Knobby Swedish Youth Enduro Championship 230917 - LiveResults by NTS-Timing

        Visa brutna & uteslutna
sekunder.

Första start 09:00
USM1/USM2/USM D1/USM D2 kör 12SP
USM3 kör 15SP

Placering på: SP1   Placering totalt efter: SP1
Pl.
tot.
Nr Namn Klubb Klass Pl.
kl.
Tid Diff
föreg
Diff
tot
1 330 Albin Berglund Hudiksvalls MCK USM3 1 06:10.48 +0:00.00 +00:00.00
2 374 André Blohmé FMCK Hässleholm USM3 2 06:11.18 +0:00.70 +00:00.70
3 301 Alfons Lindström Karlskoga EK USM3 3 06:16.83 +0:05.65 +00:06.35
4 313 Petter Johnsson Botkyrka MK USM3 4 06:19.07 +0:02.24 +00:08.59
5 303 Hugo Svensson Vimmerby MS USM3 5 06:22.00 +0:02.93 +00:11.52
6 259 Oscar Sahlin Hudiksvalls MCK USM2 1 06:25.11 +0:03.11 +00:14.63
7 269 Olof Backman Karlskoga EK USM2 2 06:33.45 +0:08.34 +00:22.97
8 202 Hugo Andersson Tibro MK USM2 3 06:34.76 +0:01.31 +00:24.28
9 235 Max Hammarbäck Karlskoga EK USM2 4 06:36.08 +0:01.32 +00:25.60
10 233 Wiggo Lifvendahl MK Orion USM2 5 06:36.33 +0:00.25 +00:25.85
11 368 Rasmus Görl Göta MS USM3 6 06:37.66 +0:01.33 +00:27.18
12 314 Vide Engström Botkyrka MK USM3 7 06:39.92 +0:02.26 +00:29.44
13 266 Theodor Hoff SMK Dala Falun USM2 6 06:43.38 +0:03.46 +00:32.90
14 273 William Almén SMK Värnamo USM2 7 06:44.30 +0:00.92 +00:33.82
15 285 Liam Ljungström SMK Vingåker USM2 8 06:45.06 +0:00.76 +00:34.58
16 305 Markus Carlbom FMCK Skövde USM3 8 06:45.19 +0:00.13 +00:34.71
17 358 Rasmus Petersson Åsätra MK USM3 9 06:51.92 +0:06.73 +00:41.44
18 369 Dennis Sahlin Hudiksvalls MCK USM3 10 06:52.97 +0:01.05 +00:42.49
19 208 Victor Sterling Linköpings MS USM2 9 06:53.04 +0:00.07 +00:42.56
20 310 Axel √Ėberg Nyn√§shamns MCK USM3 11 06:53.82 +0:00.78 +00:43.34
21 244 Hugo Lernskog Göta MS USM2 10 06:54.40 +0:00.58 +00:43.92
22 210 William Brehag Von Haugwitz Carlsborgs MK USM2 11 06:55.84 +0:01.44 +00:45.36
23 220 Alfred Gustavsson Mariestads EK USM2 12 06:57.57 +0:01.73 +00:47.09
24 222 Liam Qvist Åbågen MCK USM2 13 06:58.43 +0:00.86 +00:47.95
25 370 Gustav Eriksson Sala MSK USM3 12 07:00.80 +0:02.37 +00:50.32
26 211 Anton Johansson Botkyrka MK USM2 14 07:01.02 +0:00.22 +00:50.54
27 255 William Hedström Åsätra MK USM2 15 07:01.55 +0:00.53 +00:51.07
28 212 Linus Smolsky Botkyrka MK USM2 16 07:02.14 +0:00.59 +00:51.66
29 262 Axel Plogner Karlstad MX Klubb USM2 17 07:02.42 +0:00.28 +00:51.94
30 132 Oscar Arrias FMCK Hässleholm USM1 1 07:04.94 +0:02.52 +00:54.46
31 384 Simon Hopander Ankarhake Nyköpings MS USM3 13 07:06.27 +0:01.33 +00:55.79
32 151 Ludde Ytterbom Göta MS USM1 2 07:06.40 +0:00.13 +00:55.92
33 130 Sebastian Brodin √Ėrebro Enduroklubb USM1 3 07:09.89 +0:03.49 +00:59.41
34 271 John Pettersson Göta MS USM2 18 07:14.81 +0:04.92 +01:04.33
35 157 Filip Wahlström Hallsbergs MK USM1 4 07:17.59 +0:02.78 +01:07.11
36 221 Wiktor Olsson Bollnäs MK USM2 19 07:24.35 +0:06.76 +01:13.87
37 289 Gustaf Holmgren Botkyrka MK USM2 20 07:26.61 +0:02.26 +01:16.13
38 105 Ville Hjelm Finspångs MS USM1 5 07:31.20 +0:04.59 +01:20.72
39 109 Viktor Kallur Botkyrka MK USM1 6 07:32.14 +0:00.94 +01:21.66
40 280 Emil Elmwall Hallsbergs MK USM2 21 07:36.67 +0:04.53 +01:26.19
41 248 Malte Wolt AMF Södertälje USM2 22 07:39.39 +0:02.72 +01:28.91
42 217 Arwe Olskims Hudiksvalls MCK USM2 23 07:39.91 +0:00.52 +01:29.43
43 182 Alex Åhlén FMCK Strängnäs USM1 7 07:43.98 +0:04.07 +01:33.50
44 299 Frej Nystedt Gnesta MK USM2 24 07:44.76 +0:00.78 +01:34.28
45 224 Nils Norrman Åbågen MCK USM2 25 07:51.11 +0:06.35 +01:40.63
46 168 Anton Magnusson Norrahammars MK USM1 8 07:53.12 +0:02.01 +01:42.64
47 355 Alexander Karlsson SMK Södermanland USM3 14 07:53.29 +0:00.17 +01:42.81
48 298 Jacob Stacke SMK Värnamo USM2 26 07:54.67 +0:01.38 +01:44.19
49 340 Wilma Bengtsson FMCK Hässleholm USM3 15 08:02.00 +0:07.33 +01:51.52
50 121 Gustav √Ėstensson Karlskoga EK USM1 9 08:03.53 +0:01.53 +01:53.05
51 412 Vilma Norlander Kullings MS USM D2 1 08:05.98 +0:02.45 +01:55.50
52 238 Holger Segerström Gnesta MK USM2 27 08:07.44 +0:01.46 +01:56.96
53 197 Vide Undenmark FMCK Hässleholm USM1 10 08:09.81 +0:02.37 +01:59.33
54 119 Albin Larsson Bollnäs MK USM1 11 08:20.11 +0:10.30 +02:09.63
55 140 Isac Tornberg Carlsborgs MK USM1 12 08:25.64 +0:05.53 +02:15.16
56 112 Axel Svensson Vimmerby MS USM1 13 08:34.82 +0:09.18 +02:24.34
57 2 Elvira Auvinen FMCK Skövde USM D1 1 08:34.83 +0:00.01 +02:24.35
58 495 Meja Flygare AMF Södertälje USM D2 2 08:43.39 +0:08.56 +02:32.91
59 177 Egon Pettersson Blomström Karlskoga EK USM1 14 09:03.18 +0:19.79 +02:52.70
60 11 Alicia Isaksson Falköpings MK USM D1 2 09:08.31 +0:05.13 +02:57.83
61 427 Nova √Ėstberg SMK Hofors USM D2 3 09:32.91 +0:24.60 +03:22.43
62 199 Olle Elling Botkyrka MK USM1 15 09:36.93 +0:04.02 +03:26.45
63 16 Saga Apell Vimmerby MS USM D1 3 09:43.12 +0:06.19 +03:32.64
64 167 Melvin Lagerholm Göta MS USM1 16 09:45.36 +0:02.24 +03:34.88
65 9 Hanna Gillemyr Försvarsmaktens EK USM D1 4 09:47.21 +0:01.85 +03:36.73
66 114 Knut Persson Tibro MK USM1 17 09:58.96 +0:11.75 +03:48.48
67 10 Stella Ågren FMCK Strängnäs USM D1 5 10:39.42 +0:40.46 +04:28.94
68 22 Ellen Nilsson Varbergs MK USM D1 6 11:49.91 +1:10.49 +05:39.43
 
Pl.
tot.
Nr Namn Klubb Klass Pl.
kl.
Körtid Prick Totaltid Diff
föreg
Diff
tot
1 330 Albin Berglund Hudiksvalls MCK USM3 1 00:06:10.48 0 00:06:10.48 +0:00.00 +00:00.00
2 374 André Blohmé FMCK Hässleholm USM3 2 00:06:11.18 0 00:06:11.18 +0:00.70 +00:00.70
3 301 Alfons Lindström Karlskoga EK USM3 3 00:06:16.83 0 00:06:16.83 +0:05.65 +00:06.35
4 313 Petter Johnsson Botkyrka MK USM3 4 00:06:19.07 0 00:06:19.07 +0:02.24 +00:08.59
5 303 Hugo Svensson Vimmerby MS USM3 5 00:06:22.00 0 00:06:22.00 +0:02.93 +00:11.52
6 259 Oscar Sahlin Hudiksvalls MCK USM2 1 00:06:25.11 0 00:06:25.11 +0:03.11 +00:14.63
7 269 Olof Backman Karlskoga EK USM2 2 00:06:33.45 0 00:06:33.45 +0:08.34 +00:22.97
8 202 Hugo Andersson Tibro MK USM2 3 00:06:34.76 0 00:06:34.76 +0:01.31 +00:24.28
9 235 Max Hammarbäck Karlskoga EK USM2 4 00:06:36.08 0 00:06:36.08 +0:01.32 +00:25.60
10 233 Wiggo Lifvendahl MK Orion USM2 5 00:06:36.33 0 00:06:36.33 +0:00.25 +00:25.85
11 368 Rasmus Görl Göta MS USM3 6 00:06:37.66 0 00:06:37.66 +0:01.33 +00:27.18
12 314 Vide Engström Botkyrka MK USM3 7 00:06:39.92 0 00:06:39.92 +0:02.26 +00:29.44
13 266 Theodor Hoff SMK Dala Falun USM2 6 00:06:43.38 0 00:06:43.38 +0:03.46 +00:32.90
14 273 William Almén SMK Värnamo USM2 7 00:06:44.30 0 00:06:44.30 +0:00.92 +00:33.82
15 285 Liam Ljungström SMK Vingåker USM2 8 00:06:45.06 0 00:06:45.06 +0:00.76 +00:34.58
16 305 Markus Carlbom FMCK Skövde USM3 8 00:06:45.19 0 00:06:45.19 +0:00.13 +00:34.71
17 358 Rasmus Petersson Åsätra MK USM3 9 00:06:51.92 0 00:06:51.92 +0:06.73 +00:41.44
18 369 Dennis Sahlin Hudiksvalls MCK USM3 10 00:06:52.97 0 00:06:52.97 +0:01.05 +00:42.49
19 208 Victor Sterling Linköpings MS USM2 9 00:06:53.04 0 00:06:53.04 +0:00.07 +00:42.56
20 310 Axel √Ėberg Nyn√§shamns MCK USM3 11 00:06:53.82 0 00:06:53.82 +0:00.78 +00:43.34
21 244 Hugo Lernskog Göta MS USM2 10 00:06:54.40 0 00:06:54.40 +0:00.58 +00:43.92
22 210 William Brehag Von Haugwitz Carlsborgs MK USM2 11 00:06:55.84 0 00:06:55.84 +0:01.44 +00:45.36
23 220 Alfred Gustavsson Mariestads EK USM2 12 00:06:57.57 0 00:06:57.57 +0:01.73 +00:47.09
24 222 Liam Qvist Åbågen MCK USM2 13 00:06:58.43 0 00:06:58.43 +0:00.86 +00:47.95
25 370 Gustav Eriksson Sala MSK USM3 12 00:07:00.80 0 00:07:00.80 +0:02.37 +00:50.32
26 211 Anton Johansson Botkyrka MK USM2 14 00:07:01.02 0 00:07:01.02 +0:00.22 +00:50.54
27 255 William Hedström Åsätra MK USM2 15 00:07:01.55 0 00:07:01.55 +0:00.53 +00:51.07
28 212 Linus Smolsky Botkyrka MK USM2 16 00:07:02.14 0 00:07:02.14 +0:00.59 +00:51.66
29 262 Axel Plogner Karlstad MX Klubb USM2 17 00:07:02.42 0 00:07:02.42 +0:00.28 +00:51.94
30 132 Oscar Arrias FMCK Hässleholm USM1 1 00:07:04.94 0 00:07:04.94 +0:02.52 +00:54.46
31 384 Simon Hopander Ankarhake Nyköpings MS USM3 13 00:07:06.27 0 00:07:06.27 +0:01.33 +00:55.79
32 151 Ludde Ytterbom Göta MS USM1 2 00:07:06.40 0 00:07:06.40 +0:00.13 +00:55.92
33 130 Sebastian Brodin √Ėrebro Enduroklubb USM1 3 00:07:09.89 0 00:07:09.89 +0:03.49 +00:59.41
34 271 John Pettersson Göta MS USM2 18 00:07:14.81 0 00:07:14.81 +0:04.92 +01:04.33
35 157 Filip Wahlström Hallsbergs MK USM1 4 00:07:17.59 0 00:07:17.59 +0:02.78 +01:07.11
36 221 Wiktor Olsson Bollnäs MK USM2 19 00:07:24.35 0 00:07:24.35 +0:06.76 +01:13.87
37 289 Gustaf Holmgren Botkyrka MK USM2 20 00:07:26.61 0 00:07:26.61 +0:02.26 +01:16.13
38 105 Ville Hjelm Finspångs MS USM1 5 00:07:31.20 0 00:07:31.20 +0:04.59 +01:20.72
39 109 Viktor Kallur Botkyrka MK USM1 6 00:07:32.14 0 00:07:32.14 +0:00.94 +01:21.66
40 280 Emil Elmwall Hallsbergs MK USM2 21 00:07:36.67 0 00:07:36.67 +0:04.53 +01:26.19
41 248 Malte Wolt AMF Södertälje USM2 22 00:07:39.39 0 00:07:39.39 +0:02.72 +01:28.91
42 217 Arwe Olskims Hudiksvalls MCK USM2 23 00:07:39.91 0 00:07:39.91 +0:00.52 +01:29.43
43 182 Alex Åhlén FMCK Strängnäs USM1 7 00:07:43.98 0 00:07:43.98 +0:04.07 +01:33.50
44 299 Frej Nystedt Gnesta MK USM2 24 00:07:44.76 0 00:07:44.76 +0:00.78 +01:34.28
45 224 Nils Norrman Åbågen MCK USM2 25 00:07:51.11 0 00:07:51.11 +0:06.35 +01:40.63
46 168 Anton Magnusson Norrahammars MK USM1 8 00:07:53.12 0 00:07:53.12 +0:02.01 +01:42.64
47 355 Alexander Karlsson SMK Södermanland USM3 14 00:07:53.29 0 00:07:53.29 +0:00.17 +01:42.81
48 298 Jacob Stacke SMK Värnamo USM2 26 00:07:54.67 0 00:07:54.67 +0:01.38 +01:44.19
49 340 Wilma Bengtsson FMCK Hässleholm USM3 15 00:08:02.00 0 00:08:02.00 +0:07.33 +01:51.52
50 121 Gustav √Ėstensson Karlskoga EK USM1 9 00:08:03.53 0 00:08:03.53 +0:01.53 +01:53.05
51 412 Vilma Norlander Kullings MS USM D2 1 00:08:05.98 0 00:08:05.98 +0:02.45 +01:55.50
52 238 Holger Segerström Gnesta MK USM2 27 00:08:07.44 0 00:08:07.44 +0:01.46 +01:56.96
53 197 Vide Undenmark FMCK Hässleholm USM1 10 00:08:09.81 0 00:08:09.81 +0:02.37 +01:59.33
54 119 Albin Larsson Bollnäs MK USM1 11 00:08:20.11 0 00:08:20.11 +0:10.30 +02:09.63
55 140 Isac Tornberg Carlsborgs MK USM1 12 00:08:25.64 0 00:08:25.64 +0:05.53 +02:15.16
56 112 Axel Svensson Vimmerby MS USM1 13 00:08:34.82 0 00:08:34.82 +0:09.18 +02:24.34
57 2 Elvira Auvinen FMCK Skövde USM D1 1 00:08:34.83 0 00:08:34.83 +0:00.01 +02:24.35
58 495 Meja Flygare AMF Södertälje USM D2 2 00:08:43.39 0 00:08:43.39 +0:08.56 +02:32.91
59 177 Egon Pettersson Blomström Karlskoga EK USM1 14 00:09:03.18 0 00:09:03.18 +0:19.79 +02:52.70
60 11 Alicia Isaksson Falköpings MK USM D1 2 00:09:08.31 0 00:09:08.31 +0:05.13 +02:57.83
61 427 Nova √Ėstberg SMK Hofors USM D2 3 00:09:32.91 0 00:09:32.91 +0:24.60 +03:22.43
62 16 Saga Apell Vimmerby MS USM D1 3 00:09:43.12 0 00:09:43.12 +0:10.21 +03:32.64
63 167 Melvin Lagerholm Göta MS USM1 15 00:09:45.36 0 00:09:45.36 +0:02.24 +03:34.88
64 9 Hanna Gillemyr Försvarsmaktens EK USM D1 4 00:09:47.21 0 00:09:47.21 +0:01.85 +03:36.73
65 114 Knut Persson Tibro MK USM1 16 00:09:58.96 0 00:09:58.96 +0:11.75 +03:48.48
66 10 Stella Ågren FMCK Strängnäs USM D1 5 00:10:39.42 0 00:10:39.42 +0:40.46 +04:28.94
67 22 Ellen Nilsson Varbergs MK USM D1 6 00:11:49.91 0 00:11:49.91 +1:10.49 +05:39.43
68 199 Olle Elling Botkyrka MK USM1 17 00:09:36.93 300 00:14:36.93 +2:47.02 +08:26.45