:13.29 +18:39.74
67 24 32 Marcus Adielsson Tibro MK Junior 09:18.69 +0:01.68 +18:41.42
68 35 114 Tomas Fagerlind Göta MS Senior 09:30.58 +0:11.89 +18:53.31
69 36 108 Jonas Leandersson Göta MS Senior 09:56.26 +0:25.68 +19:18.99
70 37 113 Magnus Andersson FMCK Gotland Senior 10:18.74 +0:22.48 +19:41.47
71 38 123 Nils Hedlund SMK Dala Falun Senior 10:49.44 +0:30.70 +20:12.17
72 39 2 Thomas Kihl Enduro Team Örebro Senior 11:33.63 +0:44.19 +20:56.36
73 25 41 Victor Broström Karlskoga EK Junior 11:34.34 +0:00.71 +20:57.07
74 40 155 Christofer Stork Örbyhus MCK Senior 11:34.80 +0:00.46 +20:57.53
75 41 86 Nicklas Kvist FMCK Stockholm Senior 12:03.09 +0:28.29 +21:25.82
76 42 91 Jens Selling Mockfjärd MK Senior 12:13.79 +0:10.70 +21:36.52
77 26 130 Tobias Karlén Götene MK Junior 12:25.20 +0:11.41 +21:47.93
78 43 101 Kim Grandell Ålands MK Senior 12:26.51 +0:01.31 +21:49.24
79 44 1 Stephan Wahlberg FMCK Strängnäs Senior 12:34.26 +0:07.75 +21:56.99
80 45 151 Fredrik Schelin SMK Södermanlandsavdeln Senior 12:53.95 +0:19.69 +22:16.68
81 46 129 Fredrik Tegman Åsätra MK Senior 12:58.82 +0:04.87 +22:21.55
82 47 57 Per Jansson Bollnäs MK Senior 12:59.28 +0:00.46 +22:22.01
83 48 66 Benny Väliste Göta MS Senior 13:24.22 +0:24.94 +22:46.95
84 10 6 Lina Petersson Solshesters MCK Elit 13:24.95 +0:00.73 +22:47.68
85 49 143 Torbjorn Mallmin FMCK Stockholm Senior 13:39.01 +0:14.06 +23:01.74
86 50 121 Roger Zällh Botkyrka MK Senior 13:50.44 +0:11.43 +23:13.17
87 51 72 Lars-Erik Hult Bollnäs MK Senior 14:07.34 +0:16.90 +23:30.07
88 52 107 Hans Karlsson Kilsbergens Motorklubb Senior 14:32.58 +0:25.24 +23:55.31
89 53 50 Thomas Steinwender Åsätra MK Senior 14:39.38 +0:06.80 +24:02.11
90 54 56 Tomas Johansson Linköpings MS Senior 15:23.85 +0:44.47 +24:46.58
91 27 134 Oskar Öhman SMK Södermanlandsavdeln Junior 15:36.18 +0:12.33 +24:58.91
92 55 118 Peter Jansson SMK Gävle Senior 15:36.80 +0:00.62 +24:59.53
93 56 19 Viktor Martinsson SMK Dala Falun Senior 15:41.33 +0:04.53 +25:04.06
94 57 133 Niklas Berg Sala MSK Senior 15:43.39 +0:02.06 +25:06.12
95 28 4 Ellinor Häll Försvarsmaktens EK Junior 15:47.85 +0:04.46 +25:10.58
96 58 104 Lars Jonsson FMCK Stockholm Senior 15:52.08 +0:04.23 +25:14.81
97 29 119 Christopher Ullenius Åsätra MK Junior 16:10.14 +0:18.06 +25:32.87
98 30 103 Axel Andersson SMK Östgöta MC-Förening Junior 16:14.53 +0:04.39 +25:37.26
99 59 139 John Rydbjer Kilsbergens Motorklubb Senior 16:15.67 +0:01.14 +25:38.40
100 60 96 Oscar Lindahl Linköpings MS Senior 16:30.04 +0:14.37 +25:52.77
101 1 507 Rikard Classon Björkö Enduroklubb Bredd 16:50.24 +0:20.20 +26:12.97
102 61 14 Tobias Bering Petersen Enduroklub Danmark Senior 16:58.06 +0:07.82 +26:20.79
103 62 12 Johan Lagher Göta MS Senior 17:24.62 +0:26.56 +26:47.35
104 63 160 Kimmo Ilvonen Botkyrka MK Senior 17:29.18 +0:04.56 +26:51.91
105 64 74 Lars Isaksson Timrå EK Senior 18:40.42 +1:11.24 +28:03.15
106 2 509 Nils Filip Berglund Arlanda MC Bredd 18:42.18 +0:01.76 +28:04.91
107 65 98 Richard Ekstrand Åsätra MK Senior 18:53.21 +0:11.03 +28:15.94
108 66 150 Linus Lorentzon Alingsås MCK Senior 18:55.08 +0:01.87 +28:17.81
109 67 132 Marcus Westholm Löa SK Senior 19:05.18 +0:10.10 +28:27.91
110 68 97 Hampus Thunborg MX Stockholm MCK Senior 19:27.81 +0:22.63 +28:50.54
111 69 149 Pierre Lennartsson Vimmerby MS Senior 19:44.84 +0:17.03 +29:07.57
112 70 135 Daniel Pålsson Helsingborgs MCK Senior 19:51.97 +0:07.13 +29:14.70
113 71 90 Mikael Andersson Göta MS Senior 20:54.74 +1:02.77 +30:17.47
114 72 17 Robert Stein Linköpings MS Senior 21:08.30 +0:13.56 +30:31.03
115 73 110 Linus Burling Nyköpings MS Senior 21:08.33 +0:00.03 +30:31.06
116 74 148 Joel Håkansson Åsätra MK Senior 21:24.88 +0:16.55 +30:47.61
117 3 504 Rickard Persson Hogdals Motor Klubb Bredd 21:25.21 +0:00.33 +30:47.94
118 75 84 Karl Frykholm FMCK Umeå Senior 21:32.27 +0:07.06 +30:55.00
119 76 16 Anders Bäcklin SMK Söderhamnsavdelning Senior 22:21.06 +0:48.79 +31:43.79
120 77 154 Fred Karlén SMK Vingåker Senior 22:21.43 +0:00.37 +31:44.16
121 78 158 Peter Svensson Vimmerby MS Senior 22:22.25 +0:00.82 +31:44.98
122 79 156 Oscar Söderman Arlanda MC Senior 22:35.44 +0:13.19 +31:58.17
123 80 92 Jon Grevæg Rakkestad Motorsportklubb Senior 22:50.00 +0:14.56 +32:12.73
124 81 112 Roger Olsson Team Värmland MK Senior 23:27.92 +0:37.92 +32:50.65
125 82 111 Daniel Johansson Nyköpings MS Senior 23:34.10 +0:06.18 +32:56.83
126 83 99 Christoffer Sundkvist SMK Hofors Senior 24:01.62 +0:27.52 +33:24.35
127 84 78 John Silvennoinen Piteå MS Senior 24:54.99 +0:53.37 +34:17.72
128 4 503 Pontus Steinvall Nybro MK Bredd 26:30.78 +1:35.79 +35:53.51
129 85 87 Stefan Rosén FMCK Strängnäs Senior 26:51.03 +0:20.25 +36:13.76
130 86 81 Per Thomas Larsson Gammalkils MK Senior 27:03.88 +0:12.85 +36:26.61
131 5 508 Petter Gustafsson MK Orion Bredd 27:11.15 +0:07.27 +36:33.88
132 87 141 Per Swartz SMK Vingåker Senior 27:11.76 +0:00.61 +36:34.49
133 88 153 Björn Johansson Botkyrka MK Senior 28:10.37 +0:58.61 +37:33.10
134 89 140 Daniel Andersson Åtvidabergs MCK Senior 28:37.00 +0:26.63 +37:59.73
135 6 506 Jimmy Josefsson Försvarsmaktens EK Bredd 28:43.56 +0:06.56 +38:06.29
136 90 95 Daniel Samuelsson Åbågen MCK Senior 29:14.94 +0:31.38 +38:37.67
137 91 157 Tony Hugosson MK Pionjär Senior 29:38.13 +0:23.19 +39:00.86
138 92 75 Patrik Oja Sala MSK Senior 31:41.95 +2:03.82 +41:04.68
139 93 159 Michael Österberg Väterås MK Senior 31:46.06 +0:04.11 +41:08.79
140 94 18 Jesper Birgersson Skutskärs MS Senior 33:42.38 +1:56.32 +43:05.11
141 7 501 Gert Gustafsson FMCK Stockholm Bredd 34:03.73 +0:21.35 +43:26.46
142 95 152 Lars Lindelöf AMF Årsunda Senior 37:00.65 +2:56.92 +46:23.38
143 96 145 Håkan Persson MK Ran Senior 40:18.57 +3:17.92 +49:41.30
144 97 126 Per Öberg SMK Hofors Senior 40:58.80 +0:40.23 +50:21.53
145 98 93 Patrik Spong Bollnäs MK Senior 49:23.21 +8:24.41 +58:45.94
146 31 137 Simon Persson Örbyhus MCK Junior 58:22.63 +8:59.42 +1:07:45.36
147 8 505 Tobias Qvarnström Arlanda MC Bredd 00:00.73 +1:38.10 +1:09:23.46
148 99 82 Åke Balkevärn MK Pionjär Senior 09:21.97 +9:21.24 +1:18:44.70
 
Pl.
tot.
Pl.
kl.
Nr Namn Klubb Klass Körtid Prick Totaltid Diff
föreg
Diff
tot
1 1 39 Joakim Ljunggren Karlskoga EK Elit 00:50:47.06 0 00:50:47.06 +0:00.00 +00:00.00
2 1 40 Pontus Skog Karlskoga EK Junior 00:52:03.17 0 00:52:03.17 +1:16.11 +01:16.11
3 2 44 Albin Elowson FMCK Skövde Elit 00:50:37.27 150 00:53:07.27 +1:04.10 +02:20.21
4 3 24 Carl Johan Bjerkert Vimmerby MS Elit 00:53:21.00 0 00:53:21.00 +0:13.73 +02:33.94
5 2 33 Kevin Olsen AMF Södertälje Junior 00:53:59.20 0 00:53:59.20 +0:38.20 +03:12.14
6 3 43 Anton Sandstedt Tibro MK Junior 00:53:58.49 30 00:54:28.49 +0:29.29 +03:41.43
7 1 35 Rikard Hansson Göta MS Senior 00:54:01.69 30 00:54:31.69 +0:03.20 +03:44.63
8 2 45 Richard Alun Göta MS Senior 00:55:21.83 30 00:55:51.83 +1:20.14 +05:04.77
9 4 38 Alexander Gunnerheim Göta MS Junior 00:55:53.21 0 00:55:53.21 +0:01.38 +05:06.15
10 4 36 Alexander Dahlén Uppsala MCK Elit 00:56:10.79 0 00:56:10.79 +0:17.58 +05:23.73
11 5 25 Martin Sundin Kumla EF Elit 00:56:41.27 0 00:56:41.27 +0:30.48 +05:54.21
12 3 29 Linus Fasth Linköpings MS Senior 00:56:24.16 30 00:56:54.16 +0:12.89 +06:07.10
13 4 60 Kristoffer Almén SMK Värnamo Senior 00:57:22.98 0 00:57:22.98 +0:28.82 +06:35.92
14 6 48 Anton Nord FMCK Skövde Elit 00:56:01.99 90 00:57:31.99 +0:09.01 +06:44.93
15 5 26 Robert Friberg Tibro MK Senior 00:56:38.90 120 00:58:38.90 +1:06.91 +07:51.84
16 5 46 Mattias Wall Alingsås MCK Junior 00:59:15.15 0 00:59:15.15 +0:36.25 +08:28.09
17 7 27 Olle Löthman Östhammars MK Elit 00:59:34.96 0 00:59:34.96 +0:19.81 +08:47.90
18 6 37 Edvin Hamnäs Linköpings MS Junior 00:59:38.34 30 01:00:08.34 +0:33.38 +09:21.28
19 6 55 Fredrik Brandt SMK Ljungby Senior 00:59:39.01 30 01:00:09.01 +0:00.67 +09:21.95
20 7 58 Robin Wiss Göta MS Junior 00:59:36.88 60 01:00:36.88 +0:27.87 +09:49.82
21 7 52 Emil Andersson FMCK Hässleholm Senior 01:01:26.60 0 01:01:26.60 +0:49.72 +10:39.54
22 8 22 Niklas Laankoski Kamoke Junior 01:00:58.26 60 01:01:58.26 +0:31.66 +11:11.20
23 8 62 Per Korsell Götene MK Senior 00:58:28.98 210 01:01:58.98 +0:00.72 +11:11.92
24 9 15 Emil Johansson Åsätra MK Senior 01:01:43.98 30 01:02:13.98 +0:15.00 +11:26.92
25 9 64 Niklas Pettersson Göta MS Junior 00:59:32.87 180 01:02:32.87 +0:18.89 +11:45.81
26 10 73 Robin Gunnarsson Kilsbergens Motorklubb Senior 01:01:24.18 90 01:02:54.18 +0:21.31 +12:07.12
27 11 10 Stefan Sundberg SMK Gävle Senior 01:01:03.17 120 01:03:03.17 +0:08.99 +12:16.11
28 10 49 Håkon Nohr Rakkestad motorsport klubb Junior 01:01:10.54 120 01:03:10.54 +0:07.37 +12:23.48
29 12 23 Martin Iggmark Kumla EF Senior 00:56:48.98 390 01:03:18.98 +0:08.44 +12:31.92
30 13 21 Stefan Eriksson Västerås MK Senior 00:59:49.66 210 01:03:19.66 +0:00.68 +12:32.60
31 8 34 Johan Eklundh Sala MSK Elit 00:59:00.61 300 01:04:00.61 +0:40.95 +13:13.55
32 14 122 Peter Larsson SMK Hedemoraavdelning Senior 01:04:10.07 0 01:04:10.07 +0:09.46 +13:23.01
33 15 79 Mikael Larsson Bollnäs MK Senior 01:04:34.51 0 01:04:34.51 +0:24.44 +13:47.45
34 16 71 Jonas Wallén Åsätra MK Senior 01:04:16.12 30 01:04:46.12 +0:11.61 +13:59.06
35 11 3 Hanna Berzelius Linköpings MS Junior 01:04:48.19 0 01:04:48.19 +0:02.07 +14:01.13
36 12 42 Mattias Ojanperä FMCK Skövde Junior 00:59:18.34 330 01:04:48.34 +0:00.15 +14:01.28
37 13 51 Oscar Blom Vimmerby MS Junior 01:05:10.97 0 01:05:10.97 +0:22.63 +14:23.91
38 14 127 Victor Arvesved FMCK Skövde Junior 01:05:21.63 0 01:05:21.63 +0:10.66 +14:34.57
39 17 83 Niklas Bergström SMK Vingåker Senior 01:04:58.22 30 01:05:28.22 +0:06.59 +14:41.16
40 18 125 Lars Lindell Uppsala MCK Senior 01:06:03.99 0 01:06:03.99 +0:35.77 +15:16.93
41 19 7 Emil Kåberg Laxå MK Senior 01:06:30.79 0 01:06:30.79 +0:26.80 +15:43.73
42 20 85 Henrik Johansson SMK Dala Falun Senior 01:03:33.97 180 01:06:33.97 +0:03.18 +15:46.91
43 21 54 Robert Forsell Järva MK Senior 00:59:20.82 450 01:06:50.82 +0:16.85 +16:03.76
44 22 77 Lucas Berglind Göta MS Senior 01:01:36.30 330 01:07:06.30 +0:15.48 +16:19.24
45 23 63 Patrik Sjöberg Björkviks MC Senior 01:02:43.19 270 01:07:13.19 +0:06.89 +16:26.13
46 15 67 Linus Forskil Karlskoga EK Junior 01:07:15.86 0 01:07:15.86 +0:02.67 +16:28.80
47 16 142 Joakim Prepula SMK Ockelbo Junior 01:06:20.01 60 01:07:20.01 +0:04.15 +16:32.95
48 17 76 Dennis Putkuri Folkare MK Junior 01:06:05.21 90 01:07:35.21 +0:15.20 +16:48.15
49 24 115 Jonas Wikström SMK Dala Falun Senior 01:07:37.50 0 01:07:37.50 +0:02.29 +16:50.44
50 18 109 Didrik Gustafsson Vimmerby MS Junior 01:07:39.96 0 01:07:39.96 +0:02.46 +16:52.90
51 25 61 Jonas Blom Vimmerby MS Senior 01:08:23.04 0 01:08:23.04 +0:43.08 +17:35.98
52 26 89 Markus Sjöberg SMK Dala Falun Senior 01:07:33.28 90 01:09:03.28 +0:40.24 +18:16.22
53 27 117 Jimmy Tannegård Botkyrka MK Senior 01:06:35.38 150 01:09:05.38 +0:02.10 +18:18.32
54 28 11 Mikael Wiberg Tibro MK Senior 01:06:44.90 150 01:09:14.90 +0:09.52 +18:27.84
55 19 32 Marcus Adielsson Tibro MK Junior 01:09:18.69 0 01:09:18.69 +0:03.79 +18:31.63
56 29 114 Tomas Fagerlind Göta MS Senior 01:09:30.58 0 01:09:30.58 +0:11.89 +18:43.52
57 30 94 Niklas Palm Göta MS Senior 01:09:02.84 60 01:10:02.84 +0:32.26 +19:15.78
58 31 108 Jonas Leandersson Göta MS Senior 01:09:56.26 30 01:10:26.26 +0:23.42 +19:39.20
59 20 106 Tim Johansson Åsätra MK Junior 01:09:03.72 90 01:10:33.72 +0:07.46 +19:46.66
60 21 65 Martin Grönnslett SMK Södermanlandsavdeln Junior 01:09:17.01 90 01:10:47.01 +0:13.29 +19:59.95
61 32 113 Magnus Andersson FMCK Gotland Senior 01:10:18.74 30 01:10:48.74 +0:01.73 +20:01.68
62 33 155 Christofer Stork Örbyhus MCK Senior 01:11:34.80 0 01:11:34.80 +0:46.06 +20:47.74
63 34 86 Nicklas Kvist FMCK Stockholm Senior 01:12:03.09 0 01:12:03.09 +0:28.29 +21:16.03
64 22 41 Victor Broström Karlskoga EK Junior 01:11:34.34 30 01:12:04.34 +0:01.25 +21:17.28
65 23 144 Klas Friberg Mockfjärd MK Junior 01:06:56.75 330 01:12:26.75 +0:22.41 +21:39.69
66 35 129 Fredrik Tegman Åsätra MK Senior 01:12:58.82 0 01:12:58.82 +0:32.07 +22:11.76
67 24 5 Amanda Elvin Försvarsmaktens EK Junior 01:06:02.34 420 01:13:02.34 +0:03.52 +22:15.28
68 36 91 Jens Selling Mockfjärd MK Senior 01:12:13.79 60 01:13:13.79 +0:11.45 +22:26.73
69 25 130 Tobias Karlén Götene MK Junior 01:12:25.20 60 01:13:25.20 +0:11.41 +22:38.14
70 37 121 Roger Zällh Botkyrka MK Senior 01:13:50.44 0 01:13:50.44 +0:25.24 +23:03.38
71 38 101 Kim Grandell Ålands MK Senior 01:12:26.51 90 01:13:56.51 +0:06.07 +23:09.45
72 39 143 Torbjorn Mallmin FMCK Stockholm Senior 01:13:39.01 30 01:14:09.01 +0:12.50 +23:21.95
73 9 6 Lina Petersson Solshesters MCK Elit 01:13:24.95 60 01:14:24.95 +0:15.94 +23:37.89
74 40 2 Thomas Kihl Enduro Team Örebro Senior 01:11:33.63 180 01:14:33.63 +0:08.68 +23:46.57
75 41 1 Stephan Wahlberg FMCK Strängnäs Senior 01:12:34.26 120 01:14:34.26 +0:00.63 +23:47.20
76 42 72 Lars-Erik Hult Bollnäs MK Senior 01:14:07.34 60 01:15:07.34 +0:33.08 +24:20.28
77 43 50 Thomas Steinwender Åsätra MK Senior 01:14:39.38 30 01:15:09.38 +0:02.04 +24:22.32
78 26 134 Oskar Öhman SMK Södermanlandsavdeln Junior 01:15:36.18 0 01:15:36.18 +0:26.80 +24:49.12
79 44 133 Niklas Berg Sala MSK Senior 01:15:43.39 0 01:15:43.39 +0:07.21 +24:56.33
80 27 4 Ellinor Häll Försvarsmaktens EK Junior 01:15:47.85 0 01:15:47.85 +0:04.46 +25:00.79
81 45 57 Per Jansson Bollnäs MK Senior 01:12:59.28 180 01:15:59.28 +0:11.43 +25:12.22
82 46 19 Viktor Martinsson SMK Dala Falun Senior 01:15:41.33 30 01:16:11.33 +0:12.05 +25:24.27
83 47 104 Lars Jonsson FMCK Stockholm Senior 01:15:52.08 30 01:16:22.08 +0:10.75 +25:35.02
84 48 56 Tomas Johansson Linköpings MS Senior 01:15:23.85 60 01:16:23.85 +0:01.77 +25:36.79
85 49 118 Peter Jansson SMK Gävle Senior 01:15:36.80 60 01:16:36.80 +0:12.95 +25:49.74
86 28 119 Christopher Ullenius Åsätra MK Junior 01:16:10.14 30 01:16:40.14 +0:03.34 +25:53.08
87 1 507 Rikard Classon Björkö Enduroklubb Bredd 01:16:50.24 0 01:16:50.24 +0:10.10 +26:03.18
88 50 68 Samuel Zetterberg Göta MS Senior 01:06:54.70 600 01:16:54.70 +0:04.46 +26:07.64
89 51 14 Tobias Bering Petersen Enduroklub Danmark Senior 01:16:58.06 0 01:16:58.06 +0:03.36 +26:11.00
90 52 96 Oscar Lindahl Linköpings MS Senior 01:16:30.04 30 01:17:00.04 +0:01.98 +26:12.98
91 53 139 John Rydbjer Kilsbergens Motorklubb Senior 01:16:15.67 60 01:17:15.67 +0:15.63 +26:28.61
92 54 160 Kimmo Ilvonen Botkyrka MK Senior 01:17:29.18 0 01:17:29.18 +0:13.51 +26:42.12
93 55 74 Lars Isaksson Timrå EK Senior 01:18:40.42 0 01:18:40.42 +1:11.24 +27:53.36
94 56 123 Nils Hedlund SMK Dala Falun Senior 01:10:49.44 480 01:18:49.44 +0:09.02 +28:02.38
95 57 150 Linus Lorentzon Alingsås MCK Senior 01:18:55.08 0 01:18:55.08 +0:05.64 +28:08.02
96 58 151 Fredrik Schelin SMK Södermanlandsavdeln Senior 01:12:53.95 390 01:19:23.95 +0:28.87 +28:36.89
97 59 149 Pierre Lennartsson Vimmerby MS Senior 01:19:44.84 0 01:19:44.84 +0:20.89 +28:57.78
98 2 509 Nils Filip Berglund Arlanda MC Bredd 01:18:42.18 90 01:20:12.18 +0:27.34 +29:25.12
99 60 98 Richard Ekstrand Åsätra MK Senior 01:18:53.21 120 01:20:53.21 +0:41.03 +30:06.15
100 61 12 Johan Lagher Göta MS Senior 01:17:24.62 240 01:21:24.62 +0:31.41 +30:37.56
101 3 504 Rickard Persson Hogdals Motor Klubb Bredd 01:21:25.21 0 01:21:25.21 +0:00.59 +30:38.15
102 62 84 Karl Frykholm FMCK Umeå Senior 01:21:32.27 0 01:21:32.27 +0:07.06 +30:45.21
103 10 47 Joakim Nordin SMK Ockelbo Elit 00:59:34.50 1350 01:22:04.50 +0:32.23 +31:17.44
104 63 110 Linus Burling Nyköpings MS Senior 01:21:08.33 60 01:22:08.33 +0:03.83 +31:21.27
105 64 16 Anders Bäcklin SMK Söderhamnsavdelning Senior 01:22:21.06 0 01:22:21.06 +0:12.73 +31:34.00
106 29 13 Hampus Smith FMCK Malmö Junior 01:08:51.09 810 01:22:21.09 +0:00.03 +31:34.03
107 65 154 Fred Karlén SMK Vingåker Senior 01:22:21.43 0 01:22:21.43 +0:00.34 +31:34.37
108 66 135 Daniel Pålsson Helsingborgs MCK Senior 01:19:51.97 180 01:22:51.97 +0:30.54 +32:04.91
109 67 9 Christer Jansson SMK Värnamo Senior 01:03:59.28 1140 01:22:59.28 +0:07.31 +32:12.22
110 68 70 Daniel Johansson Linköpings MS Senior 01:05:05.37 1110 01:23:35.37 +0:36.09 +32:48.31
111 30 103 Axel Andersson SMK Östgöta MC-Förening Junior 01:16:14.53 450 01:23:44.53 +0:09.16 +32:57.47
112 69 97 Hampus Thunborg MX Stockholm MCK Senior 01:19:27.81 300 01:24:27.81 +0:43.28 +33:40.75
113 70 156 Oscar Söderman Arlanda MC Senior 01:22:35.44 120 01:24:35.44 +0:07.63 +33:48.38
114 71 66 Benny Väliste Göta MS Senior 01:13:24.22 690 01:24:54.22 +0:18.78 +34:07.16
115 72 148 Joel Håkansson Åsätra MK Senior 01:21:24.88 210 01:24:54.88 +0:00.66 +34:07.82
116 73 92 Jon Grevæg Rakkestad Motorsportklubb Senior 01:22:50.00 150 01:25:20.00 +0:25.12 +34:32.94
117 74 112 Roger Olsson Team Värmland MK Senior 01:23:27.92 120 01:25:27.92 +0:07.92 +34:40.86
118 75 111 Daniel Johansson Nyköpings MS Senior 01:23:34.10 120 01:25:34.10 +0:06.18 +34:47.04
119 76 90 Mikael Andersson Göta MS Senior 01:20:54.74 330 01:26:24.74 +0:50.64 +35:37.68
120 4 503 Pontus Steinvall Nybro MK Bredd 01:26:30.78 0 01:26:30.78 +0:06.04 +35:43.72
121 77 132 Marcus Westholm Löa SK Senior 01:19:05.18 450 01:26:35.18 +0:04.40 +35:48.12
122 78 99 Christoffer Sundkvist SMK Hofors Senior 01:24:01.62 180 01:27:01.62 +0:26.44 +36:14.56
123 79 81 Per Thomas Larsson Gammalkils MK Senior 01:27:03.88 0 01:27:03.88 +0:02.26 +36:16.82
124 80 141 Per Swartz SMK Vingåker Senior 01:27:11.76 0 01:27:11.76 +0:07.88 +36:24.70
125 81 87 Stefan Rosén FMCK Strängnäs Senior 01:26:51.03 30 01:27:21.03 +0:09.27 +36:33.97
126 82 88 Robert Egefalk MK Ran Senior 01:07:28.89 1200 01:27:28.89 +0:07.86 +36:41.83
127 83 158 Peter Svensson Vimmerby MS Senior 01:22:22.25 330 01:27:52.25 +0:23.36 +37:05.19
128 84 69 Felix Hallberg Göta MS Senior 01:04:19.00 1440 01:28:19.00 +0:26.75 +37:31.94
129 85 107 Hans Karlsson Kilsbergens Motorklubb Senior 01:14:32.58 840 01:28:32.58 +0:13.58 +37:45.52
130 86 78 John Silvennoinen Piteå MS Senior 01:24:54.99 270 01:29:24.99 +0:52.41 +38:37.93
131 87 157 Tony Hugosson MK Pionjär Senior 01:29:38.13 0 01:29:38.13 +0:13.14 +38:51.07
132 88 153 Björn Johansson Botkyrka MK Senior 01:28:10.37 90 01:29:40.37 +0:02.24 +38:53.31
133 89 17 Robert Stein Linköpings MS Senior 01:21:08.30 540 01:30:08.30 +0:27.93 +39:21.24
134 5 506 Jimmy Josefsson Försvarsmaktens EK Bredd 01:28:43.56 90 01:30:13.56 +0:05.26 +39:26.50
135 90 95 Daniel Samuelsson Åbågen MCK Senior 01:29:14.94 60 01:30:14.94 +0:01.38 +39:27.88
136 6 508 Petter Gustafsson MK Orion Bredd 01:27:11.15 270 01:31:41.15 +1:26.21 +40:54.09
137 91 75 Patrik Oja Sala MSK Senior 01:31:41.95 30 01:32:11.95 +0:30.80 +41:24.89
138 92 140 Daniel Andersson Åtvidabergs MCK Senior 01:28:37.00 360 01:34:37.00 +2:25.05 +43:49.94
139 93 159 Michael Österberg Väterås MK Senior 01:31:46.06 180 01:34:46.06 +0:09.06 +43:59.00
140 7 501 Gert Gustafsson FMCK Stockholm Bredd 01:34:03.73 90 01:35:33.73 +0:47.67 +44:46.67
141 94 18 Jesper Birgersson Skutskärs MS Senior 01:33:42.38 240 01:37:42.38 +2:08.65 +46:55.32
142 95 152 Lars Lindelöf AMF Årsunda Senior 01:37:00.65 60 01:38:00.65 +0:18.27 +47:13.59
143 96 145 Håkan Persson MK Ran Senior 01:40:18.57 150 01:42:48.57 +4:47.92 +52:01.51
144 97 126 Per Öberg SMK Hofors Senior 01:40:58.80 120 01:42:58.80 +0:10.23 +52:11.74
145 98 93 Patrik Spong Bollnäs MK Senior 01:49:23.21 600 01:59:23.21 +16:24.41 +1:08:36.15
146 8 505 Tobias Qvarnström Arlanda MC Bredd 02:00:00.73 0 02:00:00.73 +0:37.52 +1:09:13.67
147 31 137 Simon Persson Örbyhus MCK Junior 01:58:22.63 210 02:01:52.63 +1:51.90 +1:11:05.57
148 99 82 Åke Balkevärn MK Pionjär Senior 02:09:21.97 1140 02:28:21.97 +26:29.34 +1:37:34.91